Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom még nem...

A magyar társadalom még nem érett meg a nyugat-európai életszínvonalra. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Én úgy vélem, hogy a Nyugat-Európától történő (egyre növekvő) lemaradásunk oka leginkább az átlag magyar fejében keresendők.


Többször, többfelé jártam, laktam, dolgoztam nyugaton, és tapasztalataim szerint ott az emberek mások. Nem jobbak, nem rosszabbak, de valahogy mégis mások. Más a szemlélet, a munkához való viszonyulás. Angliában még az egyszerű nepáli, vagy bangladesi bevándorló is meg tudta fogalmazni, hogy mik a tervei, mik a céljai, mire gyűjt pénzt. És ezek nem olyan indokok voltak, hogy "nagyobb verda, nyaranta 2 nyaralás", hanem éppen hogy az is a munkához kapcsolódott. Saját vállalkozás, saját étterem stb.


Itt Mo.-n ha most hirtelen mindenki nyakába szakadna egy nyugat-európai életszínvonal, mi lenne? Az emberek 90%-a verné a pénzt, mert "megmutatom, hogy mekkora f@szagyerek vagyok, háhá ott az a csávó, aki folyton csesztetett középsuliban, na most ki a király haver? Hát persze, hogy ÉN!"


Semmi előretervezés nem lenne nagy részüknél, hogy valahogy hasznosan felhasználják később. Eszetlen fogyasztói társadalom lenne, és ugyanúgy neccesen jönne ki a nagy részük hónap végén.


Ott felfogták, hogy nem mástól kell várni a megoldást, hanem mindenkinek tennie kell a saját boldogulásáért. Ilyenkor jön a válasz, hogy "de hát a kormány elnyom minket". Kérdezem, akkor miért szavazzátok meg őket újra? A tudatos nyugat-európai választó képes mérlegelni, és dönteni a jövőjéről, nem dől be olyan egyszerű trükköknek századszorra is, hogy "több segély, fizetésemelés" stb.


Erre jön a reakció, hogy "de hát minden kormány ugyanilyen". Honnan tudjátok, megszavaztátok már az összeset?


Egyszerűen felesleges vágyakozni a nyugati életszínvonalért, mert a magyarok még nem érettek meg rá fejben, még nem érték el azt a szintet, hogy kezelni tudják, még nem képesek felérni hozzá. Kell ehhez még kb. 20 év szerintem.



2012. okt. 3. 15:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, veled is és szinte mindenkivel egyetértek itt!

Én vajdasági lány vagyok, Újvidéken járok egyetemre. Ha hiszitek, ha nem, itt is ugyanez megy. Tiszát és Dunát lehet rekeszteni a magyar tanárokból, a tanítókból és az óvónőkből, nem beszélve a közgazdasági, vagy egészségügyi középiskolát végzett emberekből. Az emberek egyáltalán nem gondolkoznak! Hiszem azt, hogy minden egyes ex kommunista országban az a helyzet, hogy mindenki azt várja, hogy majd a szájába száll a sült galamb, illetve azzal vagdalóznak, hogy nincsenek gyárak, nincsenek munkahelyek. De arról senki sem beszél, hogy a kommunizmus ideje alatt mennyi kitalált és felesleges munkahely volt! Az élet nem kívánságműsor, igenis keményen kell dolgozni és kaparni mindenért! Vért izzadok a jogi egyetemen, de tudom, hogy ha befejezem, akkor lesz egy jó munkám! A tanszékesek meg picsognak, hogy jaj, mert ők nem kapnak munkát! Mégis hol kapnál, mikor alig van gyerek, nem beszélve arról, hogy max. 300 ezer magyar él Vajdaságban?! Engem vádolnak, mert nekem könnyű, van pénzünk. Ami azt illeti, tényleg jól állunk anyagilag, de nem azért, mert egész nap a s*ggünket meresztjük, hanem azért, mert a szüleim és az őseim keményen dolgoztak, illetve én is azt teszem. Alapvetően a fejekben és a mentalitással van gond. És sajnos ez nem fog változni az elkövetkező 20 évben legalább. Pont a hitelek miatt van ott Magyarország most, ahol van... Meg az emberek hülyesége miatt, hogy majd ő megmutatja, hogy neki is van! Idióták...

