Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondhatjuk, hogy a "Közép-Euró...

Mondhatjuk, hogy a "Közép-Európa" kifejezés egy afféle eufémizmus Magyarország, Lengyelország és egyéb olyan országok számára, akik tudják magukról, hogy nem nyugatiak, de szégyellik elismerni a szovjet múltat?

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 20:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
42%

Már miért lenne az? Kulturálisan és gazdaságilag is nyugatra húzunk, de legjobb példa erre a vallás.

Erre a körzetre nem jellemző az ortodox kereszténység, ami ügye keletebbre van jelen. A történelmünk során is mindkét oldalról kaptunk az áldást, ez itt egy afféle ütköző felület.

Egyébként szerintem a normális népek Európában itt élnek ahol mi vagyunk, itt ahol sok minden keveredett és edződött.

Mi van nyugatra?

Tele vannak hódítókkal: spanyolok,portugálok,angolok,franciák.

Ha valakiknek akkor nekik eléggé sok elszámolni valójuk lenne a világ számos részével.

Ellenben mi itt középen soha nem mentünk másokat meghódítani, kizsákmányolni, sőt mindenki ide jött régebben még keletről, mostanság meg nyugatról rabolni.

Nekünk semmi szégyenkezni valónk nincs, ha az a menő aki kizsákmányol másokat és nyugatinak hívja magát, hát szerintem akkor mi ebből nem kérünk.

A keletieket most nem akarnám bántani, de hát mindenki tudja hogy mi van ott, illetve mi nincs. Szerintem annál azért mi többek vagyunk.


Tehát minden elfogultság nélkül ki lehet jelenteni hogy van Közép-Európa, és mi oda tartozunk.

2013. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!