Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól gondolom, hogy kezd...

Jól gondolom, hogy kezd komolyan ilyesztő lenni a magyarországi helyzet?

Figyelt kérdés

Eddig (elmúlt 10-20 év) egyszerűen legyintettem, mert fárasztó volt a sok idióta, ahogy egymással csatároznak. De most már inkább ilyesztő a helyzet, ezt már nem tudjuk egy sima választással helyrehozni. Úgy gondolom, hogy talán már most is késő, és elástuk magunkat több-tíz évre.


Csak én vagyok így ezzel? Eltúlzom a dolgot?



2012. szept. 27. 16:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha alaposabban körülnézel, eltúlzod. A helyzet rossz. De nem mindenkinek, és most nem csak a pártbarátokra gondolok. Azért még elég sok mindent meg lehet itt tenni. A tanulatlanoknak, szakma nélkülieknek persze esetenként nagyon rossz.Lehetőségeik csekélyek, elképzelésük nincs, kitalálni nem tudnak semmit ismeret hiányában, sokszor vannak élelmezési problémáik.

Sima választással - elvileg - mindent helyre lehet hozni. Csak az kell, hogy elég sokan akarják ezt. Akár azt is akarhatják, hogy a mostani erők be se kerüljenek. Tudom, hogy ennek kicsi az esélye, főleg amiatt, hogy nincs másik megbízható erő, aki nem a saját hatalmát, hanem az ország boldogulását tartja szem előtt. Csak azt akartam megmutatni, hogy minden rajtunk múlik. Jó is, rossz is.

2012. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyarországi helyzet mindig ijesztő volt, a század elején, a 20-30-as években, a háború alatt és után, a kommunizmusban, a rendszerváltás után is ijesztővé vált a helyzet, jelenleg is ijesztő és ijesztő lesz 20-30, sőt még 100 év múlva is.

Ez miatt kár izgulnod.

Fel a fejjel, fő a magyar optimizmus :-)

2012. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
IJesztőnek találom én is, én ezért lépek le és viszem a gyerekeket. Az is iJesztő, hogy minden ismerősünk egyetért és hasonlóan gondolkodnak.
2012. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
szerintem, ha elege okos ahoz h talajon kulfoldon munkat, az nem buta ember, es ha mar nem buta, akor inkabb maradjon itt es probaljon teni valamit hogy magyarorszagon legyen jobb mint hogy menekuljon innen, ha minden okos inen elmen, ako mi marad?
2012. szept. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Komplikato ***** válasza:
100%

" A tanulatlanoknak, szakma nélkülieknek persze esetenként nagyon rossz."


Melóhelyen van több száz ember, jószerivel mindnek van már két szakma vagy több diploma és sehol nem kellenek, sokaknak évek óta nincs állásuk. Azért ha csak ennyi lenne az oka ... van 4 millió ember a létminimum alatt. Meg pár százezer külföldön melózni. Aztán ott van az a sok tehetségtelen aki külföldre menekült a cégével, csak Szlovákiában több mint 60.000 cég. Biztos ők is mind tutyimutyi hülyék?

2012. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Komplikato ***** válasza:

OFF: "ha minden okos inen elmen, ako mi marad?"


Gonosz mód bekapcs:

OKJ-s ápoló, OKJ-s sebész, OKJ-s Miniszterelnök?

Az ugye megvan, hogy aki tényleg ért valamihez magas szinten, az nem a kormánynak dolgozik, hanem nagy cégeknek vagy 10x akkora fizetésért? Már most is.

2012. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Most elég kilátástalan a helyzet, már a bőrünkön tapasztaljuk mindannyian a dilettáns kormány munkásságát, és még a java csak ezután jön. Szóval nem tudom mi lesz, de ha minden húr szakad megyek külföldre.
2012. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nemtartottam nagyra Orbánt, amikor megválasztották Miniszterelnöknek tudtam hogy nemsokra képes, és hát a hazugságain is átláttam. De nemtud az ember mit tenni elkell fogadni a többség akaratát. Üsse kő mondtam magamban volt nyolc éve hogy kiagyalja mit tesz ha hatalomra kerül, hátha sikerül neki valami eredményt produkálni és sikerül megőrízni a Bajnai által átadott szintet. Ezt amit két év alatt itt véghezvitt ezt rémálmaimban sem gondoltam volna. Jó a helyzetmeghatározásod kérdező! ez a helyzet már ijesztő. Orbán és Matolcsi összes terve megbukott egyik költségvetés a másik után csődöl be, többszázmilliárdos jukak tátonganak rendszeresen a költségvetési számokban a gazdaság lejtmenetben van a pénzügyek kritikán aluliak a külkapcsolatok lelettek rombolva a fél Ország menekül külföldre, a banki hitelezés leállt a beruházások fejlesztések leálltak az adók sokaságát zúdítja az emberekre Orbán, és még nincs vége 2013 ban további megszorítások várnak ránk és még elképzelés sincs arra hogyan tudná Orbán megállítani a recessziót, nemhogy mefordítani! Még hosszan sorolhatnám a bajokat de nem teszem mert nics itt rá elég hely. Hát ez a szomorú valóság, türnünk kell a butaságukat.
2012. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Akkor nézz egy kicsit messzebb is mint a határaink.


