Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan aki részt vett...

Van itt olyan aki részt vett az 1956-os forradalomban?

Figyelt kérdés

És mik voltak a személyes tapasztalatai?

Sok ember volt kint?


2012. okt. 3. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Azokat a hazaárulókat aki krészt vettek a forradalomba mind Dunába lőtték nem?
2012. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Az első hülyeséget ír.

Pesten valóban sokan voltak kint az utcákon, és sokan harcoltak is.

Vidéken csak nagyon kevés helyen voltak harcok.

Ma ugyan azt szokták hirdetni, hogy az egész ország harcolt, de ez nem igaz. Akkor sem, ha az ország egyetértett a forradalommal.

A mi városunkban sem voltak harcok, csak egy alkalommal lőtt valaki a tüntetőkre. Azóta sem tudni, hogy ki volt.

2012. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem pontosítsd, hogy mi számít bele abba, hogy részt vet... Az, hogy kint volt, vagy az, hogy lőtt is? Mert nagyon nem mindegy. Mindazonáltal nem hiszem, hogy aki akkor lehetett 18, az most bőszen netezget és a gyk-ra írogat.
2012. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát aki kint is volt meg akik lőttek is

Illetve az igaz hogy akkor összetartóbb volt az ország vagyis a nép ?

2012. okt. 3. 21:56
 5/12 Komplikato ***** válasza:

A harcok nagyobb része addig tartott, míg Budapest maga tartotta magát, nyilván a legtöbb konfliktus a bejövő orosz csapatok útvonalain volt, így az ország jelentős része "kimaradt" belőle. Persze voltak ahol nem az oroszokra kellett pufogtatni.


Viszont élő szemtanukkal beszélgetve, meg 57-es (nem kádári) kiadású könyvet nézegetve amit ma próbálnak az egészről képet elénk tenni, az eléggé hamis és színezett sajnos.

2012. okt. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 voltam akkor és bőszen netezem és a GYK-ra is írok.Az én városomban se voltak jelentős harcok mivel óriási létszámú volt az orosz katonaság. Lövöldözés volt az oroszoknak láttam egy halottját szerencsétlen tejfölösszájú gyerek volt.Bosszúból az oroszok szétlőtték tankkal és géppuskázták a Helyőrségi klubot.Ott több mint húsz magyar halott volt.
2012. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekem apám mesélt egy-két dolgot, ő 9 éves volt a forradalom idején... anyukája csinált árpádsávos kettőskeresztet címert a zászlóra, és kirakták, amikor ,,győzött" forradalom. November 4. után több hétig kellett rettegniük, hogy jön-e éjjel az ÁVH... Valamint az ablakokat, redőnyöket állandóan becsukva, lehúzva kellett tartani, mert ahol nyitva voltak, oda a ruszkik azonnal küldték be a 76-os gránátot (fostak, hogy molotovot dobnak rájuk.)
2012. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Az igaz, hogy akkor összetartóbb volt a nép. De ez az összetartás a Rákosi-rendszernek volt "köszönhető."

Olyan totális diktatúra volt, még a hithű párttagok sem lehettek biztonságban,hogy mindenki akarta a változást.

2012. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Én jól emlékszem rá, pedig már elég régen volt.

Aznap reggel a Keletinél lévő Mekiben kajáltam, meg az emailjeim néztem mikor lövéseket hallottam.

Gyorsan kirohantam, leszaladtam a M2-be és meg se álltam a Westendig.

A mozi részén bújtam el sok más emberrel, a gépész emlékszem berakta a Terminátor 2-őt, így próbált meg szolidaritást vállalni.

Miután megnéztük 10* és felzabaltunk mindent hazamentem.

2012. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Nagypapámnak volt egy egyetemista osztálytársa, ma is nevetve mesél róla pedig nagy hazafi volt! Nagyapámat is meggyőzte hogy segítsen Molotovot készíteni.
2013. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!