Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki mit szólna ha Kossuth-címer...

Ki mit szólna ha Kossuth-címer lenne a Koronás címer helyett?

Figyelt kérdés
S szerintitek keresztény-állam Magyarország?
2012. nov. 4. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Engem nem érdekel ez a kereszténység dolog. Jobb lenne a Kossuth-címer. Én nem akarok semmilyen királyt vagy vallást követni. Fejlődéspárti vagyok.
2012. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem keresztény állam, de a koronának nem sok köze van ehhez. Szerintem jó a koronás címer, a korona utal az egykori Magyar Királyságra, melynek "jogutódja" kis hazánk. 1848-ban is többnyire a koronás címert használták a Habsburg-ház trónfosztásáig (1849. április 14.), és utána is használták még (a meglévő katonai zászlókról nem vágták ki a koronát csak ezért). Számtalan nyugati ország megőrizte államformájában is a királyságot (Anglia, Hollandia, Svédo. stb.), nem tudom miért bűn, ha mi a címerünkben hagyunk egy utalást erre.
2012. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Komplikato ***** válasza:
90%
Mondjuk alapból a Kossuth címert támogattam volna anno, ha már "köztársaság", de most már megette a fene, maradjon a koronás ... úgy is az államforma "kis királyságok". lassan 500 éve.
2012. nov. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pro Patria ***** válasza:
0%

Don Giovanni, ennél nagyobb gondod nincs?


A korona a címer része. Ugyanúgy hozzátartozik, mint az Árpád-háziak sávjai (pedig az is kihalt mai ismereteink szerint), vagy a kettős kereszt (pedig az állam és az egyház már szétválasztásra került).

Semmi indok nincs a címerünk csonkítására.

2012. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A korona a történelmünk része, nem értem miért kell lerángatni a címerről.

Egy másik jómadár által ideológiai kórboncnokot játszó kérdező címeres kérdésnél is megmondtam, legyen egy szép fehér üres téglalap ezentúl a zászlónk, abba nem köthet bele senki és a probléma megoldva.

2012. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Kossuth-címer sem elég haladó, kezdjük ott, hogy az egyik oldalán az első magyar királyi dinasztia jelképe, az Árpád-sáv van, ami ugyebár nem elég haladó, ósdi felfogást tükröz, ráadásul már majdnem olyan, mintha nyilas-zászló lenne. A másik oldal meg ennél még borzasztóbb, hiszen az apostoli kettős keresztnek már semmi köze a mai államhoz, hiszen itt már senki nem keresztény, tehát haladni kéne a korral, és ezek helyett pl. Való Világ szereplők jobbak lennének a címerben, jobban tükrözik az ország állapotát...


De még szerencse, hogy egy állami jelképek nem ettől függnek. Én személy szerint büszke vagyok az 1000 éves magyar államiságra, ezért a Szent Korona megjelenítése mindenképp hozzátartozik az országhoz, mint ahogy a kereszténység is. Szent István 1000 éve nem buddhista lett, nem zsidó lett és nem is muzulmán. Hanem ő maga is keresztény lett, és erre az útra vezette a népet is. Egész Európa keresztény gyökerű, ezt kár lenne vitatni, függetlenül attól, hogy Nyugat-Európában is jelenleg tombol az ateizmus.

2012. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Miért kéne, hogy ez legyen az ország címere? :)

2012. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pro Patria ***** válasza:
32%

Kedves 21:21-es!

A hozzászólásod eszembejuttatja egy régebbi kérdésemet:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__3..

2012. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem huszadrangú kérdés ez, nekem tökéletesen megfelel a mostani címer. És szerintem Magyarország egy szekuláris állam, nagyon helyesen. Legalábbis még az, remélem az is marad.
2012. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!