Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem undorító, hogy...

Csak szerintem undorító, hogy az I. M. F ennyire beleszól egy ország belügyeibe? Miközben ők a fő bűnösök a világválság kialakulásáért.

Figyelt kérdés
arra gondolok, hogy követelnek megszorításokat, kitől mennyit vegyenek stb miért nem lehet elküldeni a búsba őket (persze nem azzal a bohóckodással amit O.V művelt közben lefeküdt nekik) Miért nem lehet egy ésszerű adósságkezelést végrehajtani mielőtt mindenki belerokkan. (ami sajnos elég közel van)

2012. okt. 4. 14:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Az IMF csak esetleges irányelveket közöl ,a konkrét megvalósítást a kormányra bízza. A világáválság kialakulásért inkább az amerikai ingatlanlufi kipukkadása (ami nálunk még a svájci frank duplázódása is megfejelt) a felelős ,mert azt hitte ott is a tisztelt állampolgár hogy a banktól ingyen pénzt kap és úgysem vághatja ki az Ő házából,ha nem fizet egy idő után.

De mégis megtették....

Ebben lehet az USA bankjainak a felelősségét keresni ,de azt elsősorban európai tulajdonú Nemzetközi valutalapot belekeverni hó fölösleges. A mostani monetáris válsághoz is annyi köze van az IMF-nek mint patkánynak a sportkocsihoz.

A tisztelt csődközeli államok főleg a zúnijós meg más pénzek elsikkasztása és a túlzott szociális juttatások (14.-15. havi fizetés alacsony munkaóraszám a befizetett járulékoknak a többszörösének nyugdíjként való kiosztása...) juttatták oda ahova.

Ezt meg főleg az ész nélküli kötvénykibocsájtás és a kikönyörgött uniós hitelből finanszírozták.

2012. okt. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
IMF sokkal olcsóbban ad hitelt, mint a piac, de ennek "ilyen" ára van.
2012. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Basszuskulcs, kérdező, azt a hitelt nem muszáj felvenni! Viszont senki nem fog pénzt adni úgy, hogy közben nem biztos, hogy vissza is kapja.
2012. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
88%

szerintem az összes fideszt éltető embert agymosásra kéne küldeni.

Szánalmas hogy ennyit hazudik a kormány a sok marha meg megeszi minden szavukat.

Orbán a második Hitler,és ezt egy német ismerősöm mondta...

2012. okt. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Basszuskulcs, kérdező, azt a hitelt nem muszáj felvenni! Viszont senki nem fog pénzt adni úgy, hogy közben nem biztos, hogy vissza is kapja.


igen nem muszáj, de ebben az esetben nem is a mi generációnk vette fel csak valahogy törleszteni kéne és mivel nincs miből kölcsön kell kérni. De ne szabja már meg senki kintről mit KELL tenni. Én amúgy úgy látom a korrupció a legfőbb ok amiért nem fejlődik a gazdaságunk.És mindegy, hogy 100 milliárdos mutyi a fejeseknél vagy a tv szerelőnél a megoldjuk okosba számla nélküli kisemberek.egyformán rombolják a társadalom előrejutását.

2012. okt. 4. 17:20
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy ne kintről mondják meg? Miért, a pénzt nem kintről kapjuk? Ha nem tetszik, nem kell IMF hitelt felvenni és akkor senki nem szól bele gazdaságpolitikába, csakhogy itt a fideszes dilettáns vezetők nem tudták ezt elérni, élén Matolcsyval.
2012. okt. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"De ne szabja már meg senki kintről mit KELL tenni."


Szóval csak adja a pénzt és lehetőleg vissza se kérje. Tudod aki a pénzt kölcsönadja az diktál .Tök mindegy hogy szabadfelhasználású hitelért battyogsz be a bankfiókba,mi alkudozunk az IMF-el vagy akár a szomszédtól kérsz kölcsön a feltételeket a hitelező szabja.

Nem kér semmi komolyat az IMF csak garanciát arra hogy a pénzt visszakapja ,se többet se kevesebbet


Ha már témánál vagyunk,nincs kölcsönbe 100ezer forintod becsületszóra visszafizetem egykettőre ám...

2012. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 bumbi02 ***** válasza:
100%

Ha én kölcsönt adok neked, azért, hogy felépítsd a házad, jogosan támasztok pár követelményt szerintem, ha még csak magas kamatot se kérek. Például hogy amin lehet spórolj, és ne idd el azt a pénzt.


