Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom, hogy Budapest...

Csak én látom, hogy Budapest X. kerületében (Kőbánya) hatalmas potenciál rejlik?

Figyelt kérdés

Én itt élek, és nem értem, hogy miért nem fejlődik ez a kerület.

Hiszen jó helyen fekszik, közel van a Belváros, mégis külvárosi jellegű, egy csomó régi gyárterület van, amit hasznosítani lehetne, rengeteg a beépíthető terület, ráadásul mindkét metróvonalnak itt van a végállomása.

Kb. ugyanannyira messze van a Belvárostól, mint mondjuk Zugló, de az mégis sokkal frekventáltabb hely, jobban is fejlődik.


2012. okt. 30. 12:00
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"nem értem, hogy miért nem fejlődik ez a kerület."

Dehogynem fejlődik. Csak nem egy-két év alatt kell eredményt várni.


Én a Sibrik Miklós úti általánosba jártam (valamikor az őskorban lehetett), akkor még búzamezőkre nézett az ablakunk, és ősszel bokáig merültünk a sárba a Mádi utcában. A téglagyári villamosmegálló egy romos kőfal mellett volt, rengetegszer fagyoskodtam télen a 28-ast várva...

Ma a Mádi utcában 10 emeletes házak vannak, a Sibrik egy főútvonal lett, a környéken nincs olyan utca aminek ne lenne aszfaltburkolata...


Van fejlődés, de ne akarj egyik napról a másikra csodát. Arra még kicsit várni kell.

Csak türelem. :-)


Pedro

2012. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is itt élek, nem is értem, miért nem fejlesztik. Mondjuk annak örülök, hogy a Sétálóutcát (Liget térnél) elkezdték szépítgetni. :)

Olyan szempontból szeretek itt élni, hogy tényleg hamar benn vagyok mindenhol (Westend, Árkád, Aréna, Blaha, Deák, stb...). :)

2012. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit Ázsiában meg nyugaton megépítenek 5 év alatt azt Magyarországon megépítik 20 év alatt....


Nézd meg a Japánt vagy Amerikát, a katasztrófák után pár hónappal nyoma se lesz az egésznek.

2012. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Angyalföld a rendszerváltás idején kb. olyan munkásnegyed volt, mint Kőbánya, tele gyárakkal, lerobbant telepekkel.

Most meg a pesti oldal egyik legmenőbb kerülete. Ott szembetűnő a változás, Kőbányán nem.

2012. okt. 30. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért Angyalföld esetében sokat számít a 3-as metró és a Váci út is, amin az északi agglomerációból mindenki közlekedik. Ha az nem lenne, ugyanúgy nem fejlődne látványosan.
2016. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kőbányán (a Jászberényi úton, a Keresztúri úton, a vasútvonalakon) ugyanúgy áthalad a kelet-pesti térség agglomerációs lakosságának zöme. Meg aztán Kőbányát is érinti a 3-as metró, az Üllői út környéke mégis egy lepratelep (a másik oldallal, a József Attila lakóteleppel pl. semmi baj, Gyárdűlőről beszélek). A kerület másik végében meg ott a 2-es metró is. Aztán itt van az Árkád is, ami Kelet-Pest legnagyobb bevásárlóközpontja, amiatt is sokan megfordulnak a kerületben.
2016. febr. 18. 00:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen csak azok Kőbánya szélén vannak mind, Árkád, Köki Terminál, ami nem is igazán Kőbánya.

Én arra gondolok, hogy Angyalföldön keresztül megy a metró, míg Kőbányát csak érinti. Ettől függetlenül a Kőbánya kertvárosi része és Zágráb utcai lakótelep egész konszolidáltak.

Ha lenne a HÉV-nek 17. kerületi leágazása, már akkor jobb helyzetben lenne a kerület.

2016. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!