Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit nyer a FIDESZ a Turultól?

Mit nyer a FIDESZ a Turultól?

Figyelt kérdés

Orbán turulos beszéde és emlékműavatása után nem lehetett kétségünk a felől, hogy a turulizmus a FIDESZ ideológiájának részévé vált. És mint az eddigi ideológiákat, ezt is a Jobbiktól vették át.


És íme, most már hetente avatják a különböző turulokat itt és ott a különböző alvezérek. Ma Zugló gazdagodott a Jobbik javaslatára és a FIDESZ jóvoltából egy turulos emlékművel. Az avatás közönsége a jobbikos-gárdás körből került ki.


Én a környezetemben azt tapasztalom, hogy mindenki hülyének tartja őket ezért a turulozásért. De gondolom, azért vették be, mert szavazatot akarnak nyerni belőle. Lehetséges ez? Tényleg itt tartana a magyar emberek többsége, hogy erre gerjed? Vagy kinek szól ez az új mítosz?


[link]



2012. okt. 27. 21:38
1 2 3 4
 21/36 Pro Patria ***** válasza:
22%

"Tényleg, mennyivel is leszünk előrébb egy n+1-edik turul szobortól?"

- Az a baj a magadféle emberekkel, hogy nem értik meg, vannak olyan dolgok, amiknek nem gyakorlati, számokban kifejezhető értékük, hasznuk van.

2012. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
A 19-20-assal nagyon egyetértek. Én is azt mondom, ha az ország vagy a világ problémáit nem tudom megoldani, az még nem ment fel az alól, hogy megoldjam, amit vagy akiét meg tudom. Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól egy szegény embernek vagy családnak. És én valahogy boldogabb vagyok attól, ha egy szegény ember elmosolyodik egy tányér töltöttkáposztától, mint ha a sok jobbikos zsidózhat egy kicsit egy turulavatáson. Mert rajtuk kívül más nemigen volt rá kíváncsi.
2012. okt. 28. 16:28
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

"Az a baj a magadféle emberekkel, hogy nem értik meg, vannak olyan dolgok, amiknek nem gyakorlati, számokban kifejezhető értékük, hasznuk van."


Tehát semmivel sem lesz jobb. Köszönöm!

2012. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Pro Patria ***** válasza:
23%

"Tehát semmivel sem lesz jobb. Köszönöm!"

- Amit számokban nem lehet kifejezni, az neked semmi, tudom. Ez a baj az ilyen materialista, anyagias, pénzközpontú emberekkel, mint te.

2012. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
80%

"Az a baj a magadféle emberekkel, hogy nem értik meg, vannak olyan dolgok, amiknek nem gyakorlati, számokban kifejezhető értékük, hasznuk van."


Csak az problémám vele, hogy a Fidesz az utóbbiakban semmit sem bizonyít. Mindenhez csak szimbolikusan nyúl hozzá,csak az eszmét akarja megreformálni. Értelmes dolgokba (oktatás, vagy a Viktor által szavakban oly támogatott paksi blokképítés) dolgokra egy vasat sem szán, csak a szimbolikus nemzeti pénzszórásra.


Valahogy kibírtam volna ha az évi 2000 milliárd pluszbevételét a kormány nem a haveroknak osztogatja szét, nem szobrokat és stadionokat építget belőle, valamint a határon túliak oktatására nem költene lassan többet, mint a határon belüliekére, hanem értelmes dologra költi.


A kormány egyszerűen a jelennek él, legfeljebb a ciklus végéig gondolkozik. Hosszútávra nem tervez semmit, csak néha Matolcsy elvtárs beböffent valami mérhetetlen marhaságot.


Visszatérve Viktor talán legértelmesebb ötletére, az erőműbővítésre. Ami most ott tart hogy Viktor nagyon szeretné, de nincs rá pénz. És az legrosszabb, hogy úgy két éve még volt! A Manyup pénzt,nem az államdósság csökkentésére áldozta volna be teljesen fölöslegesen, mert a szabadságharcával vissza is tornázta, hanem azt a 3000 milliárdot a beruházásra költi esetleg meg is épült volna. Bár ez Magyarország itt nem lehet egy 2000 milliárdos blokkot háromezerből megépíteni legyen akkor még hozzácsaphatták volna az IMF hitelmaradékot és 4500-ból csak elkészült volna.


Hogy mire is jó a blokkbővítés?

Azonkívül, hogy a szuverenitásunknak ezerszer többet segített volna, mint bármilyen kokiosztogatás Brüsszelben, hisz a külföldi energiafüggőséget megszüntette volna sőt még exportálhattunk volna is, a megint egy rakat pénzt hozott volna minden évben a kormánynak. Sőt még az áramárakat is lejjebb nyomhattuk volna ami a zállampolgároknak is kivételesen jó lett volna. Túl szép is ahhoz, hogy igaz legyen nem?


