Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól gondolom, hogy kezd...

Jól gondolom, hogy kezd komolyan ilyesztő lenni a magyarországi helyzet?

Figyelt kérdés

Eddig (elmúlt 10-20 év) egyszerűen legyintettem, mert fárasztó volt a sok idióta, ahogy egymással csatároznak. De most már inkább ilyesztő a helyzet, ezt már nem tudjuk egy sima választással helyrehozni. Úgy gondolom, hogy talán már most is késő, és elástuk magunkat több-tíz évre.


Csak én vagyok így ezzel? Eltúlzom a dolgot?



2012. szept. 27. 16:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
"Ebben az országban hiába a kemény munka, sehová se jutnak majd és még én sem tudom őket segíteni." így van előző, teljesen egyetértek. nincs máshol sem kolbászból a kerítés, de ha keményen dolgozol, akkor el is térsz vmit.
2012. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

jah 9-es dől össze a globalista világ, meg rohad a kapitalizmus

jaj de érdekes, hogy ezt már mondták nálunk kicsit korábban


nem fog összedőlni, kár ebben reménykedni

nem lesz másoknak is szar, nem fog megdögleni a tehene, mert a tied is

2012. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12: "jah 9-es dől össze a globalista világ, meg rohad a kapitalizmus

jaj de érdekes, hogy ezt már mondták nálunk kicsit korábban

"


Ja, én 40 vagyok, 10 évesen hallottam először, hogy rohad a kapitalizmus és vége van már pár éven belül....

2012. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 bumbi02 ***** válasza:
Szerintem az "ilyesztő" ijesztő. Egymás után kétszer is.
2012. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, természetesen "ijesztő". Nem tudom, miért írtam ly-nal. Kéteszer is! :)


"Szóval nem tudom mi lesz, de ha minden húr szakad megyek külföldre."

Most meg azt olvasom valahol, hogy megszűnhetnek a nyílt határok, széteshet a schengeni régió. Na, akkor jól nézünk majd ki.


Egyébként kicsit túl általánosan fogalmaztam, de jól látjátok, az elmúlt átkos rezsim deja vu érzése van bennem. Abból sem szabadultunk egykönnyen. Akkor külső erő kényszerített erre, és most pont annak a rendszernek az antipropagandája visz minket ugyanoda. Röhej. :)


Szóval akkor nem vagyok ezzel egyedül. (Első, korrekt a válaszod, és az is elgondolkodtató.)

Köszönöm a válaszokat! Jöhet még, ha van.

:)

2012. szept. 27. 22:52
 16/17 bumbi02 ***** válasza:

A schengeni régió szétesése eléggé fantáziált dolog. Szerintem az EU egyik olyan pillére a szabad munkaerő, és tőke áramlás, ami vitathatatlanul hasznos. Ha szét is akarna esni, először jelei lennének, komolyabb próbálkozások egyben tartásra, majd csak utána esne szét, ez nagyjából 5-6 évig eltartana, ha nem tovább. Ilyentől egyelőre nem kell félni, az euró zóna előbb esik szét mint schengen, ha már valamit szét akarunk estetni. De szerintem egyben marad az is, még egy ideig.


Magyarországon a helyzetek nem rózsásak, de szerintem aki nem közvetlen nyugdíj előtt áll, annak a lehetősége meg van, hogy külföldön dolgozzon, és élni is kell ezzel a lehetőséggel. Ha ott kint jobban fizetnek, akkor jobban fizetnek. Lehet beszélni hazafiasságról, hazaszeretetről, patriotizmusról, hazai iparról. De ezekből a jelszavakból nem fogok tudni saját lakást fenntartani. Példának okáért, itt Magyarországon szakácsként dolgoztam, egy héten 100 órát lehúztam, kaptam 40 ezer forintot netto. Külföldön konyhasegédként ennek nagyjából 3x-osát fogom keresni , fele ennyi - tehát normális munkaidőben - munkával.


Persze ez a munkaerő vándorlás oda vezet, hogy itthon se lesznek szakmunkások. - már most is hiány van belőlük - , de sajnos, vagy nem sajnos, a saját jólétem előrébb való, mint az ország jóléte.

2012. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"de sajnos, vagy nem sajnos, a saját jólétem előrébb való, mint az ország jóléte."


Először ellent akartam mondani, de rájöttem, hogy sajnos igaz. :)

Azt elfogadom, hogy áldozatokat kell vállalni az országért, de nem értelmetlen módon, átgondolatlanul. Márpedig szerintem most olyan dolgokat várnak el tőlünk, ami nem szolgálja az országot. (Például, hogy itthon fizessük a bruttónknak lassan már a felét a felcsúti stadion építésére, stb.)

2012. szept. 30. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!