Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Székelyföld lehetne Magyarorsz...

Székelyföld lehetne Magyarország exklávéja, mint Nyugat-Berlin volt az NSZK-nak?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy valahogy (csakis persze békés úton, tárgyalásokkal, pénzzel) el lehetne érni, hogy Székelyföldön körberajzoljanak magyar többségű települések halmazából egy olyan területet, ahol magyar többség van és szinte alig van román, aztán ezt a területet kapja meg Magyarország. Egy új megyeként fog csatlakozni az országhoz "Székelyföld" néven és a megyeszékhely Székelyudvarhely lesz.



Szerintetek el lehetne ezt érni? Támogatnátok az ötletet?



2012. okt. 24. 16:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg jó, de a megvalósítása már más kérdés.

Szerintem ebből semmi sem fog kisülni.

2012. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Támogatnám, de várjál csak majd mindjárt jönnek az okos emberek és jól helyretesznek téged.
2012. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Lesz itt mindjárt lepontozás. :D


Sokan még a maradékot is szívesen odaadnák, nemhogy a régit visszacsatolnák.

2012. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Elméletben lehetséges, a valóságban megvalósíthatatlan.
2012. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Miért pont Székelyudvarhely, miért nem Marosvásárhely? És mit szólnának a románok?
2012. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Marosvásárhelyen és környékén már túl sok román él ahhoz, hogy igazságosnak legyen mondható egy ilyen exklávé létrehozása.
2012. okt. 24. 20:01
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Természetesen támogatnám, aki még ezt sem támogatná az nem tudom, hogy tud magyarként tükörbe nézni. Azonban gyakorlatban csak úgy működhetne, ha Észak-Erdély azon területein ahol még relatív sok magyar él egy keskeny korridorral kötnénk össze a csonka hazát Székelyfölddel. De ameddig ilyen kormányaink vannak és ameddig a románok nem lennének hajlandóak tárgyalni róla, addig ez a lehetőség is csak álom marad...
2012. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Előbb az országon belül kéne rendet tenni, mert itt is, akkora nagy szakadások vannak, hogy lassan azon csodálkozom, hogy miért nem lett kisebb még ez az ország is.
2012. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

"Székelyföld lehetne Magyarország exklávéja, mint Nyugat-Berlin volt az NSZK-nak?"



Itt nem a Magyar vagy Román többség megjelölése az aktuális. A lényeg, hogy legyen a egy fix szavazótábora két év múlva a fidesznek... (kettős állampolgárság, szavazati jog)

Itthon úgyse szavazna rájuk senki.

2012. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de szerintem hülyeség így gondolkodni, mert mindig lesz kisebbség. Nincs magyar falu meg román falu... Az emberek keveredve élnek. És ez kinek lenne jó? Vagy ez lendítene a gazdaságon? És akkor megint mi lenne az idecsatolt románokkal? Szerintem ezek az intézkedések értelmetlenek. Ennyi erővel a Mátra egyes faluit meg Békés megye egyes faluit-városait Szlovákiához csatolhatjuk a szlovák többség miatt. És ez kinek jó?
2012. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!