Lehet hogy nálunk a sok elQár miatt kritikusabb a helyzet, de a világon mindenütt kezd kiteljesedni a globalizmus pusztítása. Ez nem magyar specialitás most már, hanem világ szabadalom. Az hogy mi még hamarabb és élénkebben cidázzuk a bránert csak azért van mert a vezetőink pénzéhes korrupt a hatalomért minden felfogású emberek, akiknek se gerince se esze, csak vastag bőr az arcán.


De ne izgulj, mindenki követni fog minket.

Most az egyszer mi vagyunk a világ elsők valamiben.

Abban hogy a globalizmus miként végez a társadalmakkal.

Amit felfoghatunk úgy is hogy mi lettünk a kísérleti nyulak. De a világ a mai állás szerint nagy bukóban van.

Egyszerre van pénzügyi válság, fogyasztói válság, elmélyülő demográfiai válság, klíma változás, és most kezd kirajzolódni egy jó kis élelmiszer hiányos állapot, és ha ez nem lenne elég, az olaj alapú gazdaságok olaj igényét egyre nehezebb kielégíteni, mert egyre nagyobb az igény, egyre kevesebbet képesek egy egy bányából kitermelni és mind ezt több 10× es áron mint a 90es évek elején.


Hogy ebből mi lesz, nem is túl távoli jövőben???

2012. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"szerintem, ha elege okos ahoz h talajon kulfoldon munkat, az nem buta ember, es ha mar nem buta, akor inkabb maradjon itt es probaljon teni valamit"


Én írtam azt, hogy megyek a gyerekekkel.

Minden ismerősöm aki lelépett és én is olyanok vagyunk, akik itthon valamit elértek. Barátnőmék a céget is kivitték (+3 gyereket), ugyanannyi bevétel mellett kevesebbet adóztak az elmúlt évben, több jutott a gyerekekre.

Én multinál dolgozom, jó fizetésért. Anyámék segítettek azzal, hogy pici lakótelepi lakást tettek a popóm alá, így legalább nem 0-val kezdtem. Én nem magam miatt megyek el, én többet máshol sem érek el: lesz valahol laknom, lesz valami kajám.

Nekem az a bajom, hogy a két gyerekem előtt semmi jövőt nem látok. Most spórolnom kéne ezerrel, hogy ne legyek nekik teher, hiszen hiába a sok év nagy nyugdíjbefizetés, alig kapok majd valamit. HA kapok, mert ha a multi úgy dönt hogy kivonul, akkor 50 évesen engem sehová sem vesznek fel.


Viszont a gyerekeimnek semmit nem tudok adni. Se a továbbtanulásukat nem tudom fizetni, se elindítani nem tudom őket semmivel. Nem tudok nekik lakást venni, de ha ilyenek maradnak a bérek, hogyan fognak bérelni valamit???? Mit mondjak nekik? Legyetek tanárok, ápolónők... éhhalál. Dolgozzatok multinál? Ja, addig dolgozhatsz, amíg nem találja ki, hogy ezt a munkát Indiában feleannyiért elvégzik. Vállalkozó? Szétadóztatnak...


Sok ismerősömet (pl. tanár) a nyugdíjas anyja-apja segíti. Nekem is sokat segít anyukám, legyen az gyerekvigyázás ha betegek, felújítás, bármi. Én csak azt látom, hogy ha valahogy meg is leszek öregkoromra, a gyerekeimnek semmi nem lesz. Ebben az országban hiába a kemény munka, sehová se jutnak majd és még én sem tudom őket segíteni.

2012. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!