Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki ma Magyarországon a királyi...

Ki ma Magyarországon a királyi család? Ki a legközelebbi leszármazott aki él?

Figyelt kérdés

Azzal, hogy Habsburg Ottó meghalt nem tudom, ki lenne leginkább "jogos" a királyi trónra? Az a fiatalabb elég nyomi kopaszodó hercegecske? Albert talán? Vagy ki?


/napi politikai hülyeségek nem érdekelnek, köszi/



2012. nov. 24. 21:53
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
44%
Ottó legidősebb fia, Károly lenne az uralkodó V. Károly néven.
2012. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

így van, köszönöm, összekevertem. kigugliztam végül valahogy :)

ő lenne a jogos uralkodó:


[link]

2012. nov. 24. 21:58
 3/42 Pro Patria ***** válasza:
51%

Mivel a Habsburgok fegyverrel szerezték meg a koronát, illetve regnálásuk alatt nem kevesebb, mint négyszer lettek megfosztva a tróntól, ezért az ő családjuk nem jogos egy esetleges királyi posztra Magyarországon.


Először meg kellene tekinteni, hogy az Árpádok oldalágainak hol élnek leszármazottjai. (Egyik még az 1700-as években is élt Franciaországban, ismereteim szerint.)

Ha nincs, akkor Szapolyai János, mint utolsó magyar király egyenesági leszármazottja lenne a jogos.

Ha ilyen nem él, akkor II. Rákóczi Ferenc leszármazottja, akit egységes akarattal Magyarország és Erdély fejedelmévé választottak.


Ha ilyen sem él, akkor kifogytunk a jelöltekből. Csak a kormányzók között lehetne válogatni: Kossuth, Horthy.


De kétségeim vannak afelől, hogy a leszármazottak méltóak lennének-e az összmagyarság jelképes megtestesítőinek.

A királykérdésben ez a legnagyobb ellenvetésem.

2012. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
51%
Az Árpád-házi királyok már századokkal ezelőtt kihaltak. Ez a Daka József csak kitalálta az Árpád-házi származást! Legfeljebb valamelyik ősanyjának lehetett köze az Árpád-házhoz.
2012. nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon nincs királyi család mivel magyarországnak magyar királya már többszáz éve nem volt!Jogosultság méginkább nincs mert magyar országgyülés minden királyt megfosztott a jogosultságtól.Az 1707-es ónodi országgyülés kimondta a Habsburg ház trónfosztását.
2012. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
46%

A magyarok nem alkalmasak már arra hogy királyságban éljenek , az osztrákok talán igen de a magyarok semmiképpen.


Túl sok, és túl hosszú ideig volt a kommunista agymosás , még az eredeti kultúrát a szovjet előttit sem sikerült visszaállítani , nemhogy a királyságot.

2012. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
14%
A Szent Korona tan szerint – mint magyar sajátosság –, a királyt választják. Nem örökletes a trón. De hogy a gyakorlat mi volt, nem tudom. Nemes embernek kell lennie a jelöltnek, választónak. Vannak ilyenek?
2012. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim válasza:
23%
Árpádházi Daka József létezése tabutéma. Szomorú dolog ez.
2012. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
18%

Én nemes származású vagyok , csak 1992 óta élek Magyarországon.

A szüleim és az ő szüleik külföldre menekültek mivel akkoriban nem volt szerencsés nemesnek lenni és birtokolni.


Viszont én nem lennék képes ezt az országot elvezetni.Nem tudnám ezt a népet megnevelni , nem a vagyok született vezéregyéniség vagy birkapásztor.

2012. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
54%

"Ez a Daka József csak kitalálta az Árpád-házi származást! Legfeljebb valamelyik ősanyjának lehetett köze az Árpád-házhoz."


Ennek ellenére te azt állítod, hogy nem Árpád házi leszármazott. Hát csöppet sem vagy fogyatékos valóban.

2012. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!