Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire jellemző még általáno...

Mennyire jellemző még általános iskolában a "szahanovizmus"? Nem kéne valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Amikor én általános iskolába jártam (90-es évek vége, 2000-es évek eleje) az volt a szokás, hogy volt az osztályban 4-5 gyerek aki soha nem tanult semmit és szedte az egyeseket, viszont időnként beadott valami "színes és érdekes prezentációt" (mégis mennyire komoly értekezést adhat egy általános iskolás bármilyen témáról, nevetséges) és ezzel máris szorgalmi ötösöket kapott amivel kiegyenlítette a rossz pontszámot, míg a ténylegesen tanuló de nem stréber gyerekek, (pl. én) aki majdnem minden dolgozatot meg tudott írni ötösre viszont nem érzett különösebb késztetést arra, hogy szorgalmi feladatokkal halmozza el a tanárt, háttérbe lettek szorítva és átlagosnak lettek kikáltva. A tényleges teljesítményben egyesre álló szorgalmihuszárok pedig az osztály zsenijei, a tanár kedvencei voltak.


Szerintetek nem kéne tenni valamit ez ellen a rendszer ellen? Hogyan lehetne ezt felszámolni?



2012. okt. 20. 16:59
 1/7 A kérdező kommentje:
sztahanovizmus*
2012. okt. 20. 17:00
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyik jó példa erre amikor valaki 1-esre áll fizikából, bead valami szorgalmit Einstein életéről és máris feltornássza a jegyét, pedig halvány lila gőze sincs mondjuk az elektromosságtanról.
2012. okt. 20. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Anno angolból én is ilyen 10oldalas megaszorgalmival húztam fel magam 3ról-4re. Hogy meglepődne az általános sulis tanár ha megtudná, hogy már rég megvan a felsőfokom angolból :D
2012. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg fejleszd ki magadban a késztetést, hogy készíts időnként egy-egy ilyen prezentációt, elvégre annyira nagy cucc nem lehet, ha minden hülyének sikerül.


Ez már naaaagyon-naaaagyon régen volt. Mi a fenét foglalkozol vele?! Egy színötös tanulónak már rég épül a karriere, szaladgál a gyerekei után, hétvégén ténykedik a ház körül, kirándulni megy a párjával ebben a szép időben.

Az írásod alapján pont nem érzem úgy, hogy a kilencvenes években jó tanuló lehettél, akkor még követelmény volt, hogy tanulj meg írni rendesen.



Az iskolai igazságtalanságok felszámolására a legjobb, amit úgy hívnak: A Nagybetűs Élet.

Itt eldől, ki a tényleges tehetség, ki az életre való, és ki a nyalógép. Csak annyi a különbség, hogy a nyalógépek időnként le is fekszenek a főnökkel, ami után természetesen minden rossz pontjuk törlésre kerül.

2012. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy valamirevaló tanár nem fog csak néhány színes prezentáció miatt egy szín egyes tanulót jónak tartani. Én éppen azt tapasztaltam, hogy minden tanár azt mondta a lustább társaimnak, hogy néhány napos év végi kemény tanulásra nem fogja megadni a jobb jegyet, míg egész évben csak lazsált. Ezt így megmondták az egész osztály előtt. Nyilván iskola válogatja, de bocsi, te nem jártál valami igényes helyre, ha ott így működött. Amúgy én is akkor végzetem az ált. sulit, de akkor még messze nem volt divat az ilyen mozgó-zenélő színes számítógépes prezentáció.
2012. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az év végi nyalás pont nem "sztahanovizmus".
2012. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

legyél irigy rájuk

Egyébként akik lazábban kezelik a sulit, és nem 100%-ig azzal foglalkoznak, azok arányaiban sikeresebbek lesznek az életben.

2012. okt. 23. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!