Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a spanyol...

Mi a véleményetek a spanyol vagy orosz nyelv általános iskolaivá tételéről?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
kicsit bővebben?
2011. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Orosz volt sokáig, még beleestem.
2011. aug. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Amit megtanulhatsz annak csak hasznát veszed.
2011. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

A spanyolnak sok hasznát nem vennénk, tekintve, hogy egy tőlünk elég messze levő nem túl jelentős ország, aminek nem sok kapcsolata van Magyarországgal. Amerikában van értelme, ahol ott van a szomszédban Mexikó meg egész Dél-Amerika és tele van spanyolajkúval az ország, de itt még a romántanulásnak is több értelme lenne, mint a spanyolnak.


Az orosztanulást viszont támogatnám. A szomszédban (Ukrajna) is el lehet boldogulni vele, és egész Kelet-Eurázsia megnyílik előtted tőle, Záhonytól Vlagyivosztokig, Szentpétervártól Phenjanig.

2011. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Mellyik országban?
2011. aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
ahogy most tanítanak nyelvet az is egyenlő a nullával
2011. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

"ahogy most tanítanak nyelvet az is egyenlő a nullával"

Hát ez így nem teljesen igaz, ez nagyon függ a tanártól és a diáktól is. Engem 4 év alatt megtanított a franciatanárom úgy, hogy lenyelvvizsgáztam belőle középfokon. Ugyanaz a tanár a csoport felénél volt képes ezt elérni, a másik felénél nem, pedig ugyanarra az órára jártunk. Na persze az is igaz, hogy nagyon keményen számon is kért.

2011. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Foxyy ***** válasza:

a spanyol egy langyi nyelv...


az orosznak van értelme, csak szerintem 5.től érdemes bevezetni, mert ugye a cirill betűk sok embernek gondot okozhatnak elsőben, amikor még a latin betűket se tudják. hasznos és szép nyelv, és már végre nem a kommunizmushoz köthető. plusz az orosz irodalom és kultúra szerintem nagyon szép.

2011. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Én spanyolos vagyok. Valóban nagyon nehéz nyelv, teljesen logikátlan, viszont hasznos. Annak ellenére, hogy Magyarországon a tanulók számában megelőzte a németet, még mindig ritkának számít. EU-s munkákra kiváló, mert azért Spanyolországgal elég jó a kapcsolatunk, viszont a spanyolok szinte egyáltalán nem beszélnek angolul. A bankár ismerősöm is azt mondta, hogy a spanyol még a hasznomra fog válni.

Az orosz sokkal könnyebb nyelv. A cirill betűt én 1 hétvége alatt tanultam meg, szóval ez nem nyom a latba. Azt mondják, hogy ez is hasznos, bár az oroszok azért beszélnek angolul is. Általános suliban egyiket sem tenném kötelezővé, mert még az angolt sem tudják rendesen megtanítani.

2011. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Az angolt vagy a németet sem tudják rendesen megtanulni! Minek nekik egy másik nyelv?
2011. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!