Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért nincs alapélelmiszer-Áfa...

Mért nincs alapélelmiszer-Áfa csökkentés?

Figyelt kérdés
Már minden horror pénzbe kerül,nemrég mondták a krumpil is duplája lesz.Arról volt szó leviszik az alapélelmiszerek Áfá-ját.De azóta se történt ezügyben semmi nagy hallgatás van.Mi is már nemhogy egészségesen,hanem örülönk ha egyáltalán enni tudunk,pedig dolozunk.Budapestiek révén semmit nincs lehetőségünk termelni mindent vennünk kell!Már a reggeli tojásról is lemondtam,mert napi szinten sokba kerülne,helyette margrinos kenyeret eszem a legolcsóbból!
2012. nov. 17. 22:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha az alapélelmiszernek is levinnék az áfáját, akkor miből lenne már itt bevétele az államnak?!

Tartós fogyasztási cikket nem vesz már itt senki. Az egykulcsos adó csökkentette az adó bevételeket. Növekedett a fekete foglalkoztatás. Stb Stb

Mikor sokan azt firtatják, hogy hogy lehet az hogy ugyanannál az X multinál egy liter étolaj 420Ft míg máshol külföldön meg 1,20€ akkor eszébe kellene jutnia, hogy ott 6%os élelmiszer áfa van, nálunk meg 27%.

2012. nov. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A Jobbik pont múlthéten szólalt fel, ez ügyben. De változás nem lesz, rendre lesoporte ezt a törvényjavaslatot a Fidesz.
2012. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
61%

Már leírtam néhányszor.


Az adónemek lehet hogy névlegesen szeparálhatóak de ez a költségvetés bevételeként egyként értelmezhetőek.

A nagy különbség ott van hogy akiktől beveszik, azoknak a fogyasztás szokásait lehet befolyásolni vele.

Nálunk az adóemelések okozta infláció okozza az áremelkedéseket, hiszen recesszióba teljesen természet ellenes hogy emelkednek az árak!

Csak komplexen átalakítva lehet kellő adókat beszedni úgy hogy a fogyasztás ne csökkenjen csak az import.


4 kulcsos szja

3 kulcsos áfa


A kettő összehangolásával lehet csak eredményt elérni.

Tudom hogy nem szokványos, de a helyzet sem az.

2012. nov. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
"Már leírtam néhányszor." - Többször már nem kell. Köszönjük!
2012. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

""Már leírtam néhányszor." - Többször már nem kell. Köszönjük!



Érdekes hogy neked nincs javaslatod, hogy teljen tanácstalan vagy és csak kritikát fogalmazol meg.

Valahogy ez az oldal képtelen komplexen gondolkodni, csak egy egyedi érdek ami vezet mindenkit, még ha abba bele is pusztul az ország. Arról nem is beszélve hogy neki is rosszabb lesz nagyon gyorsan.

2012. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!