Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan magyar nagyvállalat...

Van olyan magyar nagyvállalat melynek a privatizációja tényleg sikeres volt?

Figyelt kérdés

Olyan vállalatra gondolok, melyet egy külföldi multi vett meg.

A MOL, a Richter és az OTP sikeres, jól működő vállalatok, de ezekben egy külföldi vállalat sem szerzett többségi tulajdont és megmaradt a magyar menedzsment.


Csehországban a Skodát megvette a Volkswagen, a román Daciát a Renault, de ezek a multik hatalmas fejlesztéseket hajtottak végre és így ezek privatizációja igazi sikertörténet lett.

Magyarországon is van ehhez hasonló, vagy innen csak a profitot viszik ki?


2012. szept. 30. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem tudok ami valóban nagyon jól megy máig az a MOL és az OTP azon kívül utólag a CBA az ami jól megy NEMZETKÖZI SZINTEN IS...
2012. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Talán a legelső privatizáció a Tungsram eladása volt a General Electricnek, amelyik azóta ide telepítette az EMEA régió központját, gyártást itt tartotta, fejlesztési központot működtet itt.
2012. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A Ganz, az Ikarus sikeres vállalatok voltak, mára szinte semmi nem maradt belőlük. Pedig szerintem ezeket egy külföldi szakmai befektetőnek érdemes lett volna fejleszteni.
2012. szept. 30. 21:36
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezek szerint az olyan cégek már ki is esnek ahol nem egy hanem több tulajdonos lett és ahol részben vagy egészben magyar menedzsment van...


És gondolom még ha mondanánk is akkor is jönne a kifogás hogy az miért nem jó példa...


Mert sokan akár még jobban is bővitették az itteni telepüket és még több emnbernek adtak munkát csak mondjuk leálltak a magyar termék gyártásával mert nem tudták profitábilisan eladni. Netán, ami rendkívül gyakori volt a provatizáció alatt, sok politikus ügyeskedett és eladta a céget valakinek külföldről aki megvehette a gyárat és a receptet, de mondjuk a névhasználatot már nem, vagy fordítva!


Rengeteg volt az ilyen trükk akkoriban(sport csoki, traubi és még sok más). Hogy a technológiák kiszedése és a cégnek ilyetén való értékesítését már ne is említsük!


vagyis példa van bőven tisztességes külföldire és kirabló külföldire!


Szívesen belemennék példákba de szerintem ebből a topikból is hamarosan Jobbikos szekció lesz ahol felválltva szidják a gonosz külföldieket...

2012. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A Tungsram jó példa.

Van több is?

2012. szept. 30. 21:40
 6/16 anonim ***** válasza:

Annyira jó pld hogy már nincs is.

Ugyanis az Eu ban jövőre már nem lehet hagyományos égőket kapni, csak energiatakarékost. Azt meg itt már nem fognak gyártani csak kínában.


Persze hogy vannak olyan cégek ami siker volt, sőt ma is siker. A baj csak annyi hogy a külföldiek számára volt siker!

2012. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Igenis nincs sikeres példa!


Tungsram sem az!


Mindent elvittek külföldre nálunk meg maradt az alja munka!

MOL, Richter, OTP meg nyugodtan kihúzhat külföldre! A fenének van szüksége az ilyen külföldi bábukra!!

2012. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tungsram nem pozitív példa kb fele akkora mint mondjuk 10 éve és folyamatosan riogatnak, h. bezárnak végleg közben meg annyi a megrendelés, h. 6+2ben kell nyomatni a 3 műszakot közben persze tényleg elküldenek 100 embert majd visszavesznek egy hónapra megint 50et ... nem egy leányálom
2012. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul tudom, de nekem úgy rémlik, hogy a CBA színmagyar, mind tulajdonosát, mind pedig vezetését tekintve. Amúgy a Richter többségi tulajdonosa külföldi, és nekem eléggé sikersztorinak tűnik; az USA-tól kezdve, Oroszországon át egészen a Balkánig jelen vannak...
2012. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"A Ganz, az Ikarus sikeres vállalatok voltak,..."


Valamikor azok voltak, de az 1980-as évek végére elment mellettük a fejlődés. Sajna, de ez az igazság. El kéne felejteni az ezzel kapcsolatos legendákat.

2012. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!