Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed Karsai László...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményed Karsai László történész ezen kijelentéséről?

Figyelt kérdés

[link]


14:40-nél kezdődik (visszafelé számlál a videó)


"A világon a legnépszerűbb történeti téma a holokauszt. Olyan országokban is, ahol semmi, de semmi nem történt a holokauszt szempontjából. Az Egyesült Államokban, ahol hát tényleg nem volt holokauszt - bár volt szerepük az Egyesült Államoknak és hatóságainak, kormányainak a holokauszttal kapcsolatban - a második legnépszerűbb téma a polgárháború."


Saját múltjuk is csak a második helyre szorul.

Sokszor megkaptam itt már több kommentelőtől, hogy a holokauszt nincs is felülreprezentálva igazából, egyenlő súlyban beszélnek róla például a kommunizmus bűneivel, és hogy "csak én botlok bele" folyton, mert "tudatosan keresem", és különben is, kocsmatöltelék antiszemita vagyok.

Kérdezem: egy balliberális szemléletű történész szájából sem elfogadható ez, mint tény?


2012. nov. 2. 21:30
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

"Itt Magyarországon azzal kell foglalkozni, ami az ország történelmét jobban befolyásolta. Ez pedig ha tetszik, ha nem a holokauszt, és ez tény."

- Az ukrán genocídium csak egy példája a kommunizmus embertelenségének. És Magyarország történelmét összehasonlíthatatlanul jobban befolyásolta a kommunizmus, és több szenvedést hozott a nemzetre, ráadásul közel fél évszázadon át.


"Az ukrán éheztetésnek nem sok köze volt a mi történelmünkhöz, ezzel szemben félmillió honfitársunk áldozatul esett a holokausztnak."

- Fél millió? Kezd kicsit keszekusza lenni. A Wikipédia 580 ezret ír. A fentebb említett Karsai László pedig összesen 437 ezer deportáltról beszél, akinek 80%-a esett áldozatul. Lehetne már valami konszenzus.

2012. nov. 3. 16:45
 22/30 anonim ***** válasza:
54%
Mennyi agymosott ATV-droid! A holló azért a legmenőbb téma, mert egyrészt dollármilliárdok vannak mögötte, másrészt a vezető pénzügyi körök rokon vonásokat mutatnak a hollósokkal. A szegény ukrán parasztok milliói, a porig égő japán atomholokauszt áldozatok, vagy a kiirtott amerikai indiánok senkit sem érdekelnek. Ahogy a legnagyobb magyarországi népirtók, a kommunisták gaztettei sem. Csak meg kell számolni az emléknapokat: kommunista áldozatok emléknapjából egy van, hollósból viszont legalább tucatnyi egy évben.
2012. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
43%

Pro Patria és a többi jobbos!


Holokauszt volt nálunk is. Indián őslakos írtás, feketék rabszolgasága stb nem. Akkor had ne szenteljünk már 5-10 napot nekik itt Magyarországon. Részvétem nekik de azért tudjuk már hogy mit kérünk számon...


Kommunista népírtás vs náci népírtás?


A németek írtását és a hozzá kapcsolódó iratokat 67 éve szabadon lehet kutatni!

Az oroszok meg akikhez állítólag annyira közeledne a fidesz meg a Jobbik az ilyen kutatási kérések elől szinte teljesen elzárkózik!

És ha jobbikos, fideszes vagy aki ezt a kutatást erőlteti annak hozzá kell szoknia hogy vagy erőlteti az oroszoknál a kutatást vagy jóban szeretnétek lenni velük! A kettő egyszerre NEM LEHETSÉGES!!!! Mert az oroszok pontosan tudják hogyha papírjaink vannak a kényszermunkákról meg a többiről akkor pert is indíthatunk és ezt ők nagyon nem akarják!


De megmondom őszintén! Én igenis követelném az oroszokon a kutatást!

És ha valóban fontos nektek a kommunista népírtás felkutatása akkor tessék nekem linkeket küldeni ahol FIDESZES és JOBBIKOS(!!!) képviselők szorgalmazzák hogy az oroszok nyissák meg a levéltáraikat!!! :))

Fogadjunk hogy annyira már nem fontos a tisztelt pártvezetőknek ez a kérdés hogy valóban ki akarják deríteni az igazat!!!

Jah és hol van 2 éve a fidesz ügynöktörvénye??? Azt is nagyon ígérgették aztán hiába adott be rá asszem az lmp is javaslatot hogy kutatható legyen mert leszavazták és azóta is k.ssolnak róla!!!


Noh, várom a jobbikos és fideszes linkeket :)))

Árasszatok el a politikusaitok orosz fél felé való követeléseivel... :)))

2012. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
68%

"Mennyi agymosott ATV-droid! A holló azért a legmenőbb téma, mert egyrészt dollármilliárdok vannak mögötte, másrészt a vezető pénzügyi körök rokon vonásokat mutatnak a hollósokkal."


Bezzeg a koldusszegény és befolyás nélküli japánokkal senki sem törődik.... Szegénykéimnek nem kéne jótékonysági gyűjtést rendezni?


"A szegény ukrán parasztok milliói, a porig égő japán atomholokauszt áldozatok, vagy a kiirtott amerikai indiánok senkit sem érdekelnek."


Az utóbbi kettőhöz az égvilágon semmi közünk nincs, a kommunizmus rémtetteinek meg van külön emléknapja.


"Csak meg kell számolni az emléknapokat: kommunista áldozatok emléknapjából egy van, hollósból viszont legalább tucatnyi egy évben."


