Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz Magyarországgal ha a...

Mi lesz Magyarországgal ha a fiatalság egy része külföldre szándékozik menni a másik része meg főiskolán-egyetemen akar tanulni?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdés,hogy ki fogja eltartani az országot? Mert az egyetemisták nem fognak szakmunkát végezni és a külföldre szándékozók meg ugye nem lesznek itthon. Mi fog történni?

Mit gondoltok?

(Persze senkit nem akartam megbántani a kérdésemmel. Sem az egyetemistákat, sem a külföldben gondolkodókat..)



2012. szept. 23. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Én meg egyetemista vagyok és külföldre szándékozok menni.
2012. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért sok szakmunkás fiatal van még itt, de sajnos ennek az országnak úgy kampec ahogy van. Gondoljuk csak el hogy az állam tehet róla mindenki lehúz anyagilag alig keresünk valamit, a fizetések nem elegek arra hogy eltartsuk magunkat. A legtöbb mai fiatal azért lakik még a szüleinél mert nem keres annyit hogy eltudja magát tartani a sok munkanélküli pályakezdő meg azért van mert nincs munka. Ezt az országot már úgy ahogy van elrontották már csak időkérdése az egész és tönkremegy a francba. Akinek van esze külföldre megy, akik egyetemen tanulnak azok sem akarnak ott tanulni mert lehet hogy a többsége jól fizető szakmát akar, de mivel nincs erre igény inkább magasabb végzettséget próbál szerezni meg a tanulással az időt is húzza hátha jobb lesz meg így könnyebben juthat ki külföldre is ha kitanul jól egy nyelvet is a diploma mellé.

Sajnos már egyeseknek külföld az összes reménye főleg aki az itthon élő családján akar segíteni. Én mondjuk még elvagyok itthon nincs adósságom viszonylag jó munkám van bár az informatikai világ sem megy fényesen mert ugye az emberek nem tudnak mindent megvvenni meg már a többsége maga oldja meg a kisebb problémáját de én is tervezem hogy kimegyek külföldre amint a barátnőm befejezi a szakmáját már megyünk is. Nem akarunk itt vergődni meg azért családot is szeretnénk alapítani éppen hogy csak elvagyunk most. Sajnos ez van már, aki élni akar az lép.

2012. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
94%
Én meg már meg is tettem. Egy éve dolgozok külföldön, és nem szándékozom haza költözni, sőt azon munkálkodom, hogy édesanyámékat is kihozzam. Amit az Orbán kormány művel az nem normális. Magyarország halott ország. 5 év múlva az idősökön, és a cigányokon kívül szerintem senki nem marad "otthon" (persze ez most enyhe túlzás volt, de a lényeg érthető)
2012. szept. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Miből gondolod, hogy kizárólag a szakmunkások tartják el az országot? A diplomás munkavállalók ugyanúgy adóznak, munkájukkal ugyanúgy hozzájárulnak a GDP-hez.
2012. szept. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pityeeesz ***** válasza:
Nem hiszem hogy ez gondot jelent, mert az állam olyan szinten megnyirbálta az egyetemek főiskolák költségvetését, hogy pár év múlva a felsőoktatás a gazdagok kiváltsága lesz. Persze lehetséges hogy ezeknek is egy része külföldre megy, de összességében nem hinném, hogy rosszabb helyzet előállhatna mint a jelenlegi.
2012. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Magyarország nehezen hihető, de még ennél is pocsékabb állapotban lesz. Ez nem csak a jelenlegi politikusoknak köszönhető. Egyszerűen nincs kiút. Lehetne belemenni kismillió részletbe, ami összeadja a nagy katyvaszt, de leegyszerűsítve a gond a következő:

Európa és Magyarország is öregedik (kevés fiatal, sok nyugdíjas, fenntarthatatlan nyugdíj- és szociális rendszer) -> nyugdíjkorhatár emelése, előbb-utóbb nyugdíj megszűnése -> iszonyú kevés munkahely, magas munkanélküliség, nehéz megélhetés -> külföldre vándorlás, tanulási kényszerérzet, bűnözési ráta emelkedése, öngyilkosságok emelkedése, boldogtalan társadalom -> egyetemek megszűnése, kiváltság a gazdagoknak -> rengeteg magával semmit sem kezdő fiatal, munkaerőhiány, képzetlenség...


