Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Betöltöttem a 18 éves kort....

Betöltöttem a 18 éves kort. Hol kezdjek neki a politika áttekintésnek, hogy képbe legyek?

Figyelt kérdés

Nem rég töltöttem be a 18 éves kort. Eddig annyit tudok a politikáról, hogy korrupt és nincs egy normális versenyképes párt sem. Ha jól tudom a pároknak is csak dirigálnak és olyan döntéseket hoznak amik a nagy multiknak és bankoknak előnyösek, meg persze ami nekik. Az adófizetők pénzt húzzák stb..

nem akarok különösebben politizálni, de mégis azért képben szeretnék lenni. Milyen oldalakat ajánlotok és mi az ami érdemes megnézni régebbről. Szóval nem csak jelenlegi politikai állás. Nem leszek egyik pártnak a szimpatizánsa sem, abban biztos vagyok.



2012. okt. 10. 16:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Minél több fórumot olvass mindkét oldalról. Azután gondolkozz el az olvasottakon.
2012. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Miért csak most kezdesz neki?
2012. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
hát nehéz olyan forrást találni, ami nem húz valamelyik párthoz... úgyhogy én is azt ajánlom, amit az előző válaszadó, olvasgass mindenhonnan, pl egy radikális jobb oldali hogy látja egy bal oldali döntését/tettét és fordítva. azért csak 18 éves kortól lehet szavazni, mert akkor elég érettnek tartanak ahhoz, hogy magad meg tudd hozni a döntést.
2012. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mert kb. 2 év múlva fogok szavazni és nem igazán érdekelt a politika. Most is csak azért érzek rá késztetést, hogy ezen a téren is legyen némi ismeretem.
2012. okt. 10. 16:51
 5/18 anonim ***** válasza:

Amit a zöld mezőben leírtál azt legelőször verd ki a fejedből, vagy legalább szürkíts az ilyen nemű nézeteiden.


Amúgy olvass utána, különböző (lehetőleg tízperc alatt összedobott noname )weboldalakon nézz meg az archívumból pár parlamenti közvetítést, olvass el pár közgáz könyvet néhány politológus munkáját, és mindjárt tisztább képet kapsz mind a magyar mint a világpolitikáról.

2012. okt. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mondanátok pár weboldalt.
2012. okt. 10. 17:28
 7/18 A kérdező kommentje:
Amit a zöld mezőbe írtam azt a magyar politikára értettem.
2012. okt. 10. 17:29
 8/18 anonim ***** válasza:

Olvass sokat mindkét oldalról. Nincs olyan, hogy az egyik fekete a másik fehér. Mindkét oldalnak megvannak a maga hülyéi akik ráadásul még érvényesíthetik az akaratukat. Mindkét oldalon találsz bűnösöket,megalkuvókat és olyan ügyeket is ami morálisan támadható de jogszerű oszt annyi...én baloldali érzelmű vagyok de itt van két egyszerű példa:

Az mszp (amikor ők voltak hatalmon) vitáztak az iskola tejről, hogy ki fizesse a cehhet hetekbe telt addig a gyerekeknek nem adtak tejet.Bunkósság? Az!


A fidesz utcára viszi az embereket tüntetni a mocskos komcsik ellen mert bevezetik a 300Ft-os vizit díjat de gond nélkül zsebre vágják a 16%-os szja. által hozott többlet jövedelmet amit ők szavaztak meg. Miközben az alacsonyabb jövedelműek keresete csökkent. Bunkósság? Az!


Lehet a két eset köszönő viszonyban sincs egymással, de ez csak két dolog a sok száz hasonló esetből.


Ökörköri

2012. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Pro Patria ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nehéz erre a válasz. Máról holnapra nem lehet felzárkózni, ha egész eddig nem érdekelt a téma.

Amit én receptként ajánlok:

Először is rögzítsd magadban, hogy miket tartasz értékeknek. Mik a számodra legfontosabb pillérei az életednek, mi az erkölcsi értékrended, mik a kitűzendő célok egy politikai párt részére.


Ha ezzel meg vagy, már egy tisztább képet kapsz arról, "jobboldali" vagy "baloldali" vagy-e.

