Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi kell ahhoz hogy előrehozott...

Mi kell ahhoz hogy előrehozott választások legyenek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 10:47
 1/7 Komplikato ***** válasza:
55%
Kormány elleni bizalmatlansági indítvány, sok százezer, de inkább milliós nagyságrendű aláírással?
2012. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Aláírással semmire sem mész. Az csak annyira jó, hogy a parlament megvitassa azt a kérdést. Ha ők úgy döntenek, akkor nem lesz bizalmatlansági indítvány. Márpedig úgy döntenek. Tetszettek volna gondolkodni korábban!
2012. okt. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Komplikato ***** válasza:
100%

Kedves kettes, hozzászólásomban megpróbáltam, úgy tenni, mint ha DEMOKRATIKUS országban lennénk.

Biztos tudsz róla, hogy egy "vicces" törvény okán 2012 január 1-től egyetlen bármilyen magyar állampolgár megvétózhat egy bármilyen szabályos és támogatott népszavazási aláírásgyűjtést ...

Másrészt esztergomi tolvajok elkergetésére gyűjtött aláírásoknál az ívet 4-ből csak 1 ember merte alá írni, a többi félt.

Magyarország 2012.

2012. okt. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az aláírással a Fidesz előtt sem mentél semmire. Kb ugyanarra volt jó, mint most. Más demokratikus országokban sem lehet kormányt dönteni aláírással.
2012. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
csoda
2012. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Komplikato ***** válasza:
100%

"Más demokratikus országokban sem lehet kormányt dönteni aláírással."


Én fenntartom, hogy van olyan amikor a polgárok kezdeményeznek bizalmatlansági indítvány a kormány ellen és nem a széteső koalíció saját maga ellen. Az is rémlik volt erről pár sor a régi alkotmányban míg át nem írták ...

Az is rémlik már lengyeleknél és más közeli országokban is bukott kormány félidőben.

2012. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a kormány bármikor írhat ki előrehozott választásokat vagy az államfő, ha a parlament működésképtelenné vált (pl. a kormány kisebbségbe kerül és nincs meg a döntési képességhez szükséges 50%).

2014-ig egyik sem valószínű.

2012. okt. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!