Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne, ha a Fidesz...

Mi történne, ha a Fidesz 2014-ben csak 90-98 mandátumot szerezne a 199 fős parlamentben?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Mivel egyetlen párt sem lenne hajlandó koalícióra lépni vele, valószínűleg úgy maradna.

Szerintem ez jó lenne, lázálmai gondtalan megvalósítása helyett a kormány kénytelen lenne egyeztetni, az ellenzék meg hőbörgés helyett kénytelen lenne tartalmi tevékenységbe kezdeni.

2012. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Besegítene testvérpártjuk, a Jobbik.
2012. nov. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el 1. , hogy a hatalomért bármelyik párt bármelyik párttal koalícióra lépne.
2012. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dick Esmen ***** válasza:
89%
Koalícióba lépnének valakivel.Akárkivel.
2012. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Kormányzóképes párt lenne és valószínűleg a helyén maradna.


Nyugaton és északon hagyományai vannak a koalíciós kormánynak, de nálunk nincs. Tudomásom szerint valamikor az SZDSZ és MSZP voltak koalíciós kormányban( MSZP-nek nem volt többsége) és akkor képtelenség volt bármit is végigvinni a parlamentben.

2012. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

csilla0701


1. vagyok: szerintem ezzel nagyon sokat kockáztatna bármelyik párt, kihátrálna mögülük az összes szavazójuk. Ez volna a demokrácia lényege, hogy ha ennyire nyílt módon eladják magukat a hatalomért, annak következményei vannak, senki nem fog rájuk szavazni.

2012. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6: Ugyan már! Ennyire naiv vagy? Vagy csak ennyire fiatal? Na akkor mondok pár példát. 1998-ban a FIDESZ-nek nem volt elegendő mandátuma, ezért koalícióra lépett az akkori bohócpárttal, a Kisgazdapárttal. Előtte ezt az utolsó napig tagadták, és azt mondták, hogy ilyesmiről szó sem lehet, mert egyedül győznek.


1994-ben az SZDSZ a választás előtt semmi jelét nem adta, hogy koalícióra akarna lépni az MSZP-vel. Ezt Kuncze Gábor határozottan tagadta, majd az első forduló után úgy módosított, hogy ha az MSZP 50 %-nál többet ér el, akkor nem lesz koalíció. Az első forduló után Magyar Bálint jelentette ki, hogy ha Horn Gyula lesz a miniszterelnök, akkor semmiképpen nem lesz koalíció. Ehhez képest meglett az 54 %, Horn Gyula lett a miniszterelnök, az SZDSZ koalícióra lépett, és Magyar Bálint később miniszter is lett a Horn-kormányban.


Az SZDSZ már ugyan nincs sehol, de nem ezért, a FIDESZ viszont ennél sokkal nagyobb hazugságok és köpönyegforgatások után is az ország legnépszerűbb pártja. Úgy hogy ezen semmi nem múlik.

2012. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Az, hogy a Fidesz koalícióra lépett akkor, nem volt _akkora_ botrány. El is bukták a következő választást, szóval mindkét példád igazából ellenpélda.. de ha most koalícióra lép valaki a Fidesszel, az bármely eddiginél nagyobb botrány lenne.
2012. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért? Szerintem kisebb botrány lenne. Annyira megszoktuk már a hazugságokat, hogy mindenki csak legyintene.
2012. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én remélem, hogy annyi mandátumot sem szerez.
2012. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!