Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugat imádók miért hiszik...

A nyugat imádók miért hiszik azt hogy a nyugat a mikulás, és nem azért üzletel velünk hogy lehúzzon, kihasználjon?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 12:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Most komolyan!


Iparilag annyira nincsenek lehetőségeink hogy nem is lehetünk igazán versenyképesek. " persze néhány kivétel akadhat de az nem meghatározó"


A mezőgazdaség meg nem szabadpiaci alapokon működik, az az a nagyhatalmak döntik el gyakorlatilag kinek lesz hasznos.

2012. febr. 14. 12:27
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem "nyugatimádat" kérdése. Az üzlet, az üzlet. Pont. A gazdasági-pénzügyi világnak nincsenek érzelmei, nem büntet és nem jutalmaz pusztán ellenszenv vagy szimpátia alapján. Ehhez kell alkalmazkodni.


Egyébként a keletimádók miért képzelik, hogy Oroszország meg Kína önzetlen, baráti segítséggel viszonyulna hozzánk, ha kilépnénk ugye az EU-ból? :)

2012. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
A nyugatimádók még önmaguknak is ellenségei, ezért felesleges ennek miértjét keresni.
2012. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

"Egyébként a keletimádók miért képzelik, hogy Oroszország meg Kína önzetlen, baráti segítséggel viszonyulna hozzánk, ha kilépnénk ugye az EU-ból? :)"


Ugyanezért. Ők is ellenségeik önmaguknak.

2012. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Ideológiai, teljesen irracionális okból, mivel atlantista liberálisok.
2012. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

""Ez nem "nyugatimádat" kérdése. Az üzlet, az üzlet. Pont. A gazdasági-pénzügyi világnak nincsenek érzelmei, nem büntet és nem jutalmaz pusztán ellenszenv vagy szimpátia alapján. Ehhez kell alkalmazkodni.



Nem lehet ehez alkalmaszkodni.

Ugyanis ha nem mondunk le a javainról és a fogyasztásunkról önmagunk,akkor jön a kényszerítés.

Ha azt a felfogást követjük ami a te érvelésed, akkor csak is veszetesek lehetünk, mert ugye széllel szemben nem lehet......! A nagytőke mindíg megtalálja azokat a számára kedvező, "néha akár illegális sőt törvénytelen" lehetőségeket amikkel előnyökhöz juthat és lemoshat mindenki a pályáról"piac"!


Nem vagyok kelet imádó.

Én annak a híve vagyok hogy a saját lábon állás a biztos pont, még ha nehéz is, és a mai világunkban 100% ban nem valósítható meg. De törekedni kellene rá, és nem ezt a nyugat imádó és nekik mindent lehet magatartást folytatni amivel 22 év alatt teljesen kiszolgáltattuk magunkat.


Persze ehez kellene bizonyos ellenerő anyugattal szemben, ami látszólag a magyarok egy nagyon jelentős részébe nincs meg. És nem is lesz addig amíg a nagy összeomlás ezt nem kényszeríti ki.


Sajnos a magyarnak mág mindíg Mohács kell hogy felébredjen!

2012. febr. 14. 12:53
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

12:53

"Nem lehet ehez alkalmaszkodni.

Ugyanis ha nem mondunk le a javainról és a fogyasztásunkról önmagunk,akkor jön a kényszerítés. "


Ugyan már! Nézd meg a szlovákokat, lenygeleket, balti országokat. Mindegyikük rosszabb helyzetben volt nálunk 1990-ben, ma meg előttünk járnak lassan mindenben. Ők többé-kevésbé jól tudtak élni a kínálkozó lehetőségeikkel, mi meg nem. Ez sajnos ennyire egyszerű. Nincs semmiféle kényszerítés, meg összeseküvés Magyarország ellen.


"Persze ehez kellene bizonyos ellenerő anyugattal szemben, ..."


Nem ellenerő kellene itt a Nyugattal szemben, hanem az évtizedek óta halogatott komoly reformokat, szerkezetátalakításokat kellene végrehajtani, amelyek fenntartható növekedési pályára állítanák végre Magyarországot.

Nem érdemes csodákban hinni, mert azok nincsenek. A Kelet sem fogja megoldani helyettünk a saját problémáinkat.

2012. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

"Én annak a híve vagyok hogy a saját lábon állás a biztos pont, még ha nehéz is, és a mai világunkban 100% ban nem valósítható meg. "

ez nem lehetséges ennyi hitellel mint nekünk van, ez csak a fidesznek az újabb kitalálciója. Először is magyarországon multik vannak szóval már eleve nem a saját lábon vagyunk, a "külföldiek " adnak munkát, megélhetést, pénzt, változó de elmondható hogy egy jó munakörben annyit keres, amennyit egy magyar nem tud fizetni, ezenkívűl pedig stabil bevétel a költségvetésbe. Ha kilépnénk az eu-ból mi lenne? végülis nem voltunk mindig eu tag ugye? De nem is voltak beruházások, nem is voltak a vállalkozásoknak támogatások(és igen a vállalkozások, akik majd munkát adnak neked például vagy másnak) ugyh ez jó dolog. Vagy mondok mást: az imf-ből nem kérünk-mondja a fidesz, a forint gyengült 1 euró elérte a 316 ft amikor legutoljára néztem hogy magas volt, de volt már magasabb is, amikor már tárgyaltak, 300 alá került 296 körül ezek nekünk rossz? jelenleg 291 egy euró, szépen stabil lett


Igen függünk másoktól, de ezért a "lehúzásokért" mi nagyon sokat kapunk, józan ész csk nézz körül, és meglátod hogy nagyon sokat köszönhetünk pld az eunak, ez józan ész nem kell mindent elhinni az orbánnak

2012. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem meg miattatok István király forog a sírjában. Miért is választotta a nyugati kereszténységet a keletivel szemben?
2012. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

""Igen függünk másoktól, de ezért a "lehúzásokért" mi nagyon sokat kapunk, józan ész csk nézz körül, és meglátod hogy nagyon sokat köszönhetünk pld az eunak, ez józan ész nem kell mindent elhinni az orbánnak



Igen sokat, sok üveggyöngyöt mint az indiánok!

Te nézz már szét haver, és meglátod hogy az országnak már nincs tőkejövedelme. Nem vagyok én rászorúlva a nyugatiak bérére, csak mert a magyaroknak más semmijük nem maradt.

Sajnos ami magyar volt és jólműkött az ma már mind nyugati, csak az ebből fakadó szoc feszültség maradt meg nekünk. Az ilyeneket te nem látod, vagy nem akrod látni?


Hogy akarsz te tőkés társadalmat építeni tőke nélkül?

A tőkés társadalmak között a tőkenélküli az csak gyarmat lehet, akiknek löknek ha felakar fordúlni, és mivel nincs semmilyen alkúpozíciója, mindíg is a munkaerejének a reprodukálása lehet a max amit elérhet. Bár manapság úgy tűnik hogy már az sem.

2012. febr. 14. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!