De nem, a hosszútávú gondolkodás nem az állampolgárok erőssége, nem tapsoltak volna ehhez, hogy majd pár ciklussal később sok pénzt hoz valami, különben is mi garantálja hogy 10-20 év múlva az erőmű átadásakor ők arathatják le a babérokat? Az meg nem jó a Fidesz csak olyat lép meg ami rögtön pénzt hoz, vagy a zállampolgárok maszlagigényét rögtön kielégíti. Hisz ők nem érnek rá, ők most akarnak népszerűek lenni nem pár év múlva.

Valódi hosszútávú intézkedést csak a hülye materalisták lépnek meg. Meg is látszik a nyugaton, hogy szenvednek a sajátjaikkal , micsoda nyomorban és szegénységben élnek, bezzeg itthon csak úgy dübörög a jólét!


Valamint még a pátoszos maszlaguk sem konzekvens az is változik folyton a széljárással együtt. Csak a legutóbbi, de legaktuálisabb ígéreténél maradjunk: "Ha az IMF jön, én megyek!"

De még mindig itt van, ennyit ér a kedves Viktor szava. Még ő maga is megmondta hogy ne a szavait a cselekedeteit nézzük. Na az utóbbira pozitív példát hozni nehéz.


Ezzel a kérdezőnek is válaszoltam a turul csak a nagynemzeti pátosz miatt kell amire az egész jobboldal élvez, és viszonylag olcsón már már számokban ki sem fejezhetően jópár szavazatot hoz.

Hogy komolyan gondolják-e?

Nem tudom, hogy aki az MDF alatt kivonult az irrendita trianoni megemlékezésről mennyire hihet a turul nemzetösszetartó szerepében, ezt döntsd el inkább te magad.

2012. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Itt van még egy adalék a műhöz, a bíráló bizottság véleménye:


A májusban kiadott szakvélemény szerint a turulmadarat, a csonka Magyarország bronz ábráját, valamint a kettőskeresztet felvonultató tervben „a képi közhelyeken kívül semmiféle gondolat nem fedezhető fel. Elcsépelt formák botrányosan amatőr módon előadott, leltárszerű együttese, művészi értéke nulla.”


[link]

2012. okt. 29. 19:08
 27/36 anonim ***** válasza:
46%

" Ez a baj az ilyen materialista, anyagias, pénzközpontú emberekkel, mint te."


A nagy antimaterializmus jegyében, saját pénzből megfinanszíroznád ezt az ostobaságot? Amúgy még mindig nem válaszoltál arra, hogy miért lesz jobb.

2012. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszadó, nekik már csak ilyen antimateriális eszközökre telik ,mert pénzük és eszük az nincs.


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__3593160..

2012. okt. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Pro Patria ***** válasza:
30%

21:52

Abban, hogy megmutatjuk: nem felejtettük el a határon túlra került - számodra, tudom, semmilyen testvérérzetet nem keltő - magyarokat. Hogy megmutatjuk, hogy nem tagadjuk meg saját nemzeti jelképeinket, ahogyan az amerikaiak is büszkén felvonják minden reggel a csillagos lobogót, és egyiküknek sem jutna eszébe bármi ellenvetést tenni a fehérfejű amerikai sas ellen. Tényleg, az nem zavar?

Csak nálunk vannak ilyen gyökértelen, önmagukat megtagadó, saját identitásukat "szégyenlő", rosszabb esetben kigúnyoló emberek.

Ez a szobor ugyanazt jelenti, mint az amerikai szabadságszobor. Szerinted az is "felesleges", és "gyakorlatiatlan"?

Egyáltalán minek állítunk szobrot az első, és második világháborús elesettjeinknek? Hiszen már meghaltak, nem érdekel senkit, és nem lesz jobb, nemde? Vagy minek állítunk szobrot Széchenyinek, Deáknak, Kossuthnak? Neked ez mind felesleges, az összes, ami szép, ami belső értéket hordoz, és amitől nem lesz vastagabb a pénztárcád, az neked "haszontalan", így van?

2012. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
22%

Micsoda csöpögős pátosz, majd zárlatos lett a gépem tőle, de mily kár hogy a kormány nem ebből a célból avatja fel a turulszobrot.

Mert ha a szívén viselné a Turul sorsát nem a leggiccsesebb és (feltehetőleg haver által háromszoros áron megépítendő) ötletet választja hanem a SZAKMAI zsűri szerint is nem kevésbé nemzetibbet, de ezerszer esztétikusabbat és stílusosabbat. De nyilván a kormány jobban ért a művészet(és a pénz)nyelvén, mint a nemzetközi már már intergalaktikus nagytőkét ballibsi szakértők. Aki ebben kételkedik az nem lehet igaz jó magyar ember!

2012. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!