Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nincs alapélelmiszer-Áfa...

Mért nincs alapélelmiszer-Áfa csökkentés?

Figyelt kérdés
Már minden horror pénzbe kerül,nemrég mondták a krumpil is duplája lesz.Arról volt szó leviszik az alapélelmiszerek Áfá-ját.De azóta se történt ezügyben semmi nagy hallgatás van.Mi is már nemhogy egészségesen,hanem örülönk ha egyáltalán enni tudunk,pedig dolozunk.Budapestiek révén semmit nincs lehetőségünk termelni mindent vennünk kell!Már a reggeli tojásról is lemondtam,mert napi szinten sokba kerülne,helyette margrinos kenyeret eszem a legolcsóbból!
2012. nov. 17. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az alap élelmiszerek ÁFA-jából fizetjük az IMF-ellenes plakátokat.
2012. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mert csak átmenetileg lenne segítség, míg visszanőnek az árak a mostani ÁFÁ-s ár fölé. Mivel ez jó eséllyel 2014-re megtörténne, semmi politikai előny nincs belőle. Plusz a termelők-kereskedők az ÁFA-csökkentés jó részét nyereségként könyvelnék el, mert a fogyasztói árakat nem csökkentenék annyival. Nem, ezt hiába is próbálnák ellenőrizni.
2012. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

-"Emútnyócév".

-Mert a nemzet érdeke.

2012. nov. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De tényleg már nem tudok olyan kaját főzni ami olcsó!

Pl rakott krumpli:Drága már a tejföl,a zsír/olaj,a kolbász,a szalonna,krumpli.Gyakorlatilag az összes hozzávaló.És ezt még regeteg régen olcsónak mondott ételre mondhatnám.Miután kifizettük az albit és a rezsiket kettőnknek 50e forintunk marad minden egyébre(ebbe nem csak a kaját értem,hanem tisztítószerek,sampont.tufürdő-eü betét,fogamzásgától,ruha-cipő szóval minden ami kellene az élethez).De ennyiből nem tudjuk már megoldani...Nem tudom min lehetne még faragni.Csak minden másnap eszünk?Vagy mi legyen?

2012. nov. 17. 23:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
mert itt minden egy sz.r. Nincs összetartás,nincs előre lépés.
2012. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És akkor jönnek miért nem vállalnak a fiatalok gyerk(ek)et?Mégis mire?A 28nm albérletbe,és a paprikáskrumplira?
2012. nov. 17. 23:33
 7/15 anonim ***** válasza:
Én ue.-be a szituban vagyok kérdező,csak még munkám sincs.Igaz,saját házban lakok,de többed magammal,nem jó,de ez tényleg elszomorító,ami itt megy.
2012. nov. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja,igen,azt tudják hangoztatni,a gyerekvállalást,de támogatás nincs hozzá.A gyes is azt hiszem 28.000 ft???
2012. nov. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Drága már a tejföl,a zsír/olaj,a kolbász,a szalonna,krumpli."


Mihez képest? És az miért csak annyi, amennyi?

2012. nov. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A fizetésemhez képest!Tanár vagyok,90 ezer!Kérdezd a kormányt miért annyi.

i

2012. nov. 18. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!