Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet szabad egy választás,...

Lehet szabad egy választás, ha a kampány nagy része be van tiltva?

Figyelt kérdés

Ma az Országgyűlés elfogadta a választási kampány erőteljes korlátozást. Nem lehet kampányt folytatni az interneten és a kereskedelmi médiumokban. Kizárólag a 100 %-ban fideszes közszolgálati tv-ben, rádióban, valamint nyomtatott újságokban és plakátokon lehet, de az út menti óriásplakátokat már korábban betiltották. Mi ez? Visszalépés a kőkorszakba?


[link]



2012. nov. 12. 21:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Például a HírTv-n valószínűleg a jobb oldalt kampányoltatnák erősen, ATV-n a baloldalt. "


A hírtv-n/atv-n/echotv-n egyfolytában kampány van...

2012. nov. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de az már régen rossz, ha valaki kampány alapján szavaz... Sajnos manapság divattá vált, hogy az érdemi politikai munkát kampányokkal váltsák ki, és a tényleges eredmények helyett elég annyi, hogy négyévente kiadnak rengetek pénzt színes plakátokra, szórólapokra, reklámokra. És ugyanebbe a kategóriába nyugodtan belesorolhatjuk Orbán leveleit is, amiket mostanában előszeretettel küldözget...

Én úgy látom, hogy szükség van a kampány korlátozására, mert nem erről kéne szólnia egy választásnak, és inkább az pártok és emberek közti párbeszédet kéne erősíteni, és közgyűléseket tartani, ahol mindenki elmondhatja a véleményét.

2012. nov. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Komplikato ***** válasza:
86%

"Például a HírTv-n valószínűleg a jobb oldalt kampányoltatnák erősen, ATV-n a baloldalt."

Összes maradékban meg "jobboldalt", ügyes. :D

2012. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Komplikato ***** válasza:
100%

Ja, érdemes elolvasni ezt a kis szösszenetet, az internet oldaláról vizsgálja emberünk az új törvényt ... és kiderül benne miért értelmetlenül nagy hülyeség:

[link]


Gyakorlatilag ellenőrizhetetlen, hogy ki honnan hová milyen üzenetet, vagy kampány anyagot juttat el és kinek a nevében. És tényleg.

2012. nov. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szerintem egyáltalán nem olyan kis semmiség ez az újabb tilalom. Először is kampány a világon mindenütt van, mert a pártoknak joga, hogy eljuthassanak a tömegekhez. Nem csak az elit szavazókhoz, de azokhoz is, akik a TV2-őt nézik. Vajon nálunk miért nem lehet? Biztos nekünk jó ez, és nem Orbánnak?


Az meg megint olyan szánalmas érv, hogy hát ki lehet játszani, nehéz végrehajtani, nem is számít annyira. De miért kell nekem itt fejreállni ahhoz, hogy élni tudjak? Biztos sokkal több energiába, nehézségbe kerül.

2012. nov. 13. 07:59
 16/16 anonim ***** válasza:

Érdekes a belinkelt cikk. Azonban az egyik hozzászólóé még jobban. Azt hiszem ez a gondolkodás megmagyaráz mindent, azt is hogy miért tartunk még itt.


"Sírjatok csak ballibek, sírjatok, de a hatalomba többé vissza nem jöttök soha!


Nagyon helyes, hogy a Fidesz minden lehetőséget kihasznál a ballibbantak elhallgatatására, így legalább nem tudtok újra hazudni a magyar népnek, különben úgyse szavazna rátok senki!


Én 2010-ben nem 4 évre választottam meg Orbán Viktort, hanem mindörökre és el is várom tőle, hogy mindent meg is tegyen azért, hogy többé soha senki ne túrhassa ki a megérdemelt helyéről!


Csak a Fidesz!"

2012. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!