Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklós 17 év alatt...

Horthy Miklós 17 év alatt állította talpra az Magyarországot az I. világháború majd a gyalázatos Trianon után. Ha kormányt emlegetünk, akkor miért nem lehet KORMÁNYZÓ valaki?

Figyelt kérdés

Ez mindig dilemmám volt, hogy Kormányzó nélkül, hogyan emlegethetünk kormányt és kormányzást?

Miért miniszterelnök az aki - és nem kormányzó?

Miért szűnt meg ez a státusz, hogy kormányzó?!

Persze nem a fehér lóra vagyok kíváncsi, hanem a véleményetekre.


2009. aug. 8. 12:17
 1/8 anonim válasza:
85%
Minden országban más a kormányzó definíciója,Mo.n Hunyadi kormányzósága előtt tisztázták a fogalmat,és még Horthy is ez alapján lett az.Mo.n a király helyett/mellett működött,tehát mivel nincs király nem lehet kormányzó.Új rendelet kéne,ha kormányzót akarnánk amihez az alkotmány alapvető megváltoztatása kéne.De szerintem önmagában az,hogy lenne kormányzó nem javítana a helyzeten,mert ahhoz egy olyan ember kéne,akit a mai politika pillanatok alatt eltüntetne.
2009. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

És mire mennél azzal hogy kinevezünk egy kormányzót? Hogy egy gyurcsányfélének még nagyobb jogköre legyen?

Egyébként jól írta az előttem válaszoló: ahhoz király kellene, a kormányzó ideiglenes vezetője az államnak, az nem legitim államfőség, csupán kormányzás, ahogy a nevében is benne van. Hunyadit, Kossuthot is különleges helyzetben nevezték csak ki kormányzóvá, pár év alatt "menesztették" is mind2-őt!

Kormányzó nélkül pedig úgy emlegetünk kormányzást, ahogy vezetéket is emlegetünk vezető nélkül!

2009. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen azt gondolom, hogy a mai "politikai gyakorlat" nem adná át szívesen a helyét, csak azért mert jogos.

Erősen kapaszkodna a hatalomért s ezt láthattuk 1989 re mondott rendszerváltásnak nevezett - hatalom megőrző - taktikai lépésre.

Egypárti diktatúrából lett többpárti diktatúra.


Akkor lehetne a következő kérdésem, hogy mi az akadálya Magyarországon a Királyságnak?

Angliában működik.

2009. aug. 8. 13:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Angliában is csak alkotmányos. A királynak semmi hatalma nincs szinte ott sem.

Mo.-n a királyságnak az az akadálya, hogy 1. mivel trónszabályozás nem történt 80-90 éve, az uralkodó hivatalosan a Habsburg-házból kell származzon, egészne pontosan Ottó, ez így hivatalos, mivel ők voltak a legutolsó legitim királyok.

2. Amennyiben nem szeretnénk a Habsburgokat vissza, akkor az országgyűlésnek kellene királyt választania, ahogy anno a kora újkorban is volt, csakhogy a nemesek választhatnak királyt, képviselők nem, ma pedig nemesség nincs


Egyébként nem rossz az elképzelés, hogy vissza kellene térni egyfajta monarchisztikus államformához, de inkább felejtsük el, szerintem, amilyen a mai magyar közélet, az olgarchák és a maffia összefonódása, hát megnézném én azt a királyt akit a nyakunkra ültetnének :S


Viszont egy valódi nemzetvezető nem jönne rosszul!

2009. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
Nem mindegy mi a neve a kormányfőnek?
2009. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rosszul tetted fel a kérdést, mert Szálassi kissé rosszul csengene, bár úgy tudom, hogy nem ölte a zsidóságot, hanem dolgoztatta.

A történelmi hűség kedvéért írom ezt.

Valakik szeretnek a tévhitből jól megélni.

MAZSIHISZ például a Magyar Államtól évi 3 milliárd forintot kap működésre-kártétel gyanánt.

2009. aug. 8. 13:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Milosevics hősiesen védte a szerb érdekeket, ahogy Horthy is védte a magyar érdekeket. Az eredmény hasonló, és el kéne rajta gondolkodni.
2009. aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy kicsit azért összemosni a két embert nem kéne.

Milosevics direkt a gengsztereket felfogadta, hogy irtsák az embereket és utána ment hősként rendet tenni.

Horthy Miklós azért megvédte a Nemzetet!

Nem látom azt amit szeretnél, hogy párhuzamot vontál e két ember közé.

Nem tisztességes Horthy Kormányzóval szemben.

Menye most lesz Kenderesen díszpolgár és ott leszek :-))

2009. aug. 9. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!