Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nemsokára szavazok, mit tegyek?

Nemsokára szavazok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A következő választásokkor már én is szavazhatok. Sajna az előző pártokra annyira nem emlékszem, hogy mit tettek, szóval kire kéne szavaznom? Sokan írják, hogy az mszp meg Bajnai és Bokros érette a dolgát, viszont a mamám pl. azt mondja, hogy rabló banda volt és hatalmas végkielégítéseket fizettek ki, de más meg írja, hogy de az adósság csökkent stb.. meg aztán úgy látom, hogy a FIDESZ idején most mintha rosszabb lenne a helyzet mint régen pár dologban. Vagy nem így van? Sokáig az LMP-re akartam szavazni, de nagyot csalódtam bennük és úgy érzem, hogy nem elég erősek ahhoz, hogy kezeljék azt ami itt történik. A jobbik annyira nem szimpatikus, nem az én világom. Valaki fel tudna sorolni pro-kontra érveket, hogy melyiknek mi pozitív és a negatív tulajdonsága? De elég az is, ha csak leírjátok a véleményeiteket 1-2 pártról meg a jobb és bal oldalról stb...


A kérdésre válaszoló embereket persze felpontozom :)


2012. nov. 6. 19:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%

Személy szerint én a Jobbikra fogok szavazni. Én sem szavaztam még, nekem is hasonlóképp ez lesz az első. De úgy gondolom vagyok annyira intelligens, mint azon honfitársaim, akik habzó szájjal mennek ki egy adott tüntetésre, csak éppen nem tudják, hogy mi zajlik ott.

Nem vagyok egy elvadult, kopasz, fajgyűlölő, ilyen-olyan rasszista tulajdonságokkal megáldott ember. Ettől függetlenül volt már ahhoz szerencsém, ami ellen a Jobbik ellen küzd. Meg szerintem neked is. Meg még elég sok embernek. A Fidesz, az MSZP, meg a többi párt sajnos egy elég könnyen elbutítható, ellenben sajnos szavazóképes tábort lát bennük. Remélem leesett, kikről lehet szó. Én nem kedvelem őket, aláírom, akadnak rendesek is, de ez már sajnos hidegen hagy. Attól, mert ezerből egy rendes, a maradék még nem lesz szimpatikusabb. És abban bízom, hogy egy esetleges Jobbikos kormányalakításnál a C-típusúak egy kicsit visszaszorulnak. Mondjuk Indiáig.

2012. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Én 21 éves vagyok.

Engem érdekel a politika, ezért szoktam Népszabadságot, Magyar Nemzetet és Barikádot is olvasni a neten, hogy tájékozott legyek. Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy ez a párt jó, a másik meg rossz. Valamiben ennek, másban annak van igaza, de olyan is van, hogy mindkettőnek igaza van, csak más szemszögből.

Neked kell eldönteni, hogy kire fogsz szavazni. Csak azért ne szavazz egy pártra, mert valaki azt mondta neked, hogy azokat kell beikszelned.

2012. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

még 600 nap hátravan

addig dönthetsz

***

ne válaszd se a kormánypártot, se a bajnai-féle mszp-t

2012. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Szavazz Obamára! (Már bocs, de azt írtad NEMSOKÁRA szavazol, ezért azt hittem a kérdés megpillantásakor, hogy amcsiban vagy. Az itteni választások még qrvára messze vannak!)
2012. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Jobbikon kivűl mind bebizonyitotta hogy csak rontani tudnak a helyzeten( amerikai meg angol újságban is az megy hogy a jobbik ilyen náci meg olyan náci)

személy szerint meg úgy gondolom hogy inkább egy magyar ember irányitsa Magyarországot minthogy orbán a cigány vagy bármelyik másik zsidó

2012. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Csak egy kérdés az előzőnek LMP-nek mikor volt ideje bizonyítani? A kérdésre válaszolva azt tanácsolom, hogy még van annyi idő, hogy tájékozódj. 1,5 év elég erre, így most még ne válassz pártot, csak ismerkedj velük. Minden oldalról nézz híreket, olvass sajtót és majd kialakul benned. Ne másoktól várd a megoldást. Az is jó ha olvasgatod ezt az oldalt a következő időben, általában mindenféle válaszok születnek.
2012. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a Jobbikra biztosan nem fogok szavazni mert van 1-2 nagyon ellenszenves elhatározásuk :)
2012. nov. 6. 20:43
 8/12 titak ***** válasza:
72%
Nézd meg kik vannak a pártlistán. Ha szakértők szavazz rájuk, ha nem akkor keress másokat. Egyet ne felejts: Ha nem szavazol, akkor magad ellen szavazol!!!!!!
2012. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én legutóbb már el sem mentem szavazni és legközelebb sem fogok. Neked is ezt tudom javasolni. Nincs olyan párt, aki megérdemelné a bizalmamat, a szavazatomat. Előzőleg a MIÉP/Jobbik párosra szavaztam még anno(akkor épp együtt indultak még), de már nekik is sikerült eljátszaniuk a hitelességüket.
2012. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne várd, hogy valaki megmondja. Mindenki a sajátját hangoztatja, akár jó, akár nem.

Azon az alapon semmiképp se dönts, hogy ki nem volt még. Ez a "vak tyúk is talál szemet" ideológiája. Lehet, hogy 1000 évenként talál, de nekem csak 90 évem van. Sőt, lehet, hogy egyre kevesebb.

Tanulj, művelődj, hogy megértsd, mit állítanak a különféle csoportok. Aki vádaskodik, már el is vetheted. Tudod, ha egy szerelőt hívok, és úgy kezdi, hogy az előző milyen szemét munkát végzett, az azért van, hogy előre védje a saját hozzá nem értését. Azonnal elküldöm. Néha több szakit kell hívnom, ez plusz munka nekem, de megéri, hogy nem hagyom, hogy fuser babrálja a saját holmimat. Aki ért hozzá, szó nélkül javít, mert tudja, hogy nekem csak az számít. Így van ez a politikával is.


Olvasd el a fő elveket, mik az alapvető szempontok. Ezek általában egyszerűek, és a fő célokat jelölik ki. A programot is megnézheted, de egyrészt az már eldől az elvekből, másrészt ma szimpatikus programot nem lehet összeállítani, csak fájdalmasat. Aki "nagyszerű" programmal jön, tudnod kell, csak a szavazatodat akarja. Ezt fontosnak tartom, hogy kit, kiket választasz, az viszont a te felelősséged. Az eredményét te és a többiek, - én is - érzékelni fogjuk.

2012. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!