Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a konkrét problémájuk...

Mi a konkrét problémájuk azoknak, akik a jelenlegi Orbán-kormányt szidják megállás nélkül?

Figyelt kérdés
Teljes függetlenséggel kérdezem, én még friss hús vagyok, most kezdtem a témába beleszagolni... de ha a 18 éves fejemmel átgondolom, akkor arra jutok, hogy elvégre is Gyurcsány "k*rta el"... amit valakinek helyre kell hozni. És valljuk be, Bajnai közel sem tudta a problémát hosszútávon megoldani... vett fel hitelt, amivel az emberek szimpátiáját akarta elnyerni,de a problémát ő sem oldotta meg... és most mindenki tőle várja a megváltást. Nem, nem arról van szó, hogy most Orbánékat védem, én is nagyon nagyon sok mindennel nem értek egyet... De az embereket sem értem.
2012. nov. 8. 16:29
1 2 3 4
 1/35 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Nekem, bár nem szidom a jelenlegi kormányt megállás nélkül, az a problémám, hogy az "elqrt" helyzetet nem megoldani kívánják. Nem növekszik a gazdaság, viszont nőtt a mélyszegénységben élők száma. És nehogy azt hidd, hogy a jelenlegi kormány nem vesz vel hiteleket. Milliárdszám dobja a piacra az államkötvényeket, majd' dupla kamattal, mint amit a piacról fel lehetne venni. Kíváncsi leszek rá, hogy ki és miből fogja azokat visszavásárolni.
2012. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogy Orbán ugyanazt az elq*rást folytatja, amit Fletóék is műveltek éveken át. Nincs és eleve nem is volt semmiféle koncepciója az ország gazdasági talpraállításáról, reformokról, semmiről az égvilágon, amit egy 2/3-os felhatalmazású kormánynak meg kellett és meg lehetett volna tennie. Pótcselekvés megy "szabadságharcnak álcázva".
2012. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%
Na igen, mintha nem Orbán hívta volna le az utolsó részletét az IMF hitelnek, és nap mint nap bocsátják ki az államkötvényeket, de a kormányzati kommunikáció szuperül működik, hiszen veled is elhitették, hogy ők nem vesznek fel hitelt. Kérdem én ha nem akarnak hitelt, akkor miért akarnak az IMF-el tárgyalni és megállapodni? Ez a nagy szabadságharc? A legnagyobb baj, hogy ők nem megoldják a problémákat, hanem tetézik azokat. Kezdve az egykulcsos adóval, amiről minden szakember megmondta, hogy nem fog beválni, de ez csak komcsi vinnyogás volt.
2012. nov. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Nagyra tartom a korodat (18év), de a politikában mióta figyelem 20-25 év arra jöttem rá hosszútávon kell nézni ki mit tett és ez alapján vagy ezzel szemben mit mondott.

Innen kell nézni hogy ki k*rta el. Ha az adósság szempontjából akarod megnézni akkor röviden így látom 1980közepétől: Kádár, Grósz, Németh nagyon elk*rta, Antall, Boross alig csinált valamit, Horn levitte (Bokros-csomag), Orbán 2000-től elk*rta, Medgyessy elk*rta, Gyurcsány nem csinált semmit, Bajnai tüzet oltott, Orbán meg nagyon elk*rja a gazdasági növekedésünket!

Alaptétel: az adosságot a hiányt ki kell nőni és nem megszorításokkal bejegelni a gazdaságot, és recesszióba hajtani Mo-t, úgy hogy máshol Közép-Európában mindenhol növekedés van.

2012. nov. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%

Sokan szidják, hogy demokráciát korlátozza, szólásszabadságot elnyomja stb, stb... Én azonban nem ezt látom az elsődleges problémának. Bár csak ennyi lenne a gond!

De képtelenek beindítani a gazdasági növekedést már két éve, és semmi jele nem látszik, hogy jövőre jobb lesz (ugye, azért választás előtt legalább a látszatra adni szoktak...) De itt már igen nagy a baj. A lakosság adóterheit nem csökkentették, az állami újraelosztás mértéke nem lett kisebb. Ezt egy jobboldali kormánytól el lehet várni. És itt jön kérdésbe az érdekek sérelme. Igen, ha lenne kis esze Orbánnak, akkor megoldaná ezt úgy, hogy sérüljenek érdekek, de nem kell félnie hogy veszít, mert bebetonozza a hatalmát. Most bebetonozza a hatalmát, de érdemi lépéseket meg nem tesz mellé.

