Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hozott valami jót is az...

Hozott valami jót is az Orbán-rendszer?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 11:05
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
85%
Nekem semmit, tényleg semmit. Egy olyan intézkedés nem jut az eszembe ami nekem jó lett volna.
2012. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
12%
Nem lehet cigizni mindenhol, nem fogadtak el méltánytalan egyezséget az IMF-től. MO. megítélése egyre javul.
2012. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
89%
Én azt tartom jónak, hogy az iskolából sokat lógó gyerek szüleitől elvehetik a családi pótlékot. De ha még egyet kellene mondanom, azt hiszem gondban lennék.
2012. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Csak a gazdagok járnak jól. Nekem 1,5 évig nem volt munkám, igaz szerencsére eltartottak a szüleim, de pokoli rossz volt minden nap itthon ülni és állás után nézni meg halálra unni magam, szerencsére egy 3 hónapos tanfolyamon kitanultam egy új szakmát igaz nem használom de legalább van munkám már 3 hónapja. A fizetésem nem valami hű de nagy, egyedül esélytelen hogy megéljek belőle, a barátom még mindig munkanélküli de ő neki legalább összejött egy suli ahol kitud tanulni egy rendes szakmát gyakorlattal amiért valamennyit fizetnek is neki.

De most visszatérve a kérdésre semmivel nem lett jobb, semmivel. Az árak csak növekednek, fizetések meg egyáltalán nem, magasabbak az elvárások, a megszorítások már nagyon durvák, durvábbak a kelleténél is, mindent megadóztatnak amit csak lehet, és persze semmi értelme az egésznek. Alig lehet már valahol legálisan cigarettázni, ez oké hogy ott ahol gyerekek is lehetnek ne füstöljünk de azért ez is túlzás. A benzinárak is magasak, munkahelyek nincsenek, de elvárják hogy dolgozzunk de hogyan?! Gyerekkori barátnőm szüleinek akkora hiteltartozásuk lett az árak miatt hogy már áramuk sincs már nyár óta, plusz már lassan a házukat is elveszik.

Most komolyan. Azt ígérték hogy ezek csökkenni fognak de mégis csak egyre több lett szinte 3 naponta lehet hallani a hírekbe hogy ennek meg ennek a házát foglalták le, ennek a villanyát kapcsolták le ennek a gázt, itt a gyereket vették el mert nem tudtak neki megfelelő körülményeket biztosítani, ott beteg valaki és nincs pénz a kezelésre.

Itt a baj hogy ilyenekre nincs pénz, meg munka sincs, és csodálkoznak hogy sorban mennek el innen akár ideiglenesen akár végleg.

2012. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
26%
Horthy óta hozott bármelyik rendszer is valami jót?
2012. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
95%
Mondhatom, szép volt a lepontozás. (Egy felelőtlen láncdohányostól még meg is érteném.) Kösz, hogy lehet privát véleményem, pontosan ez az, amiért többek között annyian nem sírják vissza külföldön ezt az országot. Nyavalygás, lehúzás, zéró tolerancia...
2012. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
47%
Igen!De had ne soroljam fel most mindet jó?
2012. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi jót nem hozott.
2012. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
57%

Az egykulcsos adórendszer elvileg jó lenne, persze nem önmagában, a sikeréhez egyéb, komoly reformokra is szükség lett volna.


A rendőrök korkedvezményes nyugdíjba vonulásának szigorítása, a rokkantnyugdíjak felülvizsgálata elvileg szintén jó irányba mutató lépések lettek volna, kár, hogy nincs bátorsága a Fidesznek komolyan végigvinni ezeket a változtatásokat.

2012. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Én a rossz dolgokat napestig tudnám sorolni, és nekem se jutott eszembe semmi jó. Amit a 9-es válaszoló írt, az figyelemre méltó, mert tényleg egyet lehet érteni a rokkantnyugdíjak és a szolgálati nyugdíjak szigorításával, mert itt bőven volt anomália, de a brutális, minden átmenet nélküli átalakítás itt is elfogadhatatlan. Pl. a megszűnt rokkantnyugdíjak helyébe segélyszerű ellátás lépett, így sok ember máról holnapra 80-90 ezer Ft helyett 30-40 ezret kap. Ebből hogy éljen meg egy beteg ember, aki dolgozni nem tud?


Az egykulcsos adó még ennyire se sikertörténet. Kiesett a költségvetésből évi 500 milliárd, és semmilyen pozitív hatása nem lett azon túl, hogy pár százezer ember havi pár 10 vagy 100 ezer Ft ajándékot kapott, miközben a szegények sokkal szegényebbek lettek.

2012. okt. 6. 12:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!