Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ausztriában sokkal jobb az...

Nem dávid kérdése:

Ausztriában sokkal jobb az életszínvonal mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. okt. 20. 20:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
5x fizetés mellet hát persze.
2012. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen,nekik jobb.
2012. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A statisztikák szerint 4-szer akkorák a fizetések, de az árszínvonal kétszeres, tehát körülbelül kétszer annyit érnek a fizetések, mint nálunk.

Most biztosan jön majd valaki azzal, hogy ő szokott Ausztriában vásárolni és az ottani boltokban is azonosak az árak, sok dolog még olcsóbb is. De a vásárlóerő vizsgálatánál nem csak az élelmiszer számít, hanem a lakhatás (ingatlanárak, bérleti díj, rezsi), a közlekedés, szolgáltatások (pl. turizmus, fodrász, egészségügy) stb.

Tehát annak a legjobb az életszínvonala, aki Ausztriában kapja a fizetését, de itthon költi el.

2012. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Mivel Ausztria a világ egyik legfejlettebb országa, igen. Sokkal jobb. És másképp is néz ki. Különösen, ha pl. Bécset összehasonlítjuk az ótvar, düledező, összevandálkodott, kutyaszaros Budapesttel.
2012. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Komplikato ***** válasza:
100%

Az egyik legfejeltebb gazdaságú országot hozzánk hasonlítani egy vicc.

Az életszínvonal meg élhetőség nem csak az árakon, hanem az ország és infrastruktúrájának működőképességén is!


Felettem szólónak meg, az a baj, hogy a vitában felhozott lakhatási költségek pont olyan nem reálisak, mint amikor valaki Anglia drágaságával jön és a londoni belváros bérleti áraival jön, meg éttermi ebéd árakkal.


Az osztrák "csak négyszeres" bérek mellé nem felejti el senki odaírni, hogy az évente 14x jár? Ja, az nem számít?

2012. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem jobb az életszinvonal, de az biztos,hogy többet keresnek mint mi.A lányom kint él, a barátja osztrák, de ők nem vesznek lapos tvt, nem mennek minden nyáron külföldre nyaralni. Nincs rá igény, így vigan eléldegélnek a fizetésükből.Viszont a nagyi is, és a szülei is albérletben laknak. Nem tudom, biztos az eddigi neveltetésem, vagy csak az igényeim, de szerintem ha itt valaki azt mondja, hogy a 70-éves mama albérletben lakik az ciki.
2012. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%
Ja és én nem cserélném el Bp-et Bécsre.Pedig Bp-ért sem rajongok.
2012. okt. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy jobb, én 18 évig elég közel laktam az osztrák határhoz és jó párszor voltam ott.
2012. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Már amikor átlépsz a határon úgy érzed mintha 50 évet ugrottál volna előre az időben. Pedig Ausztria még elég távol van nyugattól.
2012. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%

"És másképp is néz ki. Különösen, ha pl. Bécset összehasonlítjuk az ótvar, düledező, összevandálkodott, kutyaszaros Budapesttel."


Én ebben nem látok nagy különbségeket. Szerintem Bécs, Budapest, Belgrád nagyon hasonlóan néz ki, mindegyik szép város, de attól még persze az életszínvonal lehet nagyon különböző a 3 városban. A környékbeli fővárosok közül Pozsonyt tartom a legcsúnyábbnak, de attól még az életszínvonal ott jobb, mint Budapesten.

2012. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!