Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy Magyarországon visszaállítják a királyságot?

Figyelt kérdés
Tudom ez nem ilyen egyszerű, de például Angliában a nemzet szereti a királynőjét (persze vannak kivételek). Itt M-on meg fikázzák, akárki is legyen az elnök(itt nem csak S. Pálra gondolok!). Természetesen ne állítsuk vissza a feudalizmust, csak az uralkodó legalább egy kevés hatalmat kapna, és szimbolizálnánk vele az egykori Nagy Magyarország dicső királyait, akik közt szentek is voltak ugyebár...
2012. szept. 20. 19:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kossuth rádióüzenetéről nem hallottál?

Már az 1800-as évek végén megmondta, hogy ha ebbe az irányba haladunk Trianon lesz a vége. Az lett. Az ország feldarabolása a "Boldog Békeidők" után következett, nem sz. harc után. Másrészt legalább kísérletet tett a fejlődésre, a régi rendszer eltörlésére. Minden történész elismeri, hogyha az oroszok nem jönnek be, komoly esély lett volna a harc megnyerésére.

Magyarországot nem Kossuth tette tönkre, hanem Andrássy meg Ferenc Józsi...

2012. szept. 20. 21:07
 12/19 anonim ***** válasza:
Akkor, majd középiskolában tanulod, hogy Kossuth sem volt szent, sőt elég sok vitatható katonai döntést erőszakolt rá a nála többet értő katonaságra, mint Görgeyre is.
2012. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Andizsuzsi ***** válasza:

Tényleg durva, hogy 13 évesen osztasz bárkit is.


"Ma is élnek Kossuth meg más híres hazafiak leszármazottai. Szóval semmiképpen a politikai vezetőségből válasszuk, hanem olyanok közül, akik tényleg szép emlékeket idéznek fel bennünk"


Szerinted attól, hogy valaki Kossuth leszármazottja, egyből alkalmas is lenne királynak? És szerinted, ha feltételezzük, visszaállítanák a királyság intézményét, akkor közfelkiálltással, népszavazással választana az ország? Vegyél vissza kicsit a stílusodból és lapozgassál még a történelem könyvedben.

2012. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0-100%-ig terjedő esélye van mert akár 1000 év múlva lehet, hogy újra lesz de az is lehet, hogy jön egy Világkormány aztán Magyarország sem lesz, én speciel az elsőt jobban támogatom de bármi megeshet, bármikor és bárhol....
2012. szept. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg 13 éves vagyok, szerintem durva, hogy ki kell oktassalak történelemből..."


Lásd: legyen királyság Magyarországon? :DDD

Nem szabad keverni a történelemkönyvet a mesekönyvvel. És a lexikális tudás(?) még kevés, gondolkozni is kell. :)

2012. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy egyből alkalmas lenne királynak. És nem kötöttem ki, hogy csakis Kossuth leszármazott lehet király.

Kossuth nem volt katona, Görgey meg nem volt politikus.

Ezt én is jól tudom, azt is elismerem, hogyha pl: Schwehatnál Kossuth vezeti a sereget, a megfutamodás még szégyenletesebb lett volna. Az tény, hogy nem volt katonai ambíciója és az is, hogy beleszólt abba, amihez nem értett, de az ország és a Honvédelmi Bizottmány élén végzett munkássága az, amit el kell ismernünk.

2012. szept. 21. 15:00
 17/19 anonim ***** válasza:
Pontosan mi is a baj azzal, hogy 13 éves? Nem értem? Attól még lehet nálad okosabb, tudom, hogy az MSZP-s buksid ezt nem tűri de tudod van ilyen!
2012. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Na, te 13 éves kistacskó, kit látnál szívesen királyként, a mai élő konkrét személyek közül?
2012. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Akkor már legyen Áder János, hiszen jelenleg az elnök az állam feje.
2012. szept. 21. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!