Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó az arány, hogy 106 egyéni...

Jó az arány, hogy 106 egyéni képviselő lesz a parlamentben,93-t pedig listáról választunk? Ti változtatnátok-e ezen, és ha igen, mit?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
És mi van a kisebbségi képviselő(k)vel? Arról volt szó 2014tól ilyen is lesz. Vagy ez a terv ugrott?
2012. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Én eltörölném a listást szavazást az alsóházi választáson, illetve visszahoznám a felsőházat, ahol a nemzeti kisebbségek, határon túli magyarok, egyházak képviselői, az MTA tagjai, a legvagyonosabb állampolgárok, illetve - kövezzetek meg - az arisztokrácia tagjai foglalnának helyet.
2012. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Meg nem kövezünk, miért is tennénk, csak a válasz alapján nem tartunk kompetensnek a kérdésben.


Az arány jó, mert nagyjából a fele-fele. A pontos számok biztosan kötődnek a választókerületek számához, aki tehát mondjuk 110, vagy 100 egyéni képviselőt akar, át kell szerveznie a választókerületet. Listára azért van szükség, mert a kormányt, programot pártok adják és nem személyek. Ezért célszerű, ha a a parlamentben a képviselőkön keresztül a pártokra leadott szavazási arány jelenik meg. Ha csak egyéni képviselő lenne, hiába mondjuk 51-49 a nyerési arány, a parlamentben ez 100-0, ami hamis. Ha viszont csak pártlista lenne, semmi egyéni motiváció nem jelenne meg, csak pártmassza.

2012. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugyanannyira vagyok kompetens, amennyire ti. :) Képviseleti demokráciában élünk; a véleményem egyenértékű a tiéddel.

Amúgy meg ironikus, hogy az általam felvázolt elmélet első része (az FPTP-módszer), az ezen az oldalon annyira ajnározott Egyesült Királyságban tökéletesen működik - ennek segítségével nagyon kevés esettől eltekintve ki tudták védeni a koalíciós kormányzást, illetve ezáltal a kormányválságokat.

A második pont, a felsőház pedig hasonló formában remekül működött a Monarchia idején, aztán a két világháború között. Szintén az Egyesült Királyságot tudom felhozni, ahol a felsőházban a mai napig jelen vannak az Anglikán egyház főpapja, illetve több főnemes.

Na de miért is csodálkozom, kis hazánkban a sok lelkes proletár és munkás-paraszt fél mindentől, ami a monarchiával kapcsolatos - legyen az arisztokrácia vagy bármi más.

2012. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ízlés dolga, én kicsit eltolnám a lista irányába, mert úgyis pártban gondolkodnak a legtöbben az egyéniben is (tehát ebben nincs különbség), de az arányos rendszer szerintem igazságosabb.

De tényleg ízlés kérdése.

2012. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem jó arány, én a tisztán egyéni képviselős választási rendszernek vagyok a híve, méghozzá úgy, hogy a választó másodlagos preferenciákat is megjelöl, és ha egyik jelölt sem kap abszolút többséget, akkor azokat is figyelembe veszik.
2012. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

2/6. Nem vagyok, soha nem voltam proli, sőt szoci sem.

De Magyarországon szerencsére már nincs arisztokrácia!

Már nem a Monarchiában vagy a Horthy-érában élünk. Ahol csak az arisztokratát meg a nagytőkések lehettek képviselők.

Demokratikus államban mindenki megválaszthatnak képviselőnek. Még azt is, akinek arisztokraták voltak az ősei.

A magyar Parlamentben nincs helye az arisztokratáknak, mint társadalmi csoportnak!

Ahogy nincs helye a határon túliaknak sem! Milyen erkölcsi alapon szól bele a belpolitikánkba az, aki nem itt él, nem itt adózik?

De értelme sem lenne, mert a magyar Parlament, hiába hozna bármilyen rájuk vonatkozó döntést, azt a saját kormányuk nem fogja figyelembe venni. Sőt, csak élezi az országok közötti feszültséget.

Minden képviselőt egyénileg kellene megválasztani. A képviselők többsége valamelyik párt színében indul. Ennek alapján is meg lehetne állapítani, hogy melyik párt kapta a legtöbb szavazatot.

2012. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Válasszatok Engem! A dolzoni nem akarókat elszeparálnám ,addnák nekik földet, vetőmagot meg pár hasas kecskét, és hagynám,hogy magukhoz térjenek, vagy kecskék után egymást egyék meg. A dolgozni akaróknak munkát adnák, a milliárdosokat megkérdezném,hogy mégis hogy a f*szomba sikerült ennyit összeszedni,ha megvana titok és illegális, mindenkivel megosztom XD így fogjuk lekörözni Dubait
2012. okt. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az illegális helyett legálist akartam írni :D
2012. okt. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!