Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nagyon durva, mi a vélemény...

Ez nagyon durva, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Munkanélküliségi adatok. Olyan mintha nem is egy országról beszélnénk! Mindig mondják, hogy 10% országosan, de valahol 4-5% valahol 15-20!!! Ti gondoltátok, hogy ekkora különbségek vannak?
2012. okt. 16. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyvárosok és vidék között persze, van ilyen különbség.
2012. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit el vagy tévedve. Jó néhány településen 50-60%, de a keleti országrészekben különösebb keresgélés nélkül találsz 90%-os munkanélküliségű falut. Tudok olyanról, pár száz lakos, az önkormányzaton dolgozó 3-4 embernek van munkája kizárólag.
2012. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én eddig is tudtam, meg azt is, amit a 2. válaszoló írt. Egész országrészek vannak, ahol az állam és az önkormányzat az egyetlen foglalkoztató, azon kívül mindenki segélyből tengődik.
2012. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
éppen tegnap mondták, hogy egyre többen hagyják el az országot. szerintetek ez véletlen??? A munkanélküliség az egy következmény, nem pedig ok. Nekem még nincs családom (28 vagyok) de nem is tervezem egy ideig, amikor azt látom a hirdetésekben, meg az ismerősök példáján, hogy DIPLOMÁVAL 80-100 ezer ft a kereset... jobb mint a munkanélküliség, de nem életcél. Megélni kevés, éhen dögleni sok. Vegetálni pont jó. Igen, a nyugati részen jobb, de ha kimész akkor mégjobb. Szerintetek miért ömlik a médiából, hogy kint se jobb? Mert valamivel marasztalni akarnak. Mivel ösztönzéssel nem megy, ezért marad az elrettentés. Mégis hogy a francba jönnének létre új munkahelyek, ha a befektetők is látják, hogy nincs perspektíva?? Tehát a vállalkozó szellemű, tőkés ember se látja az előrét... Az nem munkahely teremtés, hogy 47.500 Ft-ért, napi 6 órában közmunkát végeztetünk az emberrel. Az egyszerű kizsákmányolás. Hány olyan ember kényszerül ilyenre, aki tanult, szakképzett, de mégsem tud elhelyezkedni, mert a befektetői kedv hiányában nem jönnek létre munkahelyek??? Azt meg mindenki láthatja, hogy ha az ember tanul, képzi magát, a szülei pénzt fektetnek a taníttatásába, esetleg suli mellett gürizik a teszkóban a tandíjért, akkor nem elégszik meg 80 ezer ft kézbe fizuval....
2012. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!