Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy a hagyományos...

Lehet, hogy a hagyományos dögöljön meg a szomszéd tehene hozzáállásnak van alapja?

Figyelt kérdés

Régóta próbálok elérni valamit és mást nem látok mint, hogy a vállamon vagy a káromon kapaszkodnak fel mellettem.

A legutóbbi ilyen után úgy voltam vele, hogy bár mennének tönkre ők is, hogy érezzék azt ahová a sikerükért löktek.


Pedig nem voltam soha ilyen. Mindig segítettem aki hozzám fordult, de soha nem számíthattam viszonzásra.


2012. szept. 20. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Van alapja? Így kell élni. Én még csírájában elfojtottam a dolgokat, így velem nem történhetett meg ez - az első bekezdésre gondolok. Segíteni én is segítek néha az embereken. Legszívesebben mindenkin segítenék, de tudom - és tapasztalom-, hogy soha nem kapom vissza azt, amit adok. Épp ezért háromig számolok mielőtt a kezemet nyújtom. Ez egy ilyen világ. Aki meg mást mond, az álomvilágban él.
2012. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Antimod ***** válasza:
39%
Ha nem szívesen segítesz másnak, akkor ne tedd.
2012. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Én a valóságban élek és aki megkér vagy látom,hogy rászorul,annak segítek!Az önzetlen segítség nem feltétlen vonja maga után,hogy csapdába fussak!


Csak meg tudsz ítélni egy helyzetet,hogy csőbe akarnak-e húzni vagy az akinek segítesz ténylegesen rászorul-e a segítségedre!Az én kultúrámtól a "dögöljön meg a szomszéd tehene" felfogás idegen motívum és lehet hogy durva,de a sz@rrá válás felé vezető úttal azonosítom!


Komoly perspektíva van az önzetlenségben,és ha az emberek visszaszereznék az önmagukba vetett hitet ezt gyakorlattá is tennék!Te se tedd ezt,mert ma éppen egészséges életvitelre van szükség,hogy el ne nyeljen mindent a másokon keresztül taposás ocsmánysága!Ez nem a könnyebbik,de mindenképp az egyenes gerinc útja!

2012. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, és amikor te kopogtatsz, akkor zárt ajtók fogadnak. Nem degradálom a perspektívádat, én csak azt mondom, amit gondolok. Rengeteg emberen segítettem már, mégis le sem sz*rnak. Amikor segíteni akarok, most már nem arra gondolok, hogy segíteni jó, hanem arra, hogy hányszor megtettem már, mégis negatív élményekben volt részem.
2012. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia ma 16:23!


De te szembenézhetsz a nappal és ezt addig teheted meg,amíg nem válsz olyanná,mint akiket itt említesz!Ha olyanná válsz mint ők, eltűnik minden jó a világból!A világ miattunk,olyan amilyen!Archiváld a jót,ha a fene fenét eszik is!

2012. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A "dögöljön meg a szomszéd tehene is" arra utal, hogy ha már neked rossz, akkor legalább legyen rossz másnak is, idegeneknek, akinek a sikeréhez vagy balsikeréhez nem fűződik semmilyen érdeked egyébként.


Amiről te beszélsz, hogy valakik kibabráltak veled vagy kihasználtak, és te cserébe rosszat akarsz nekik, azt egyszerűen bosszúnak, bosszúvágynak hívják. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

2012. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozva az előttem szólóhoz, a segítséget a saját örömödért add, ha megteheted. A te problémád, hogy a közösségben neked nem úgy sikerül, ahogy másnak, időnként úgy érzed a károdra van másnak előnye. Vizsgáld a konkrét esetet, ne lépd át a hatáskörödet, de azt se engedd, hogy elvegyék. Légy barátságos és segítőkész, a visszautasítás módját külön kell tanulni.
2012. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szép szavak. Most lettem kisemmizve. A munkámért eltették a hasznot, megveregették a vállam majd ajtót mutattak.


Ügyes jogi csapdával elérték, hogy bármit is teszek, ebből jól már nem jövök ki. És ez tudatos volt. És persze jogos?


A szarrá válás lehet a jó élet titka. Itt ülök a semmi közepén ismét. Amim volt azt hamarosan törvényesen át fogom juttatni fillérekért egy dúsgazdag vállalkozónak. Aki valószínűleg a társaimmal a hátam mögött már megegyezett. Ha nem megyek bele az üzletbe közösen tesznek tönkre. Ha belemegyek akkor fillérekért kidobattam magam a saját tulajdonomból. Igazából mindegy már hogy döntök. Persze mindezt magamnak köszönhetem ismét. Nem egy volt barátom akinek segítettem régen előre jutni amíg helyzetben voltam, miást kicsit jól ment neki faképnél hagyott. Munkamániás vagyok talán. Lehet nem is túl szórakoztató. De mindig másokért dolgoztam. Mert örömet okozott ha valakivel jót tehetek. Úgy gondoltam igazán ebből lesz hasznom... nem volt igazam.

2012. szept. 20. 21:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Na ez már a te problémád. Én soha nem írtam alá olyan papírt, ami nem volt legalább 2 oldalról bebiztosítva a bukás elől. Segítettem másokon, de nem az én káromon. Ha nekem abból veszteség származott volna, ha segítek valakin, akkor nem tettem. Ennyi a titok.
2012. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kérdés lényegén ez nem változtat. Nekem most lehet keserű a szám íze de lehet ebből ered hogy ez a mondás járja hazánkban. Én is ezt érzem most holott nem voltam ilyen. Ahogy régen apám se és nem tudtam megérteni mi a baja. Lehet nem rajtunk kellene változtatni, hanem kicsit mindenkinek jobban kéne figyelnie rá mit tesz a másik emberrel.
2012. szept. 23. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!