Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor egyesek érvelnek meleg-h...

Mikor egyesek érvelnek meleg-házasság + gyerekvállalás ellen, azzal hogy keresztény állam vagyunk. Komolyan gondolják ezt?

Figyelt kérdés

Mert ez a keresztény államiság ott bukik meg, hogy kevesen járnak minden vasárnap templomba, hétköznap biblia órára.


Még kevesebben vannak akik csak húsvétkor és Karácsonykor járnak templomba.


S van aki bár meg van keresztelve de mióta megkeresztelték be nem tette a lábát , talán ebből vannak legtöbben.


2012. nov. 3. 10:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
74%
Mégsem emlegeti szinte senki a lengyelek szenvedését a világháború alatt, mert egyes népek kálváriája mindig előrébb való a többinél. Látod, ez az én nagy problémám az egésszel.
2012. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 A kérdező kommentje:

Emlegetik, max nem hallod, voltam Haláltáborban idén nyáron.


Zsidók mellett, Jehova Tanúi , Melegek, Lengyelek, Politikai nézeteik miatt,szellemi fogyatékosok is szerepeltek meg gyilkoltak között. Szóval ne mondd addig míg el nem látogattál.


Meleg-holokauszt is mikor megemlékeztek 2000-es évek elején akkor egy férfinak neve ott volt s az anyja szét szakította szalagot hogy az ő fia nem volt meleg.

2012. nov. 4. 11:46
 73/82 A kérdező kommentje:

Sokan azért nem beszélnek, mert fáj.


Salkaházi Sáráról is megemlékeznek, aki egy apáca volt, Duna partján ölték meg nyilasok.

2012. nov. 4. 11:50
 74/82 anonim ***** válasza:
72%

Más az amit ott mutatnak, és más az amit itt hallatszik/látszik belőle a médiában. De egyébként léphetünk egy szinttel feljebb is, a Holokauszt szerintem nem több, nem felsőbbrendűbb más népirtásoknál. Halál-halál.


A zsidók, a melegek és a romák ugyan a liberálisok kedvenc csoportjai, de nekem magyarként jobban fáj a délvidéki magyarok legyilkolása, mint az ukrán homoszexuálisoké. Mégis gyakran úgy érzem, hogy lehetetlen állami szinten egységesen kezelni ezeket a tragédiákat, mert egyes csoportok mindig kedvezményezettek lesznek (hangsúlyozom nem egyéni szinten, állami szinten). Az egyén lehet szubjektív, de az államnál nagy hiba.


Egy zsidó származású liberálisnak is lehet fontosabb a saját népe szenvedése, de ne kívánja tőlem ugyanezt, hogy a sajátomnál előrébb helyezzem. És ne ajvékoljon Brüsszelben, hogy leköptek egy rabbit a Dohány utcában, amíg a magyar falvakban idős nőket az ágyukban vernek halálra és rabolnak ki. Az a különbség, hogy az előbbi nemzetközi szintű elhatárolódást vált ki, utóbbi pedig kb. sehol nem válik hírré, legfeljebb egy rövid bemondást ér meg a híradóban.

2012. nov. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 A kérdező kommentje:
Radnótit Magyarnak tartod vagy zsidónak? Salkaházi Sára azért halt mert zsidókat bujtatott ő filoszemita volt?
2012. nov. 4. 12:01
 76/82 anonim ***** válasza:
100%
Ez hogy jön az én válaszomhoz? Radnóti zsidó származású magyar volt, Salkaházi Sára pedig azért halt meg, mert háborúban zsidókat rejtegetett, tehát kollaborált a "másik oldallal". Lehet vitatkozni ennek az erkölcsi vonatkozásain is, de ez egy háború volt, ahol minden a feje tetejére áll. Egy jó barátom nagyapját 7 évvel később azért verték félholtra, mert a padlássöprésnél felhalmozott tartalékokat találtak. Az jogosabb? Viszont még mindig nem értem, hogy jön ez a boncolgatott témához.
2012. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
37%
Ha most háború lenne és halomra ölnék pl. a lengyeleket, én valószínűleg bújtatnék lengyelt a pincémben. De mivel most nincs háború és semmilyen veszély nem fenyegeti a őket, nem babusgatok senkit, mert meg tudnak állni a saját lábukon. Érted a hasonlatot, vagy leírjam még részletesebben?
2012. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 A kérdező kommentje:

Visszatérve, nekem ugyan olyan nagy tragédia a trianon, mint a kommunizmus. Sőt egyforma nagyságúnak tartok minden tragédiát.


Én 8. osztályos koromba láttam egy társadalom ismeret tankönyvben egy délszláv háborúban készült képet ahol horvát kisfiút ölelgetik nyugtatva kicsit mert megölték apját s sírt.


Nem lehet méricskélni a tragédiák nagyságát. Bár túl kell tenni mindenem egy idő után, velem is történtek szörnyűségek, mégsem idézem fel nap mint nap mert bele őrülnék. Emlékezni tisztességgel lehet, de meg bosszulni azt nem.


Meleg vagyok, fél lengyel fél-magyar és új baloldali környezetvédő pacifista 21 éves fiatalembernek érzem magam, s Európainak érzem magam.

2012. nov. 4. 12:22
 79/82 anonim ***** válasza:
78%

" Nem meleg vagy, hanem homoszexuális buzeráns. Nem lengyel és magyar vagy, hanem kozmopolita. Nem balos környezetvédős anyámkínja vagy, hanem lúdmillás szélsőliberális. Beszéljünk tisztán a kódolt liberális szleng helyett!"


Te meg egy 8 osztályt végzett, magyarellenes, noname nethuszár, aki az adómból él és játssza az eszét.

2012. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az a beteges mikor valaki gyűlöletben éli le az életét, valami olyan dolog iránt, amit az általa nézett médiumokban, csak valami eltorzított formába lát.


A melegek nem lopnak, nem élnek segélyen, ugyan úgy tanulnak és dolgoznak mint bárki más. Nem bombáznak városokat, ahol kisgyerekek halnak meg, és nem azt nézik hogy kit miért lehet gyűlölni, csak egy kis megértésre vágynak, ennyi...

2012. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!