Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a következő törvény...

Támogatnád a következő törvények bevezetését a Forinttal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Forintot tilos kivinni az országból és behozni az országba.



2. Forintot csak Magyarországi pénzváltókban lehet venni, azonban a világpiaci árfolyam ötszöröséért.



3. Forintot nem lehet más pénznemre váltani pénzváltóban, hanem csak bankban, itt azonban a forint ötödannyit ér, mint a világpiacon.



2012. nov. 2. 13:35
1 2
 1/13 bumbi02 ***** válasza:
100%
Vágjuk haza a turizmust ez az.
2012. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bumbi02 ***** válasza:
100%
Nem beszélve a külföldi befektetőkről. Honnan vettél ilyen hülye ötleteket?
2012. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Te hülye vagy? Miért lenne ez jó?
2012. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tomala ***** válasza:
100%

Nem.


Diktatúrában gondolkozol? Hogy akarnád erre rákényszeríteni a kereskedelem független szereplőit? És a határon megint átkutatnák a határőrök a kocsit, készpénz után kutatva?


El akarod vágni az országot a nemzetközi kereskedelemtől?


Ki venne Forintot ötszörös áron? Annyi külföldi sem jönne ide, mint most, főleg turisták.


És mi értelme, hogy a bankban a világpiaci ár ötödét éri a forint? Hogy ötszörös áron jussak falutához, ha külföldre akarok menni?


Ráadásul innentől minden nemzetközi cég, ami kereskedik Magyarországgal, csak külföldi devizában lenne hajlandó elszámolni.


Hamar hiperinflációba torkollana a dolog, senkinek nem kellene a Forint. Szerintem én is inkább euróban kérném a fizetésemet.


Értem én, hogy jót akarsz, de a világgazdaságból nem lehet kivonni a nemzeti valutát.

2012. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Most nem...


De ha nekem is adsz abból a cuccból amit éppen szívsz akkor lehet hogy meg tudsz győzni!! :))

Brutál ütős lehet az tuti...

2012. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Te azt szűrted le az árfolyam ingadozásokból és a magas inflációról, hogy meg kell szüntetni a devizaforgalmat? Szerinted mégis a turizmusnak nem tenne be egy kicsit az elgondolásod? Nem beszélve a beruházásokról.

Egyébként abba belegondoltál, hogy akkor az árfolyam hogyan is alakulna? Most akkor tulajdonképpen mennyit érne a külföldi fizetőeszközökhöz képest a forint?

2012. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Komplikato ***** válasza:
100%
Elérnénk azt amit anno az ex-jugók. Akkor hiába volt a dinár a fizető eszköz, a forgalom nagyobb vele Deutch Mark-ban ment. Itt meg igen hamar Euroban menne minden. Csak itt még legális is lenne.
2012. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Semmi értelme nem lenne, csak hazavágnád a forintot és átállnánk félhivatalosan a dollárra vagy az euróra.
2012. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hamar kezdődött neked ez a péntek este. Elég csak 7-8 óra körül elkezdeni inni, mert így estig kimegy, azt' kezdheted elölről.

Egyébként meg a központi árszabályozással, főleg ilyen idióta módon nem érnénk el semmit. Legfeljebb - ahogy előttem is írták - a forint megmaradna az államnak, hogy szenvedjen vele, a magánszektorban meg euróban vagy dollárban kereskednének.

2012. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is az történne, amit Komplikato mond. Euróra központosulna át ezesetben a piac. Gondolom az lenne a célod, hogy a forintot védjed, de azt nem így kell csinálni. Gondolj bele, mi történne a mol-al, az otp-vel, a cba-val a rábával vagy egyéb vállalkozásokkal, akik jelentősebb üzleti tevékenységeket folytatnak külföldön is. Valószínű, azt mondanák, hogy akkor innentől csak euroban lehet fizetni a termékeikért, ami annyit jelent, hogy a magyar állampolgároknak át kellene váltaniuk a forintjukat euroba - ezesetben ötszörös áron, így két dolgot érne el az intézkedés: 1. Minden magyarnak ötször annyit kellene fizetni minndenért. 2. 500% infláció és bónuszként talán még azt is, hogy a bankok lázadnának, hogy a forint alapú hitelek az ötszáz százalék infláció miatt elértéktelenedtek számukra, így ötször annyit kérnek vissza. Pokoli bajba kerülnénk.
2012. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!