A gazdaságról még órákat lehet beszélni, de érdemes rátérni a másik problémára: a bűnözésre. Két hét alatt rend. De hányszor két hét?! Azért már igazán rendet lehetett volna rakni. Elhiszem, hogy nem egyszerű, de mikor naponta érkeznek hírek, hogy rendőrségi feljelentésnél a rendőr csak ennyit mond: "nem tudunk mit csinálni", akkor elgondolkodtató, hogy bizony a hozzáállással van a baj, és nem pedig mással.

Hát kb. ezek a legsúlyosabb bajok vele.

Van két minisztere neki, Matolcsy és Pintér, akiket le kéne váltani. Ha ezt a két minisztert kirúgná, és valami normális alakok ülnének a helyükre, akik értik a dolgukat, én személy szerint ki tudnék vele egyezni. De úgy se váltja le őket. Matolcsy már az első kormányában is benne volt. Pintér meg, nos igen... Pintér maffiózó, és tud egyet s mást.

Pintér kapcsán most meg kell jegyeznem, hogy olyan fontos személy az alvilágban, hogy 2008-ban még nem lehetett fontosabb pályázatot anélkül elfogadni, hogy neki ne lett volna beleszólása.

2012. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%
a 4. hozzászóló szövegét akár be is magolhatod, mert annyira pontos összefoglaló az ország elmúlt évtizedeinek gazdaságpolitikájáról
2012. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
97%
családi kassza bevétele úgy 500.000-600.000-el csökkent 1 év alatt, a törlesztő meg a duplájára nőtt a szép beszólógatások miatt. +folyamatosan hazudnak.
2012. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
95%
A #4. válaszoló nagyon jól látja a dolgokat!
2012. nov. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
84%

ŰElőször is nem Gyurcsány qrta el, hanem orbán 98-02 között. Meggyesy és Gyurcsány meg csak ültek a babérjaikon mert amikor bármit is megpróbáltak változtatni a Fidesz szervezte a zavargásokat.

Bajnai meg senkinek nem akarta elnyerni a szimpátiájáét, ő azt csinálta amit kellett, nem állt ki celebkedni mint Orbán meg nem sztárolta magát, hanem a kapcsolatait kihasználva olyan támogatásokhoz juttatta az országot amiről Orbán még álmodni sem mer és nem mellesleg ezek miatt sikerült eddig elkerülni az államcsődöt. Aióta orbán újra hatalmon van azóta meg megint belefogott a rombolásba. Én nem vártam tőle semmit, csak azt hogy ne lopjon olyan pofátlanul mint az előző kormány ciklusában és hogy az ország ügyeit bízza hozzáértőkre ne a tudatlan piacon vett diplomás tolvaj kolis haverokra mint 98-02 között. Sajnos ezt a nem túlk nagy elvárást sem teljesítette, ezért szidom folyamatosan.

2012. nov. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
9%

Állam kötvényt mindig is adtunk el Gyurcsány idejében 2szer sőt adott esetben 3szor ennyi államkötvényt adtunk el mint most, ezért nőt az államadósság. Bajnai is ezzel próbálkozott csak 11% se tudta már értékesíteni a kötvényeket, ezért forudlt az imfhez... tévedés ne essék Bajnai hívta le az egész összeget, ami azért problémás mert nem volt védelmünk az árfolyam spekuláció ellen .. így a a már lehívott,de fel nem használt értéktelen forinttal kellett valamit kezdeni .. Mellesleg mostani kormányra az eredeti imf hitel 1/6 része maradt csak meg, aminek egy részét a Molba fektette be. Ez a befektetés pár éven belül megtérülhet, hiszen 2010ben adózás utáni nettó nyeresége több mint 100 milliárd volt, így a részvényeseknek is jól fizetnek az osztalékból!

Bajnai mire költötte a 25 milliárd dollárt?

Azért senki se hullat könnyeket, hogy a bankoknak vissza nem térítendő banksegélyt kellett adni (adófizetők pénzéből), mert felelőtlenül hiteleztek... de a felelőtlen hitel felvevőket, se a bank se az állam nem segíti meg?

Ilyen alapon jogos, hogy ha van nyeresége a banknak, akkor adjon vissza belőle annak a közösségnek, akinek köszönheti megmaradását...

2012. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!