Meg is tudod nevezni őket, vagy csak az antiszemita hasmarsod kitalációja az egész és csak a nevetségessé tétel tart vissza attól, hogy azt állítsad az év 366 napja csakis a zsidó holokausztról szól.


Ja és legyen legalább annyi gerincimplantátum benned barátom, hogy a nevét kimerd mondani annak, amiket vagy akiket gyűlölsz.

2012. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
53%

A liberális agymosottnak:


január 27.: a holokauszt nemzetközi emléknapja

április 16.: a holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

április 19.: a varsói gettólázadás és a holokauszt emléknapja

május 8.: a második világháború befejeződésének és a holokauszt áldozatainak emléknapja

augusztus 2.: a cigány holokauszt emléknapja

szeptember 1.: a második világháború kitörésének és az áldozatoknak az emléknapja

október 5.: Raoul Wallenberg-emléknap


És akkor a helyi, kisebb hollós emléknapokról még nem is beszéltünk.

2012. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
46%

"január 27.: a holokauszt nemzetközi emléknapja

április 16.: a holokauszt magyar áldozatainak emléknapja"


Ahogy a kommunista rémtetteknek is megvan ez a felbontása.


"április 19.: a varsói gettólázadás és a holokauszt emléknapja"


Erről őszintén soha a büdös életben nem hallottam, hogy külön emléknapja lenne. Biztos a felülprezentáltsága miatt.


"május 8.: a második világháború befejeződésének és a holokauszt áldozatainak emléknapja"


De persze csakis a második tagmondat számít:)


"augusztus 2.: a cigány holokauszt emléknapja"


Hogyne már a cigány is zsidó, ha érdeketek megkívánja;)


"szeptember 1.: a második világháború kitörésének és az áldozatoknak az emléknapja"


Szóval csak zsidók estek áldozatul a zsidók által kirobbantott háborúban?



"október 5.: Raoul Wallenberg-emléknap"


Amit állítanak róla a svédek elég jól alátámasztva, nem lesz ez a nap sem hosszú életű...

2012. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
31%

"A liberális agymosottnak: "


Még mindig ugyan azt várom tőled!!


vagy írd meg hogy a fidesz, jobbik meg a többi hol követelte az oroszoktól hogy nyissák meg a levéltárakat és így segítsék hogy végre megtudjuk mit követtek el a komcsik...


vagy írd le megvetésed a jobbik, fidesz iránt amiért ezt nem teszik!!


Én már annó is örültem hogy az LMP legalább benyujtott egy javaslatot hogy kerüljenek nyilvánosságra a titkok Magyarországon!!

Míg a fidesz és a Jobbik csak űlt a fenekén és leszavazott mindent!!


Úgyhogy maradjunk annyiban hogy ezek a "liberális agymosottak" az egyetlenek akik ki akarják deríteni hogy legalább ITTHON mi történt!

És nem lőzungokat mondanak hanem TESZNEK is valamit!!!

2012. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem mit zavar téged, hogy ennyi emléknap van. Ezek közül bárkinek kötelező ezeket megünnepelni? Munkaszüneti nap van bármelyiken? Egyáltalán: észreveszed, hogy ez vagy az az emléknap van? Az, hogy most fogod magad és rákeresel a neten, majd mutogatod, hogy "nini mennyi van" nem jelent SEMMIT!

Ezeket a napokat megünneplik azok, akiknek fontos és kész! Otthon mindenki úgy ünnepel ahogy akar!

A kommunizmus legnagyobb áldozataival és a legnagyobb elnyomással kapcsolatban pedig ÁLLAMI! ünnepünk van, mégpedig munkaszüneti nappal. Gondolom leesett, hogy október 23-ról beszélek. Ez pedig pont a kommunizmus áldozatairól és a kommunizmus elleni lázadásról szól. Szóval hány holokauszt megemlékezéssel foglalkozik az átlag ember 1 évben:0. Szemben Október 23-al. Ezek után szerintem értelmét vesztette a vita.


"Fél millió? Kezd kicsit keszekusza lenni. A Wikipédia 580 ezret ír. A fentebb említett Karsai László pedig összesen 437 ezer deportáltról beszél, akinek 80%-a esett áldozatul. Lehetne már valami konszenzus."

Ez meg már tényleg igazi baromkodós szőrszálhasogatás. Tudod mit, legyen Karsainak igaza: 437000*0,8=349600 áldozat. Szerinted 349600 elfogadhatóbb? 1 ember elhurcolása és megölése is undorító bűn!

2012. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
60%

Ja és még egy dolog Pro Patria meg 50%-os!


Mielőtt elkezdtem GYK-n passzióból válaszolgatni embereknek, nem is tudtam hogy vannak akik ennyit foglalkoznak a holokauszttal!


Komolyan mondom évente ha 1-2 alkalommal hallottam róla érdemben akkor nem mondok keveset.


Szerintem a legtöbb Jobbos akik ennyire benne vannak a meleg, zsidó, holokauszt stb témakörökben már nem is tudják elképzelni milyen a normális élet!!


Az igazi problémám meg az hogy a fidesz állami szintre emelte az összeesküvéselméleteket!!!


Belegondoltatok hogy milyen volt az életetek mielőtt beszippantott ez a gyűlőlködős dolog és már az egész világot ezen keresztül látjátok?


És nincs illúzióm hogy Ti már talán sose tértek vissza a normális életbe ahol nem láthatatlan ellenfelekkel harcoltok...

2012. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Semmi.
ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!