Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez velünk is előfordulhat?

Ez velünk is előfordulhat?

Figyelt kérdés

Egy sértett politikus feljelentésére a Népszavának ki kell adnia 4 kommentelő személyes adatait büntetőeljárás lefolytatása céljából.


[link]



2012. nov. 10. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék, hogy milyen kommentek miatt tette a feljelentést, mert egy szimpla anyázásét, akkor a nagyon sok ember be lenne már perelve.
2012. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Többrétű a dolog, mert egyrészről egy közszereplőnek korábbi 1990-es évekbeli bírósági döntés értelmében többmindent kell elviselnie a sajtótól a véleményformálóktól. Persze a feljelentéshez joga van..

Aztán ugye ott van a rendőrség ami rátesz azzal az adatainkhoz akar hozzájutni egy 'ellenséges' azaz ellenzéki laptól.

A nickneves 'névtelen' kommentelő többé nem névtelen kommentelő mert másnap már csönget a lakásán a rendőrség...

Ez a tendencia szomorú. Mindenféle politikai párttól rossz.

Másfelől a kommentelőket öncenzúrára kötelezi, nehogy a bíróságon találják magukat.

2012. nov. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát kíváncsi leszek a fejleményekre, ha egyáltalán beszámolnak róla. (Nekem az 1. válasz is tetszett.)
2012. nov. 10. 08:46
 4/7 A kérdező kommentje:

Közben törölték is az elsőt...


Emlékszem, itt a gyk-án is volt korábban olyan kérdés, hogy vajon a politikusok olvassák-e a kommentjeinket, van-e ennek valami hatása. Hát most kiderült, hogy van!

2012. nov. 10. 08:54
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

"Emlékszem, itt a gyk-án is volt korábban olyan kérdés, hogy vajon a politikusok olvassák-e a kommentjeinket, van-e ennek valami hatása. Hát most kiderült, hogy van!"


A gyk szabályzatában benne van, hogy mit szabad és mit nem. A rágalmazás, provokáció, és hasonlók eleve tiltottak. Így nem kell politikusnak olvasnia és kérnie a moderálást, elég ha egy moderátor elolvassa és törli az ilyen jellegű megjegyzéseket. Még mielőtt valaki diktatúrát kiáltana: nekem egyaránt törölték már a Fideszt, MSZP-t, LMP-t, SZDSZ-t, Jobbikot és a korcspártokat szidalmazó hozzászólásaimat is. 2010 előtt is.

Én is kíváncsi lennék annak a 4 hozzászólásnak a tartalmára. Addig ugyanis az egész cikk (a hvg-től nem meglepő módon) csak provokáció. Mert ugye ha életellenes fenyegetést tartalmaz, akkor jogos az adatok kikérése, főleg egy demokráciában. A szólásszabadság ugyanis messze nem azt jelenti, hogy azt fenyegetek meg, akit csak akarok, vagy azt mocskolok, akit csak akarok.

2012. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát konkrétan fenyegetni tényleg nem lehet, de "mocskolni", azaz negatív véleményt nyilvánítani miért nem?
2012. nov. 10. 10:47
 7/7 Pro Patria ***** válasza:
74%

A negatív vélemény nem egyenlő a mocskolódással.

Például ha azt írom "szerintem nagyon hibás döntés, amit ezzel meglép, és katasztrófába sodorja a magyar társadalmat kontárságával" az negatív vélemény.

Ha azt írom, "anyádat adóztassad te sárban fetrengő zsírdisznó, hogy fulladnál meg a saját epédben", akkor az már mocskolódás, akkor is, ha nem tartalmaz életellenes fenyegetést. (A mondat második fele még nem azt jelenti, hogy én fojtom meg.)

2012. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!