Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet szabad egy választás,...

Lehet szabad egy választás, ha a kampány nagy része be van tiltva?

Figyelt kérdés

Ma az Országgyűlés elfogadta a választási kampány erőteljes korlátozást. Nem lehet kampányt folytatni az interneten és a kereskedelmi médiumokban. Kizárólag a 100 %-ban fideszes közszolgálati tv-ben, rádióban, valamint nyomtatott újságokban és plakátokon lehet, de az út menti óriásplakátokat már korábban betiltották. Mi ez? Visszalépés a kőkorszakba?


[link]



2012. nov. 12. 21:19
1 2
 1/16 Komplikato ***** válasza:
88%
Elég egyértelmű a cél. Megy a sunyulás.
2012. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, hogy nem. Ezután mondja egy fideszes, hogy nem az a cél, hogy bebetonozzák magukat!
2012. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%

Fidesz vagy nem Fidesz, az lényegtelen most számomra, de ennek örülök.

A választások előtt minden olyan gusztustalan az országban, megy az anyázás, mindent eláraszt a szenny és a mocskolódás egymásra.


Azt hiszem, ennek határt kell szabni, aki pedig szavazni akar, az tud tájékozódni, sőt előre tájékozódik, mert 4 évig figyeli az eseményeket.

2012. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 bumbi02 ***** válasza:
100%

Én teljesen betiltanám a kampányolást.


Én értelmezésemben kampány időszak: 4 éves parlamenti ciklus. 4 évük van, hogy meggyőzzenek engem arról, legközelebb miért őket válasszam. Nem 2 hónap alatt kell több száz millióért nagy mosolygós/mocskolódós plakátokkal teleragasztani mindent.



A törvényből viszont süt, hogy kb arról szól, a Fidesznek legyen meg a legjobb esélye a kampányolásra.

2012. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
De most őszintén: ki nézi/hallgatja a közszolgálati médiát? Most akkor nem mindegy? Én is kifejezetten örülök, hogy nem kell akaratlanul is mocskolódást néznem-hallgatnom.
2012. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én értelmezésemben kampány időszak: 4 éves parlamenti ciklus. 4 évük van, hogy meggyőzzenek engem arról, legközelebb miért őket válasszam. Nem 2 hónap alatt kell több száz millióért nagy mosolygós/mocskolódós plakátokkal teleragasztani mindent."


Nagyon egyet értek!


Utálom a kampány időszakot, minden fel van fordulva, tolják magukat az arcomba kéretlenül, mert nem vagyok vak, látom a fejüket itt meg ott...


Vegyenek vissza, nem vagyunk hülyék, látjuk 4 éven át, hogy ki mire alkalmas!

2012. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 bumbi02 ***** válasza:
100%

De most őszintén: ki nézi/hallgatja a közszolgálati médiát? Most akkor nem mindegy? Én is kifejezetten örülök, hogy nem kell akaratlanul is mocskolódást néznem-hallgatnom.


Azért nem mindegy, mert kb minden pártnak, illetve politikai nézetnek van egy saját kis médiuma. Például a HírTv-n valószínűleg a jobb oldalt kampányoltatnák erősen, ATV-n a baloldalt. Ez így rendben is lenne, hiszen "kiegyensúlyozott", mindenkinek van egy kis tere. Viszont így kizárnak minden "teret", csak egyet hagynak meg, ami történetesen a Fidesz befolyása alatt áll. (nem vagyok annak híve, hogy a Fidesz uralja a közmédiát és sírjak hogy diktatúra, de sajnos az Obersovszky-Schmitt-riport óta egyértelműen látszik hogy "királyi tévé", jobban mint az elmúlt ciklusokban volt)



Ettől független nekem kampányidőszakról mindig az jut eszembe, mikor 6-7 éve a magyar tanárom vert, löködött, kiabált az osztállyal, viszont mikor igazgató beült az órára egyből "játékos órát" tartottunk. Nem "ellenőrzéskor" kell jó képet mutatni, hanem jónak kell lenni, és nincs szükség ellenőrzésre.

2012. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akit érdekel a politika, azt biztos hogy megtalálják, akit meg eddig se érdekelt, azt tényleg felesleges bombázni drága pénzért ...

Bár az internetes korlátozást túlzónak találom, de a többivel egyetértek..

2012. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
A Fidesz most magára szabhatja a választást. Jól fogalmazta meg vki, "ha arról van szó mennyire lejtsen a pálya nekik, nem ismernek határt".
2012. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

"De most őszintén: ki nézi/hallgatja a közszolgálati médiát? Most akkor nem mindegy? Én is kifejezetten örülök, hogy nem kell akaratlanul is mocskolódást néznem-hallgatnom."


Az ország elég nagy része, ahol pl. kb. csak az jön be a két kereskedelmin kívül?

Azon kívül ne felejtsük már el, hogy a pártok nem kampányolhatnak csak, a kormány továbbra is "elmagyarázhatja az állampolgároknak a saját álláspontját" a különböző témákban, ahogyan teleplakátolták a várost a 'nem engedünk az IMF-nek' kampányukkal is, közpénzből.

2012. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!