Amúgy az IMF nem szólhat bele senki belpolitikájába. Nem vagyunk kötelesek elfogadni az ajánlását, ahogy ő meg pénzt adni nem köteles. Fel kéne fogni, hogy mi mentünk oda hozzájuk hogy kéne pénz, nem ők jöttek ide hogy sanyargassátok a népet.

2012. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Kicsit el vagytok tévedve más egy magánember és egy ország. Ha már példálóztok akkor úgy működik szerintetek, hogy ad a bank pénzt Kovács úrnak és megmondja van 100 000 ft jövedelmed ebből 60 at törlesztesz 30 at fizetsz számlákra ötezerből ételt veszel háromezerből ruhát kétezer a takarékba. mert ő adja a pénzt.kb ez működik itt is. És teljesen más téma a politikusaink hülyeségei. Én arról beszélek, hogy semmi köze a belügyeinkhez egy pénzügyi csoportnak. Kérjenek egy kimutatást a gazdaságról , és eldöntik adnak e vagy nem de nem azt csinálni, hogy adunk ha kirúgtok a közszférából x embert.esetleg adhat pár javaslatot de beleszólni nincs joga.
2012. okt. 4. 23:05
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én arról beszélek, hogy semmi köze a belügyeinkhez egy pénzügyi csoportnak. Kérjenek egy kimutatást a gazdaságról , és eldöntik adnak e vagy nem de nem azt csinálni, hogy adunk ha kirúgtok a közszférából x embert.esetleg adhat pár javaslatot de beleszólni nincs joga."


Abban igazad van hogy tökéletesen nem írja le a hitelezői kapcsolatot egy ember által felvett hitel és egy állam által felvett!

Mert egy embernél a hitelt az élete folyamán kell visszakapnia!

Míg egy államnál elméletben az örökkévalóságig görgetheti a hitelt. És mondjuk 100 forint felvett hitel, 1%-os kamatra csak 100 év alatt fizetünk ki rá 100 forintot!

De a németek már szinte kamat nélkül tudnak eladni kötvényt. Vagyis nekik a hitel gyakorlatilag ingyen van!!


A hitel egy országnak egyáltalán nem olyan ördögtől való mint sokan állítják. Ha korrekt gazdaságpolitikával állsz a piac elé akkor rendkívül olcsón kapsz pénzt bármire vagy a régi drága hiteleidet válthatod le olcsókra(mert az is lehet hogy nem fizeted vissza csak a 7%-os hiteledet kiváltod 3%-ossal és így komoly megtakarítást érsz el!


A beleszólásnál viszont meg kell erősítenem mások kommentjét! Az IMF soha nem szab meg konkrét lépéseket, csak ajánl! Azt elvárja hogy 3% körül legyen a hiány. Ezt szerintem az átlag magyar is elvárja!

Hogy mivel tömje be a lyukat a kormány arra a kétkulcsos adót és a magasabb jövedelműek adóját ajánlotta. Mert szerintük az ÁFA és a kis- és középvállalatok adóztatása fékezi a gazdaságot.

A fidesz ezt nem fogadta el és akkor is ÁFÁ-t emelt és járulékokat. Most meg elbocsát stb.

De ez a fidesz döntése!!!!!


Én követtem az EU-IMF delegáció ajánlásait és teljesen korrektek voltak. Szerintük az alacsony keresetűeket már nem lehet tovább terhelni és a KKV-k terhelése meg fékezi a gazdaságot. A nagy cégek válságadójával az a gondjuk hogy ideiglenes adókkal káros operálni és hosszú távon növeli a kiszámíthatatlanságot. Pláne ha napról napra változik a mértéke és hogy hány évig kell fizetniük!


Szóval én egy teljesen korrekt ajánlatot láttam korrekt feltételekkel és alacsony kamattal.


És láttam egy fidesz trükköt amivel igyekeznek a megszorításokat rákenni az IMF-re.


Mert a fidesz gazdasági stratégiája az hogy egyre több adót szed be hogy majd ő ossza vissza a cégeknek. vagyis növeli a terheket és ebből ad vissza azoknak akiket kedvezményezettnek akar.


Sajnos Magyaországon hatalmas a korrupció így ez a stratégia katasztrófális! A pénzek nagy része fideszesek zsebében landol és elnyelődik anélkül hogy produktív lenne!

2012. okt. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!