Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttátok már a Feszty-körképet...

Láttátok már a Feszty-körképet? Mi a véleményetek a Honfoglalásról?

Figyelt kérdés
Én még csak tegnap láttam először. Eddig is tudtam mi az a Honfoglalás, csak nem gondoltam mélyebben bele. Hát, tegnap a kép láttán csöppet elgondolkodtam. Nem vagyok büszke arra, hogy a honfoglaló magyarok leszármazottja vagyok. Iszonyú milyen pusztítást végeztek, amikor betörtek a Kárpát-medencébe, leigázva azt a népet, aki itt élt.
2009. aug. 4. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

És akkor ilyen alapon melyik nép lehet büszke? Merthogy mindegyik nép egy másikat igázott le mielőtt betelepült valahova.

Laikus vagy a történelemhez kicsit....

2009. aug. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez nem laikusság, inkább megdöbbenés. Tudom, mindig voltak és vannak is hábotúk. Értelmetlenül, vagy helyes céllal, ezt nem a mi dolgunk eldönteni. Csak egyszerűen meghökkentettek a látottak.
2009. aug. 4. 08:29
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Ma minden magyar állampolgár keverék, szóval tudnál még olyant sorolni, akire nem vagy büszke. Erről te nem tehetsz, a történelem meg történelem.


Én láttam a körképet, szerintem szép alkotás, még sok éve láttam a '90-es években.


Én tudod, mire vagyok mégis büszke a honfoglaló magyarok felé?

Hogy voltak olyan dolgaik, amiket ők hoztak be Európába (pl. a pirospaprika), és nekik még volt olyan kitartásuk, hogy elindultak, és jöttek, és remek taktikai érzékük volt, ezek a tulajdonságok más téren is fontosak, és segítette is őket.

2009. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

"Én tudod, mire vagyok mégis büszke a honfoglaló magyarok felé?

Hogy voltak olyan dolgaik, amiket ők hoztak be Európába (pl. a pirospaprika),"


Na ez jó nagy butaság. A paprika Közép-Amerikából származik, 1494-ben hozták be a spanyolok, elképzelni nem tudom a honfoglalók 895/-6-ban hogy hozták volna be.


Amúgy kedves kérdező, ok, értelek, de tartom hogy laikus vagy. Minden nép egy másikra települt rá. A sumerok leigázták az ubaid (tell-el-obeid) kultúrát, a görögök a pelazgokat, a rómaiak a szabinokat/etruszkokat, a germánok a rómaiakat, az itt élő szlávok a korábban itt élt gótokat/rómaiakat/gepidákat. Az akkori világ nem olyan volt mint a mai. Ami ma szörnyű kegyetlenkedésnek tűnik, akkor az élet természetes része volt. Nem ítéleheted meg mai szemmel az akkori tetteket. Gondolom ismered a történelmet, nem csak úgy jókedvünkből "honfoglaltunk", nem volt túl sok választás, vagy mi pusztultunk volna ki. Egyébként olvass el szerintem más véleményt is a honfoglalásról, mert az egy dolog h a festméynen azt látod, hogy szegény Szvjatopluk sírdogál a lánya előtt, de a festmény az csak egy romantikus képzelet, nem pedig történelmi tény. A történészek egyáltalán nem biztosak benne, hogy annyira tele volt a Kárpát-medence az érkezésünk előtt, abban meg már végleg nem, hogy annyira kiirtottunk volna mindenkit. Azonkívül benned is, és bennem is, és a legtöbb mai magyar emberben bőségesen van szláv/német, stb vér....És amúgy tényleg, ha szláv őseid volnának azokra büszke lennél? Akik az itt élő rónmaiakat/frankokat lemészárolták? És ha német őseid volnának? Akik egymást tették el láb alól a császári trónért?

Amit a filmeken is nyomatnak többnyire, hogy van egy békés népesség, aztán jönnek a gonsoz rómaiak/törökök/mongolok/stb. (mindegyiknél ez a sztereotípia) és leölnek mindenkit az szép me hat az érzelmekre, csak a valóságban nem úgy van. Ezek csak filmek, képek, de nem történelem. Tudományos munkákat olvass a témában, ne a Feszty-körkép-ből indulj ki, mert ugyan művészetileg szép, a történetíráshoz semmi köze.


Ilyen butaságra meg többet véletlenül se gondolj, hogy nem vagy rá büszke, hogy magyar vagy. Minden népnek vannak/voltak bűnei, tévedései, de ha azt hiszed hogy van hibátlan nép, akinek nincs szégyenkezni valója akkor tévedsz.

2009. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
12:56 - A zöldpaprika tényleg Amerikából jött, de a pirospaprika, ami fűszer, azt honfoglaló őseink hozták be.
2009. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

A pirospaprika fűszer ázsiai eredetű:


[link]


2. cím 2. bekezdésében szerepel


Szóval a gulyás, a pörkölt..., ami ezzel készül, a tipikus magyar ételek egyik elengedhetetlen alapanyaga azt bizony honfoglaló magyarjaink hozták be Ázsiából. Ezek az ételek már Amerika felfedezése előtt szerepeltek a magyar konyhában. Aki tud főzni, az tudja :-)

2009. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
jólvan, akkor a válaszom első részét tessék figyelmen kívl hagyni! :)
2009. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok büszke arra, hogy a honfoglaló magyarok leszármazottja vagyok."

Te barom, örülj, hogy nem Afrikába születtél, ahol 12 évesen bedrogoztatnak, hogy menj ölni a szomszéd faluba (törzsbe), mert őket utálnod kell, mivel 30 éve elloptak egy tehenet.(nem vicc tényleg sok ezer ember halt meg egy ellopott tehén miatt)


Az emberek azt hiszik, ez nekik jár, hogy ide születtek és élhetnek viszonylag jómódban és békében. Ez nem jár, rengetegen az életüket adták, hogy ez így legyen. Köszönetet kellene inkább mondanod minden nap, ilyen mondat helyett. Ha ilyen pacifisták lettek volna őseink, már nagyon rég ki lennénk irtva.


u.i: Bocs, kicsit feldühített.

2009. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
12:56: Köszi, hogy ilyen bőven és normálisan válaszoltál. Teljesen igazad van, a festmény csak egy ember szubjektív véleménye. Csak tényleg megdöbbentett az a nagyfokú brutalitás, amit a kép sugároz. Egyébként gyönyörű műalkotás, rendkívül részletes ábrázolásmóddal.
2009. aug. 4. 19:23
 10/12 A kérdező kommentje:
17:53: Bocsi, de a barom az Te vagy, hogy így feldühödtél. Miért szólsz bele egy vitába, ha nincs normális véleményed és csak beszólni tudsz a másiknak? Tudom hol élek, és azt is tudom, hogy milyen áron van ilyen életem. Képzeld, ismerem a történelmet is. Csak meg van néhány dologról a véleményem, mint ahogy Neked is. Az, hogy ez nem egyezik, nem az én hibám és ne okolj érte.
2009. aug. 4. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!