Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit nyer a FIDESZ a Turultól?

Mit nyer a FIDESZ a Turultól?

Figyelt kérdés

Orbán turulos beszéde és emlékműavatása után nem lehetett kétségünk a felől, hogy a turulizmus a FIDESZ ideológiájának részévé vált. És mint az eddigi ideológiákat, ezt is a Jobbiktól vették át.


És íme, most már hetente avatják a különböző turulokat itt és ott a különböző alvezérek. Ma Zugló gazdagodott a Jobbik javaslatára és a FIDESZ jóvoltából egy turulos emlékművel. Az avatás közönsége a jobbikos-gárdás körből került ki.


Én a környezetemben azt tapasztalom, hogy mindenki hülyének tartja őket ezért a turulozásért. De gondolom, azért vették be, mert szavazatot akarnak nyerni belőle. Lehetséges ez? Tényleg itt tartana a magyar emberek többsége, hogy erre gerjed? Vagy kinek szól ez az új mítosz?


[link]



2012. okt. 27. 21:38
1 2 3 4
 1/36 Komplikato ***** válasza:
73%

El kéne dönteni, hogy 1100 éves keresztény állam vagyunk, vagy Tutul madarazunk.

ha meg valaki a régi vallások híve, lehet pont az zavarja, hogy ki lett választva egy totem a sok közül, a többiről meg megfeledkezünk itt.


A dolog nem csak neked szúrt szemet, a Bajnai féle beszédben meg sem tudtam számolni hányszor jött elő a Turul szó. :)

2012. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Mit nyernek? Egyszerű a választ: szavazók százezreit. Szükség is van rájuk, azok helyett, akik rájöttek, hogy becsapta őket Orbán. Már fogyatkozik a Jobbik tábora, mert sokan Orbántól megkapják a napi ősmagyar meseadagot, és inkább benne bíznak.
2012. okt. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
És nincsenek többen, akiket riaszt a Turul? Jól számoltak ezzel?
2012. okt. 27. 21:52
 4/36 anonim ***** válasza:
71%
A Fideszt a többség nem érdekli, csak az, hogy a Jobbiktól szavazókat csábítson el.
2012. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Pro Patria ***** válasza:
86%
Mégis ki a fenének szúrja a szemét ez a régi, talán legősibb összetartozást kifejező szimbólum? Egyszerűen fel nem tudom fogni...
2012. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Nekem pl. szúrja a szemem. Én még keresztény nevelést kaptam.
2012. okt. 27. 22:34
 7/36 Komplikato ***** válasza:
75%

"Mégis ki a fenének szúrja a szemét ez a régi, ..."

Nekem nem szúrja a szememet, én szeretem a régi dolgokat. Az a nem mindegy mire és hogyan használják fel ezeket. No meg a sok megélhetési ősmagyar/szkíta boltos, kamu sámán és a többiek. Már nem a létezésük, hanem amit és ahogyan csinálnak.

2012. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Pro Patria ***** válasza:
97%

Kérdező: én is. Attól még a legelső összetartozás-jelképünket nem kell sem szégyellnünk, sem megtagadnunk, sem elfelejtenünk. Nem tapad hozzá negatív tartalom. A Turul, azaz a kerecsensólyom az Árpád-ház, másnéven a Turul-dinasztia címere volt, a magyarokat először összekovácsoló, első fejedelmünké, Álmosé. Ezáltal a mi közös jelképünk is, nekünk, magyaroknak, mind együtt. Semmi okunk nincs megvetni.


Komplikato:

"No meg a sok megélhetési ősmagyar/szkíta boltos, kamu sámán és a többiek. Már nem a létezésük, hanem amit és ahogyan csinálnak."

- Azok nekem sem szimpatikusak. De ez azt jelenti, hogy akkor dobjuk el, amihez csak hozzáértek?

2012. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
75%
Nincs okunk megvetni, de azért ha az ország jelentős része szegény, akkor nem ilyenekre kéne költeni.
2012. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Pro Patria! OK nem vetem meg, csak valahogy gyanús, hogy miért pont most kezdett el ennyire felettünk repkedni a Turul. És miért pont Orbánék reptetik?
2012. okt. 27. 23:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!