Az eredmény ugyanaz : FENNTARTHATATLANSÁG. Innen nincs kiút, hacsak nem kezd el aranyeső hullani az országra.

2012. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Alexejevic válasza:



Nem csak Magyarországon ez a helyzet, hanem az egész fejlett világban.


Emberek, tombol a globalizmus!

Most kezdte megmutatni a csúnyábbik arcát, és már is ekkora a baj? Akkor mi lesz 5 év múlva, amikor tombolni fognak a trendek?

2012. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Ez az egész őrület csavarodni fog egy ideig, megfeszül, valami hatalmas katarzisban összeomlik, aztán a romokon majd elkezd újjáépülni valami jobb. Megtörtént már azelőtt is, és meg fog történni újra.


Magyarország, mint állam, egy nyomorék. Trianonkor eltörték a gerincét, azóta a vörös csillag fényében kitenyészett patkányok uralkodtak rajta, gyógyíthatatlan. Mint más is írta előttem, rengeteg tényező adódik össze. Ezt a szituációt már semmilyen megszorítás, 4-5 éves terv, reformprogram nem hozza helyre. Mérsékelni lehet a bajokat, de a kataklizma közeledik.

Végül is, ha úgy vesszük, annál jobb, minél hamarabb túl vagyunk a mélypontot, legalább utána jön a gyógyulás.


MO népessége akkor lenne ideális, ha csak 6-7 millió ember lakná. Sokan vagyunk, kevesen dolgoznak. Nem dolgozik a gyerek, az öreg, a cigány. A harmadik kivételével ez természetes, ám mivel a dolgozók száma nagyon lecsökkent, jön a baj, nincs elég adózó-kereső.


Én most végeztem BA képzéssel, jelenleg munkát keresek, eddig semmi, kitartó vagyok. Ha felvesznek MAra, megcsinálom azt is, aztán én is megyek valamerre nyugatra dolgozni. Nem örökké, annyira nincs dezertőr hangulatom, de egy 6-7 évet jó lenne lenni valamerre, akár több országban is. Szeretek új helyeken járni, és persze nem utolsó vágy, hogy szerezzek egy rendes induló tőkét az élethez, hogy aztán visszajöhessek ebbe a káoszba, és éljek még 30-40 évet, aztán kipurcanhassak.


Amúgy az, hogy a fiatalok nagy része le akar lépni (ahogy én hívom, meg akarják valósítani a "Magyar Álmot"), nem jelent semmi biztosat. Csak egy kisebb részének van elég pénze, nyelvtudása, szaktudása ahhoz, hogy ebből jövedelmezően jöjjön ki.


Amúgy nem érdemes ezeken a dolgokon sokat idegeskedni, el kell fogadni a változást. Ami most kialakult, az évek múlva el fog múlni, és más lesz helyette a trend. Sose lesz semmi se az igazi, mindig változás van.

2012. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor felértékelődik a munka és az ellenértéke is változni fog vagyis a kereslet és kínálat elve működni fog. Nem lesznek olyan kérdések, hogy nekem két diplomám van és egy vizvezeték szerelő miért keres többet,mint én aki..... stb,stb
2012. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tottenham válasza:
Nézd, jelenleg Magyarország a térségeben a leggyengébben fejlődő gazdasága...És itt mutogathat akármit Matocsy meg Orbán! Csak el kell menni egy boltba én meg kell nézni mennyit ér a pénzünk! Nincsen munka, ha van akkor meg annyira sem elég,hogy normálisan enni,tisztálkodni és öltözni tudjon az ember.Így aki tud és van lehetősége persze,hogy menekül innen hiszen az életükről van szó és őket aztán nem fogja érdekelni mi lesz Magyarországgal!Mert miért érdekelné őket amikor az ország semmit nem tett értük,hogy munka és megélhetés legyen.Ha így folytatódik akkor hamarosan csőd lesz mert a nyugdíjasok és a cigányok nem fognak dolgozni, az irodások és a közalkalmazottak megint nem fognak érdemi termelői munkát végezni és a szakmunkások (akikre a nyugatnak szüksége van és még mindig kereslet van rá) azok meg lelépnek.Tehát a kérdés...Ki fog termelni majd az országnak?
2012. nov. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!