A jobboldal jellegzetessége a nemzet szeretete, a hagyományok tisztelete, a konzervatív gondolkodásmód (például a házasság szentségét nem törjük meg melegházasságokkal), a nem megfogható, magasabb szintű értékek őrzése, például a népművészet, a vallás és kultúra, a nyelv. Nem olyan szabados társadalmat képzelnek el ideálisnak, mint ami ma van, sokkal körülírtabb, kötöttebb, morális és erkölcsi szempontból rendezettebbet (például a szülők tisztelete, a gyermekek drogoktól és emo-hajaktól való eltiltása, a gyermek, mint legnagyobb ajándék tisztelete - ebből kifolyólag ellenzik az abortuszt.) A sorkatonai szolgálatot a gyermeknevelés utolsó folyamatának, azaz ezáltal szükségesnek vélik.


A baloldalra (és ezen belül a liberálisokra) sokkal gyakorlatiasabb, materiálisabb, számokba és egyenletekbe burkolózó gondolkodásmód a jellemző, magyarán: amit számokban nem lehet kifejezni, az nem érték. A döntéseiket nem az érzelmek befolyásolják, hanem a gyakorlati megfontolás, a reális hasznosság. (Például feladják az anyanyelvüket, ha azért jobb állást kapnak.)

Sokkal inkább érzik magukat európaiaknak, mint magyaroknak/szlovákoknak/lengyeleknek, stb. Általában ők szorgalmazzák az Európai Egyesült Államokat, és a globalizmust is. Helyeslik a kapitalista hozzáállást: a nagyhal megeszi a kishalat, mint a természet rendje. Védelmükbe veszik a különböző vallási és etnikai kisebbségeket, és a szexuális differenciákat.


Hogy történelmi párhuzamot vonjak, Kassák Lajos baloldali újságíró egykor ezt írta:

"Nem értem s nem fogom soha megérteni Veres Pétert. Én még a népművészetünket is föláldoznám, hogy az Alföld és a Dunántúl millióiból, a földművelő népességből nyugati civilizációjú lakosság váljék, olyanfajta, mint a dán földműves, aki mind könyvet olvas, s akinek rádiója, telefonja, villanyvilágítása van."

Vere Péter viszont Kassákkal ellentétben azzal is tisztában volt, hogy az idézett dán példát a nemzetelvű modernizáció teremtette meg, tehát nem a népművészet feláldozása, hanem épp a hagyományokra való támaszkodás.


Bokányi Dezső, szociáldemokrata képviselő (nem kommunista) pedig 1919-ben például azt mondta: "a munkásságnak semmi oka sincs különös kegyelettel gondolni a tizenhárom aradi burzsoára - akiknek sohasem volt semmi gondja a nép ügyére."


Általánosan elmondható, hogy a baloldaliak számára népek vannak és társadalmi osztályok (gazdagok és szegények), nem nemzetek. Azaz "magyarországi nép, romániai nép", amiket az államhatár szab meg. A jobboldaliak számára nemzetek vannak, amelyek nem feltétlenül egyeznek az épp aktuális államhatárokkal. Lásd példaként: a jobboldaliak egyetértenek a határon túli magyarok kettős állampolgárságával, mert egy nemzetbe valónak tekintik őket, a baloldaliak általában ellenzik, és "22 millió román vendégmunkás" képével riogatnak.


A jobboldali és baloldali világszemlélet között tehát ez az alapvető különbség: a nemzeti érzelem, vagy annak a vélt értéktelensége.


Nos, miután eldöntötted, hogy te milyen értékeket vallasz magadénak, nézz körül, hogy melyik párt hogyan gondolkodik ezekkel kapcsolatban. De ne azt, amit mások mondanak róluk neked, és ne is azt, amit ők maguk mondanak. A tetteiket, megnyilvánulásaikat figyeld. Egy-egy kérdéskörrel, témával kapcsolatban hogyan nyilatkoznak, miként vélekednek.


Ezután tudsz arról dönteni, hogy neked hol a helyed.

Remélem, segítettem.

2012. okt. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

És köztes szemlélet nincs, csak ez a két véglet? És mi van azzal a párttal amelyik bort iszik és vizet prédikál. Pl. amelyik azt mondja, hogy xxx és yyy csinál. Szóval pl. egy magát jobboldalinak mondó párt teljesen más intézkedéseket tesz.

Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 10. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!