Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ausztriában sokkal jobb az...

Nem dávid kérdése:

Ausztriában sokkal jobb az életszínvonal mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. okt. 20. 20:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig Ausztria még elég távol van nyugattól."


Azért lapozgass át pár statisztikát kedves barátom. Ja és nem Svájcból, Norvégiából és Monacoból áll a nyugat.

2012. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a nagyi is, és a szülei is albérletben laknak."


Mi a baj az albérlettel? Normális feltételekkel megkötött szerződés esetén jobb albérletben lakni, mint a saját! Sok magyar mindenáron saját lakást akart, meg is lett az eredménye. Külföldön élek már egy ideje, de idekinn az emberek nem akarnak annyira eszetlenül saját lakást, és evvel én is így vagyok, csak akkor akarok sajátot, ha adottak a feltételek. Felelőtlenül nem ugranék bele egy hitelbe csak azért, hogy elmondhassam, hogy ez az enyém.

2012. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Egyrészt igazad van, másrészt tudsz nekem olyan albérlrtet mondani magyarországon ,ahol életed végéig lakhatsz, és áttalakithatsz, vagy felújíthatsz az igényeidnek megfelelően? Az mellett, hogy rendesen fizetsz mindent.
2012. okt. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A saját házzal kapcsolatban csak megjegyzem: a háború előtt Magyarországon sem volt mindenkinek háza. Nagyon sokan bérelték a lakást, akár még iparosok, tanárok, mérnökök is.

Városunkban volt egy Schneider- villasor. Ebben laktak bérlőként a cég vezető beosztású dolgozói. Nem is akartak saját házat venni.

A saját ház a 60-as években lett szokás. Igaz, akkor a fizetésekből ezt el is lehetett érni.

2012. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
15%
Nehéz velünk magyarokkal, az biztos.Mi éltünk olyan időket, ahol nem engedték, hogy érezzük a társadalmi különbségeket. Viszont mire eljutottunk odáig, hogy élhető és jó legyen, gondolok itt a 80-as évekre, megkeptuk a várva várt demokrácíát. Most meg ez sem jó. Akkór mi jó?
2012. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Egyrészt igazad van, másrészt tudsz nekem olyan albérlrtet mondani magyarországon ,ahol életed végéig lakhatsz, és áttalakithatsz, vagy felújíthatsz az igényeidnek megfelelően? Az mellett, hogy rendesen fizetsz mindent."


Nekem jelenleg olyan a szerződésem, ami szerint a lakást kifesthetem, szépítgethetem, de amennyiben kiköltözök, vissza kell állítani az eredeti állapotokat vagy saját költségen vagy pedig levonják a kaucióból. Életem végéig nem lakhatom itt, de évente újítjuk meg a szerződést, és mind az én, mind pedig a bérbeadó részéről van felmondási idő, így váratlanul nem dobhatnak kis és én sem léphetek le szó nélkül.

2012. okt. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

"Nem tudom, biztos az eddigi neveltetésem, vagy csak az igényeim, de szerintem ha itt valaki azt mondja, hogy a 70-éves mama albérletben lakik az ciki"


Haverom nemrég csinált a bankjánál egy kalkulációt, mennyi lenne, ha venne egy lakást Budapesten. Méretben akkorát, mint amit most bérel stb stb. Aztán összehasonlította a bérleti díjjal. Ha abból indulunk ki, hogy a rezsi az mindkettőben ugyanannyi( mindkét esetben új építésű ), akkor 20 év alatt - ameddig törlesztett volna - 9 milliót spórol az albival. Van megtakarítása, lakáskasszája, ha bankban tarja a pénzét/befekteti, akkor 46 éves korára a megtakarításán felül van 9 milliója. Hozzácsapja a megtakarítását és megvesz kp-ra egy új lakást(kis túlzással). Igaz még 20 év albérlet, viszont 20 évig nincs semmilyen lakásfelújítási/karbantartási költsége. Érdekes szerintem, nem biztos, hogy a nagyi csinálja rosszul.

2012. okt. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

17.!


Ehhez még annyit, hogy próbáljon már meg bárki, nem 20 évre, hanem csak 2 évre nálunk előre gondolkodni, amikor a kormány se tudja, hogy mi lesz jövőre! Most jöttem Törökországból, ahol nyaralni voltam, a hotel dolgozói mondták, hogy tök normális, hogy némely német/holland/stb. nyugger 3-4 hónapot tölt ott és nyaral, mert a nyugdíjból simán kijön. Én nem azt mondom, hogy követendő példa a családodtól távol olyan hosszú időt eltölteni, de a német mentalitás más és megtehetik, ha akarják. Másrészt ingatlanhoz jutni Németországban manapság eléggé vicces, Münchenben a lakásárak 20-25%-kal emelkedtek az elmúlt 3 (!!!!) évben (mindenki ingatlanba, aranyba stb. rakja a pénzét plusz a hitelek olcsók). Mo.-on meg a kutyának se kell. Ha lakást bérelsz, az kiszámítható, a németeknél törvényben van szabályozva hogy mennyivel emelkedhet a határozatlan időre szóló szerződés által megszabott lakásbérleti díj, így kiszámíthatóbb a rendszer.

2012. okt. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én májusban érettségizek, majd utána költözök is ki. Továbbtanulási szándékom van. De még sejtésem sincsen, hogy melyik főiskolára menjek kint.

az emberek nagy része 1300 eurót keres. 6. vagy 7. hónapban kapják a Sommergeld-et, ami a teljes fizetésével egyenlő. 12. hónapban, a karácsonyi hetekben kapják a Weinachtsgeldet. Ezt az ajándékokra költik az emberek. De állítom, hogy sokan a 13. és a 14. havi fizu nélkül is meglennének. Nehéz lakáshoz jutni, vagyis könnyű, csak az elején tartani a frontot. 3 havi kaució, ilyen adó, olyan adó, ingatlan közvetítői díj, stb... egy jól felszerelt lakáshoz, ahol tényleg úgy mész haza, hogy igen, itthon vagyok, oda, 10 000 € is elkelhet. de azt mondják, hogy sok háznál a bérleti díj tartalmazza a vizet és a villanyt. A gázt külön kell fizetni, de ez változó.

1 év alatt el tudod érni azt a színvonalat, amihez itthon 3-4 év kellene. Tehát tudsz bútorokat venni, stílusosan berendezni a házadat, Egy jó TV-t egy jó hangrendszerrel, egy laptopot, internetet JÓ áron JÓ szolgáltatással. (tiszta férfi :D )Telefont, ruhákat. Szórakozás, közlekedés, (én mondjuk beszerválnék egy vagány bringát és azzal mindenhova mennék :D ), és 3-4 havonta hazajönni. Erre bőven elég a kinti élet. bár ezek csak nagy vonalak.....lehet elég nagy vonalak.

NINCS KOLBÁSZBÓL A KERÍTÉS AUSZTRIÁBAN!!!!!

2012. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Igen sokkal jobb. Én tapasztalatból mondom ezt (kint élek).

Az egyik ismerősömmel beszélgettem és kiderült, hogy csak a két gyerekemért annyit kapok, mint amennyi az ő havi keresete, pedig nem rossz helyen dolgozik. Ha kint vagy, keresel egy normális munkát és fél év múlva már a saját házad szerződését írhatod alá (hitel nélkül).

2012. nov. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!