Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit szólnátok egy ilyen...

Ti mit szólnátok egy ilyen törvényhez? Mik lennének gazdaságilag a hatásai?

Figyelt kérdés
Amit a kormány vagy cég illetve magánszemély egy munkát szeretne kiadni egy válalkozónak. Az aki elnyerte a munkát nem adhatja ki a kezéből azt neki kell végrehajtani és kivitelezni.

#törvény #munka #tisztesség #korrektség #gazdaaság #körbetartozás
2012. okt. 2. 07:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem hülyeség!

Abba igzad van, hogy nincs olyan cég akinek minden eszköze meglenne.

De sajnos olyanok adják tovább ma a munkákat akik egy kapavágást nem tesznek a megszerzett munka továbbhaladása érdekében. Csak tovább adják.

Én erre gondoltam volna ezt a törvényt!

2012. okt. 2. 09:19
 12/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"Persze papiron így van!

De nem így működik, mert még vagy 5-6 válalkozó tovább adja ugyanazt a munkát és ezt amit én mondok törvény meghozásával megszünhetne!"


Ha pl. az állam meghírdet mondjuk egy autópálya építést, és azt megnyeri x cég, akkor az állam x céggel köt szerződést, és állapodik meg a munka ellenértékében. Ha X cég mét ötfelé szétosztja a munkát, az állam akkor is csak X cégnek fizet, és csak annyit, amennyiben vele megállapodott. Hogy a többiek egymás között hogyan számolnak el, az már nem az állam dolga.

Ha minden munkát csak az vállalhatna el, aki teljes egészében meg is tudja oldani, akkor a kisvállalkozások, de még a középvállalkozások is befuccsolnának.

2012. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tulajdonosi szemlélet kell. Különben meg hogy én mint magáncég kit bízok meg mivel és annak van e alvállalkozója vagy nincs ahhoz max nekem van közöm az államnak semmi.
2012. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És inkább a penz visszaosztásával van a baj. Megrendelem 10-ért te visszaadsz 5-öt, igy kenyelmesen lehet közpénzt lopni, mert mindenki sáros és korrupt igy a többiek sem fognak lebuktatni.
2012. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!