Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok az új törvényhez,...

Mit szóltok az új törvényhez, hogy csak itthon vállalhatnak majd munkát azok a diplomások, akik államilag támogatott, vagy részösztöndíjas képzésre jártak?

Figyelt kérdés
Nekem már a tandíjnál is volt egy olyan érzésem, hogy már megint a szegényeket szívatják, de aztán ahogy végiggondoltam rájöttem, hogy sok érv szól mellette is, viszont jóból is megárt a sok. Az a diplomás, aki dupla annyit tanult mint az önköltséges majd itthon kényszerül munkát vállalni alacsony fizetésért, úgy hogy közben magas a munkanélküliség. A gazdag gyereke meg mehet külföldre "dolgozni", vagyis pénzt keresni. Biztos megint csak én vagyok pesszimista, mindenben a rosszat látom, vagy rossz szemszögből nézem a dolgokat.
2012. júl. 19. 20:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%

az állam részéről érthető

hogy aki nem itthon dolgozik

annak ne fizessék a tanulmányait

2012. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
És ez miért 2012-ben jut az "állam" eszébe? :)
2012. júl. 19. 20:21
 3/37 A kérdező kommentje:
Ja és akkor miért nem biztosítanak munkát?
2012. júl. 19. 20:21
 4/37 anonim ***** válasza:
57%

Az állam részéről érthető.


Viszont mi van ha nem talál Magyarországon munkát a diplomájával?Az állam akkor is visszafizetteti mintha külföldre menne az illető?


Egyébként jól megszívták Viktorék ezzel?Az emberek inkább külföldi egyetemekre mennek még anyagi és nyelvi nehézségek ellenére is.

Rengeteg ismerősöm tanul Bécsben.

2012. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"Az a diplomás, aki dupla annyit tanult mint az önköltséges" - nem értem az összefüggést. Miért tanul dupla annyit az államilag finanszírozott, mint az önköltséges?


Egyébként senki sem kényszerül itthon munkát vállalni, csak ha elmegy, ki kell fizetnie a tandíjat. Egyes részeivel én sem értek egyet, de összességében érthető a dolog.

2012. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
74%
Érthető, hát miért is akarná bárki is kifizetni azt, hogy aztán meg abból a pénzből amit ő adott a tanulásra abból aztán Ausztriában, Németországban, Svájcban stb. dolgozzon, és ne itthon?!
2012. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
56%
És ki fog megakadályozni abban, hogy ott vállalj munkát, ahol akarsz?
2012. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezek után meg pláne nem, hogy miért menekül annyi fiatal külföldre. Hiába volt régen kommunizmus, akkor is sokkal több lehetősége volt egy fiatalnak, mint most.
2012. júl. 19. 20:25
 9/37 A kérdező kommentje:
# 7/8 Ez engem is érdekelne:) Nyilván hazatoloncolnak és lesittelnek:) Mi lesz a vád?Önkényes munkavállalás külföldön. Ha lopsz elengednek, drogos gázolásért 2 évet kapsz, akkor itt mennyi lehet majd a büntetés?
2012. júl. 19. 20:28
 10/37 Antimod ***** válasza:
76%
Le lehet most pontozni, de azzal, hogy mindenki külföldre menekül, csak tovább romlik a helyzet. A 2050-re prognosztizálható demográfiai összeomlás (nyugdíjasok és ingyenélők eltartása) mindig csak előbbre kerül.
2012. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!