Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van lenézve, megvetve, miért nincs megbecsülve a melós?

Figyelt kérdés

Minden országban vannak olyan emberek, akiknek nincs érzékük és pénzük ahhoz, hogy saját vállalkozást indítsanak, esetleg olyan szakmájuk van, amiben nem is lehet vállalkozni, nem olyan jóképességűek, hogy továbbtanuljanak, viszont nagyon jól tudnak dolgozni, jók a szakmájukban, de több nincs bennük.


Ma Magyaroszágon olyan a helyzet és a gondolkodás, hogy aki ilyen, annak nem jár normális élet, az ilyen ember annyit sem érdemel, hogy tisztességesen megéljen a munkájából. Itt valami okból csak a mérnök meg az orvos AZ EMBER, a többi meg az ő kiszolgálásukra teremtett félállat, akinek elég odalökni egy darab száraz kenyeret. Itt nem arról van, szó, hogy a Tesco pénztáros, a betanított munkás vagy az utcaseprő milliomos legyen, de miért nem érdemli meg azt, hogy anyagi problémák nélkül élhessen normális életet?


2012. szept. 29. 19:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A büdös sznobok miatt, akik azt hiszik, csak mert diploma lóg a fenekükből, már istenek, a többi meg a csicskájuk.Mondjuk, nem csak magyar országon megy ez.De az is igaz, hogy kulturáltabb országokban már túljutott a társadalom ezen a középkori gondolatmeneten és ott a "melós" is keres annyit, hogy normális színvonalon élhet és a munkáját is becsülik.Ott nyilván van a diploma mögött értékrend, tartalom is.Itt viszont csak a papír van...
2012. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én Angliában élek , mezőgazdaságból. Itt mindenki meg van becsülve, munkás , mezőgazdász értelmiségi, vállalkozó stb...
2012. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelj én Angliában élek , mezőgazdaságból. Itt mindenki meg van becsülve, munkás , mezőgazdász értelmiségi, vállalkozó stb..."


Ez lenne a természetes, ennek a világ összes országában így kellene működnie.

2012. szept. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem, Mo-n az emberek 90%-a nincs megbecsülve, hogy az általad elvileg megbecsült orvosokat hozzám példának, ezt ma írták a GYK-n egy kérdéshez:


"Kozepiskolai tanar vagyok. Foldrajbol es bioszbol is. Hidd el, hogy elagalbb ugy tudom elmeletben a biologiat, mint ahogyan te [a Kérdező orvos], sot kehet jobban. Amebnyit en.olvastam, az orvosokat megszegyeniti. Foleg amilyen orvosok vannak manapsag, egyik butabb mint a masik, egymastol egymasig kuldik szegeny beteget, mert nem tudnak vele mit kezdeni. Hidd el, ez igy igaz."


És ezt tapasztalom a való életben is. De a fentebb idézett tanár frusztrációját is megértem, mert a tanárok sincsenek megbecsülve. De a nővérek, pékek, rendőrök, autószerelők, mezőgazdászok és mások sem. SENKI!


Szerintem a mindenkori kormányoknak és pártoknak az érdeke, hogy az embereket egymásnak ugrasszák, mert így legalább egymással vannak elfoglalva és nem azzal, hogy ők hogyan nyúlják le a közpénzeket. Divide et impera (oszd meg és uralkodj), ahogy a rómaiak mondták...

2012. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Önmagát gerjesztő folyamat. (1) A melósok nincsenek megbecsülve, ezért (2) senki nem akar melós lenni, ezért (3) csak a közoktatási rendszer vesztesei lesznek melósok, ezért (4) ha valaki melóst lát akkor azt gondolja hogy az valószínűleg lúzer, ezért (1) a melósok nincsenek megbecsülve. Itt a kör vége.


Nagyon nehéz lesz ebből kilábalni. Még az is komoly dilemma, hogy hol kellene, hol lehetne megszakítani ezt a kört. És kinek? A társadalom és az állam eltérően felelős a kör egyes pontjaiért, pl. a megbecsüléshez az állam is hozzájárulhatna támogatással.

2012. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Magyarországon a diplomát erőltetik a gyerekeknek.

Főleg ezért.

Magyarországon a általában rosszabb tanulók mennek szakmunkásképzőbe, van kivétel , ők nem azért mennek oda mert szakmát szeretnének hanem azért mert inkább ellötyögnek 4 évig még...

Itt Angliában a kukás is megvan tisztelve, mi lenne ha ő nem lenne ,megenne minket a kosz. stb....

Gondolkozzatok Magyarország nagyon el van b@szva.

2012. szept. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez összefügg a fizetéssel is szerintem. Ha a munkás is meg van becsülve anyagilag, akkor már nem "ciki" szakmunkásnak lenni. Ha engem kérdeztek a jó szakmunkás sokat ér. Meg kell becsülni őket, de van sajnos nagyon sok kontár is. Ez nagy baj.
2012. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek az utolsóval,ez a tolvajok,kizsigerelők országa.
2012. szept. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámolhatnád mennyit keres egy közalkalmazott orvos. Akkor talán nem éreznéd magad rossz helyzetben.

Az orvos öt évet szenvedett az egyetemen ezért. És nem csak bulizás az egyetem ahogy azt a filmek sugallják.

Rengeteg a kontár melós aki szerint az a jó ha lóg a tapéta stb...


Az van megbecsülve aki átvágja az embereket, szakmáktól függetlenül.

2012. szept. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9-essel egyetértek, viszont írnék egy kis észrevételt, a tisztánlátás végett, ha nem bánja.


Az orvosi egyetem 6 év, és ennek elvégzése után még szinte semmire se jogosult az illető, részt kell vennie a szakorvosi képzésben, ami a legtöbb esetben még 5 év. Szóval, hogy valaki azt mondja magáról, hogy például ő neurológus 11 évet kell még tanulnia az érettségi után. És mindezek után kap kb. 128ezret kézbe, hogy a felelősséget ne említsem. (Az egyetem után a szakképzés alatt pedig ált. 90ezer az átlagfizetés).

És ezek után még csodálkoznak egyesek, hogy miért megy ki lassan mindenki külföldre...

2012. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!