Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok ehhez a videohoz?...

Mit szoltok ehhez a videohoz? Szerintettek mikor lessz jobb a helyzetünk?

2009. aug. 5. 09:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
15.55 te milyen 4 eltartottról beszélsz?????
2009. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
77%

Elnézést kérek, régről úgy rémlett hogy magyarorzágon kevesebb mint 3 millió dolgozó ember van, azonban az előttem szóló miatt utána jártam a dolgoknak, s kiderült rosszul emlékztem.

KSH adatai szerint:

Magyarországon a bejelentett dolgozók száma 2008-ban 3,8 millió ember, 330 ezer a munkanélküli, és becslések szerint 700 ezer a feketemunkás. Ez képletesen azt jelenti hogy a 3,8 millió ember fizeti 10 millió embernek a közoktatását, nyugdíját, rendőrségét, egészségügyét, utait stb. Tehát 1 ember további 1,5 embert tart el, azaz egy fizetés 2,5 emert (valóban nem négyet, sajnálom mégegyszer a tévedésemet), ha így nézzüka dolgokat. Nah most, ha kevesebb lenne a munkanélküli, nem lenne feketemunkás, akkor kb 4,5 millió embernek kéne ugyan azt kifizetnie amit most 3,8 nak kell, akkor 18%kal kevesebbet kéne fizetnünk, és ebben még nincs benne a sok "minimálbéres" aki nem azt kap. Ebbe az ofejtésbe könnyen bele lehet kötni, de ez csak szemléltetés. A helyzet bonyolultab, csak gondoltam így könnyebben megértjük, miért is kell adózni. Én is sokallom az adót, de asszem be kell látnunk, hogy a fizetésünk 20% nem elég ahhoz hogy ennyi ember dolgait fizessük, ennél több kell.

Ebben eléggé biztos vagyok emlékeimből, de nem tudtam utánajárni most, hogy 10 millió emberre lebontva 113 000-Ft-ba kerül minden havonta(értsd költségvetés). Tehát az ideális államunkaba a 4,5 millió ember 2,2* ennyi adót fizet be mint saját erllátása, azaz majdnem 250 000ft-t,


Hangsúlyozom ez mind szemléletés, de arra jó, hogy az ember belássa, egy modern társadalomban bár minden szokásosnak tűnik, egyáltalán nem olcsó az iskola, a buszmegálló, a sétáló utca, a közvilágítás, a szűnyogpermetezés, szociális háló, stb. És még sorohlatnám. Ha körbenézel minden 2. dolgot az állam fizeti. Ezzel csak azt akarom mondani, ne lepődjünk meg ha a fizetésünk 55%a elmegy. Persze hogy most 45% vagy 55% ezen már lehet vitatkozni. De ennyi az egy jólmüködő és egy rosszulműködő állam közti (persze nem is olyan csekély) különbség.

2009. aug. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

[link]


Jó játék, bár sokmindenre nem jó. Előző hozzászóló voltam

2009. aug. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!