Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Hogyan álltok az...

Jobbikosok! Hogyan álltok az MNA-hoz és a PHM-hez?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
hát vegyesen
2009. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hivatalosan van valami a JMM és a PHM & MNA között?
2009. aug. 3. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nincs semmi a Jobbik és a PHM,MNA között.

És valószínűleg nem is lesz,mert a Jobbik próbál polkorrekt lenni,olyan szinten,hogy ne tudják rájuk bizonyítani a "fasiszta","hungarista","szélsőséges" jelzőket...Ezért nem szövetkezik a hungaristákkal.


A kérdésre válaszolva pedig:

A Jobbik elfogadja a rendszert és politikai síkon próbál érvényesülni,képviselni a nemzet akaratát.

A PHM,MNA belátta hogy parlamentáris módszereket betartva a hungarizmus nem tudna győzni,a zsidóuralom miatt.Ezért politikai mozgalom helyett társadalmi vagy ahogy ők mondják "népmozgalmat" szerveznek.És így próbálják terjeszteni a hungarizmus eszméjét.


Én áldásosnak tekintem a PHM és az MNA tevékenységét is.

A PHM nemzeti hőseinkről való tiszteletteljes megemlékezései és politikai,történelmi felvilágosító rendezvényei,hagyományőrző tevékenysége számomra nagyon szimpatikus.(bár a túlzott keresztényiessége

Az MNA-t is tudom értékelni,megszervezte a sólyomtábort és régebben próbálta összegyűjteni 1 szervezetbe a hazafiakat.

2009. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és most útnak indult az MNA részéről az Egységes Magyarország Mozgalom, és remélhetőleg a 2 Gárda elszakad a Jobbiktól végleg és tagtisztítás lesz
2009. aug. 3. 22:45
 5/7 A kérdező kommentje:
mármint az Őrző szárnynak már nem kell elszakadni
2009. aug. 3. 22:46
 6/7 anonim ***** válasza:

22:41-es válaszoló nagyrészt korrektül ismertette a helyzetet.

Annyit még hozzátennék, hogy mindkét szervezet kifejezetten keresztény indíttatású, a különbség csak annyi, hogy a PHM elfogadja az Ószövetséget is szent könyvként, az MNA viszont csak az Újszövetséget. Amúgy mindkettő nagyjából a pozitív kereszténység talaján áll (tehát Jézus nem volt zsidó, megjelenése a zsidóság ellenei harc kezdete, stb,; egyékbént Hitler is ebben hitt). Az természetesen, hogy hangsúlyozottan keresztények, másként nem is lehetnének hungaristák.


A Jobbikhoz való viszonyuk érdekes. Egyik szervezet sem szereti nagyon. Morvai állítólag zsidó, de a férje, Baló mindenképpen az, és mivel van 3 gyerekük ezért a PHM és MNA szerint elég valószínűtlen hogy Morvai valódi antiszemita/aszemita lehetne. És igen, a PHM és MNA szemében a Jobbik ugyanúgy megalkuszik a zsidókkal, amikor belemegy a parlamentáris zsidó játékokba, amiben gyk. nem lehet győzni a zsidók jóváhagyása nélkül. Emellett elítélik a Jobbikban a sovinizmusát is. Sem az MNA sem a PHM nem akarja Trianont teljesen helyreállítani, hanem egy konnacionalista Kárpát-medencei közösségben egyesítené a nemzetiségeket teljes autonómiával. Ezért együttműködnek pl. szlovák NS-ekkel is, mert rájöttek, hogy ha a szlovák ölni fogja a magyart és a magyar a szlovákot akkor a nevető 3. ismté csak a zsidóság lesz. Ezt a Jobbik a mai napig sem látta be, és pl. szlovákok ellen uszító magatartásával elfordít a szélsőjobbtól egyébként sok, a hungarizmussal együttműködni kész szlovák vagy más nem-magyar fiatalt is.


Hogy a jobbikosok hogy állnak PHM-hez MNA-hoz? Hát....igazság szerint én sok jobbikossal beszélgettem, a többség nem nagyon tud erről a 2 szervezetről; aztán volt olyan is aki azt mondta nekem h "a PHM és MNA nem csinál semmit" (persze Becsület Napja csakhogy egyet említsek, hát azt se a Jobbik szervezi!!!!); végül akadt olyan is, aki egyetért az MNA és PHM céljaival de azt mondja mgéis a Jobbikra kell szavazni, mert erre a 2 mozgalomra nem lehet és a Jobbik a legkisebbik rossz. (Amúgy ez megint tévedés, mert nincs kis vagy nagy rossz; a rossz az rossz és nincs fokozat). Érdekes erről a témáról elolvasni a jovonk.info-n az MNA cikkeit, amit a Jobbikról írt. Elgondolkoztatóak.

Az viszont sajnálatos, hogy akráhányszor felhívtam egy jobbikos figyelmét arra, hogy azért az ő mozgalmuk ideológiailag elég vegyes társulatból áll, és rontja a színvonalat hogy mindenkit megtűrnek (állítólag a jobbikos Gárdának már 2 cigány tagja is van:S:S:S:S:S:S:S); na szóval erre rögtön megkapom a magamét...szomorú...

2009. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Legtöbb Jobbikosnak fogalma sincs ezekről a szervezetekről. A PHM-hez inkább pozitívan állnak, mert ők résztvesznek néha tüntetéseken és a nemzeti oldal megemlékezésein. Az MNA-t nem igazán szeretik, mert az nem soviniszta és amúgy is elég ellenségesen áll a Jobbikhoz. Egyébként azért se nagyon szeretik a Jobbikosok a hungaristákat, mert Dósa gárdája jóban van mindkét szervezettel.
2009. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!