Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a hirtelen jött félelem...

Mi ez a hirtelen jött félelem az Együtt 2014-től, mármint a Fidesz részéről?

Figyelt kérdés
Nem azt mondták, hogy a baloldalt 20 évre megsemmisítették? Egyébként is "tündérmesében" élünk, akkor az embereknek is érezni kell ezt és újból rájuk fognak szavazni vagy nem?
2012. nov. 10. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy jól működő modern demokráciában nem az egyik párt dönt a másik sorsáról, hanem a választók és soha nem lehet egy pártnak célja a másik megsemmisítése. Ennyit a magyar politikai kultúráról.


2. Félni ilyenkor az fél, akinek vaj van a füle mögött és nem is tett semmit azért, hogy a hibáit kijavítsa. (Ezt az elvet még Orbán is hangoztatta a parlamentben az elszámoltatás kapcsán, igaz ellentétes előjellel.)


3. Egyébként a félelem valahol érthető, mert úgy áll a dolog, hogy még kormányváltás lesz a végén. Igaz a fidesz most mindent elkövet, hogy ezt elkerülje.


4. A kormány időzavarban van: a 2 hét alatt rend sem jött be, kicsit késnek vele, a 20 év sem fog.

2012. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

orbán sertésgyülekezete retteg mindentől, ami megzavarhatja az ő kis homokozójukat.

fujj fidesz, vesszen a fidesz, vesszen a kormány.

2012. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, de fideszes ismerőseim állandóan ezt hajtogatják, hogy hú mennyire szánalmas, úgyse tudnak összefogni, libások, ez csak egy lufi, ami ki fog pukkadni. Én meg kérdezem, hogy most magadat nyugtatod vagy engem próbálsz meggyőzni?
2012. nov. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Nézzük meg hogy kik és mivel próbálják már megint hülyíteni a választókat.

A fidesznek sikerült két éve rendesen megvezetni a választók jelentős részét. Amit a fidesz mond az köszönőviszonyban sincs azzal amit csinál. Nem vagyok fideszes, de Bajnai sem tetszik. Nincs politikai mozgástere bármit is mond.

Mit tud tenni az ország érdekében ? El fogja törölni a különadókat és a bankadót. Szabadjára engedi a rezsiköltségeket. Ez a mögötte álló gazdasági körök érdeket. Mivel fog kompenzálni ? Egekig emeli a személyi jövedelemadót azért hogy igazságos legyen. És még mi lesz ?

Nem vagyok biztos benne, hogy szeretném látni Bajnai valós programját a 2014-es választások után. Mert előtte biztos, hogy nem fogja elmondani.

2012. nov. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is csak lufi - maga a kérdésbe foglalt válasz is. Nem látom azt, hogy valami okozna a Fidesznek páni

félelmet. Nem mintha a FIDESZ politikájával mindenben egyetértenénk, mert a lenyúlások balról vagy jobbról jönnek sehogyan sincs ínyemre. Baloldal módszeresen

megosztásos politikára törekszik. Főleg ezért van ellene

az egy kulcsos adórendszernek. Nekem semmilyen próblémám

nincs azzal, ha valaki 10-szer annyit keres az fizessen

10-szer annyi adót. Azzal már nagyobb problémám van, hogy

a baloldal által munkából kinevelt szavazógépezeti csürhe

semmit ne fizessen, aki meg dolgozik annak lóghat a bele is, akkor sem él jobban az előbb említetteknél, akiket ráadásul el is tartatnak velünk. Sajnos ennek az áldásos "szociálisan érzékeny" politikának köszönhetően a gazdaságunk úgy megnyomoródott, hogy sok jóravaló, munkát

szerető ember is állás nélkül maradt. A FIDESZ annyiban

igazságosabb, hogy mindenkit le akar húzni, és az aki még dolgozik annak se lett jobb egy kicsivel sem, de azért próbálja a léhűtők zsebéből is kiszedni a sápot. Szinte

észre sem veszem a világbajnok 27 %-os ÁFÁ-t és jókat röhögök a különböző szektorokat sújtó különadókon, melyekből Én rám, mint a lakosság többi részére semmisem

hárul át. Nem tudtam örülni és magyarságomban is meghasonultam, amikor a baloldal tudatosan - nem is sikertelenül - velünk szembeállította a határon túli testvéreinket. A FIDESZ is ugyanezt megteszi, amikor

a határon túlit a határon túlival állítja szembe. A baloldal mellett a jobboldal is megsemmisíti saját legitimációját a következő 20 évre. A nagyobb probléma az,

hogy mindegyik oldal hiteltelenné vált és tök mindegy, hogy melyik oldal kerül újra hatalomra. Nincs alternatíva.

Egy rétegnek meg úgyis mindegy, mint a fülemüle perben a

bírónak "...Jobb felől szól, nekem fütyül, bal felől szól, nekem fütyül...". Az a baj a maradék 10 millió???-nak is mindegy lesz, mert így is, úgy is kárvallott lesz.

2012. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!