2012. okt. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Dick Esmen ***** válasza:
Nemcsak a színvonalra,a nyugati politikára sem.
2012. okt. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát köszi szépen. Én középiskolában matek és fizika (ezek "csak" 4-esek) kivételével mindenből ötössel érettségiztem, ezekből még oklevelet is kaptam. Érettségi hetén lett meg a középfokú angol nyelvvizsgám, elsőre, ha lenne lehetőségem emelt szintet is simán letenném. Most informatikai mérnöknek tanulok (nem rendszergazda, meg ilyen sztereotip büfé szak, mint amilyennek hiszitek), előző félévben nekem lett 45 kreditem, (más meg össze teszi a kezét ha 30 összejön neki) és én nem kaptam kollégiumot, mert magas az egy főre jutó kereset. 30e jött ki, és ki lett jelentve hogy gazdagok vagyunk, 3 főre. Az ottaniak nagyrésze már adták is a tanácsot, hogy lehet "javítani", pesti rokonhoz költözés, nagyihoz költözés, nem ott lakó rokon bejelentése, szüleim váljanak el papíron, bevétel letagadás, gyógyszeres hazudozás, ön leszázalékoltatás, egyéb ilyenek. Ezeket nyomják és ilyen 5e/kompf értékeket érnek el. Persze mondanom se kell hogy a 28 kredites alkeszek vidáman elvannak max szoctámmal meg ilyenekkel. És még én nem érdemlem hogy ne keljen napi 2 órát buszozni, mert elentétben pár tintanyaló véleményével nem túl sok az a bevétel, próbáljanak szenet venni, fát télire, megvenni az a pár dolgot amivel eléred hogy a házad ne dőljön rád, ne halj éhen, bérleteket, ami min 12e.

Amit meg a nagyságos kormány csinál igenis undorító. Sehol a világon máshol nincs tanulói szerződés, nem nyirbálják a mérnöki szakokat, tanszéki mérnökök örülnek ha 150e kapnak, iskolákban nem bírsz nyomtatni mert olyan id*óta rendszer gazdák vannak hogy hálózatot nem bírnak beállítani, bepenészedik a fal mert "eltűnik" a pénz felújítás közben, stb...

2012. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy meg igen, vannak olyan szerencsétlenek akik ezzel kiélték magukat, hogy 2 évente hitelre új plazma tévét vettek, meg tényleg sokan jól megélnek a segélykéből is. De most ezért nem igazán kéne általánosítani, mert nem hogy sértő, de páncélos hadtestként tiporsz a normális emberek lelkébe. Amúgy a nyugaton élők szerinted mért érdemlik meg kivétel nélkül azt az életszínvonalat? Ott is sok ám az élősdi, meg a nagyzoló uraság.

Mért vagyok én kevesebb magyar főiskolai hallgatóként mint mondjuk egy Londonba élő nigériai gengszter, vagy egy albán kecskepásztor?

2012. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

2002 után eljött egy gyakorló időszak!


Akkor az emberek olcsón jutottak hitelhez és mindenki az utolsó fillérig kihegyezte a jövedelmét hogy minél több hitelt vehessen fel.


Senki nem gondolt arra hogy jöhetnek rossz idők!


Kéne már tanulni a leckéből!

2012. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyarok nem rosszabbak és nem is jobbak, mint a többi európai. Itthon és nyugaton is vannak tehetséges emberek, akik fejlesztik az országot és vannak, akik minden juttatást az államtól várnak. A jelentős gazdasági fejlettségbeli különbségeknek főleg történelmi okai vannak.

Ott sem hirtelen alakult ki a jólét, hanem több egymás utáni generáció tanulása és kemény munkája eredményezte.

Egy tanárom mondása:

"A sikernek nem titka, hanem ára van".

2012. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!