Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lépjek be az árfolyamgá...

Hogyan lépjek be az árfolyamgátba? Szeretnék belépni.

Figyelt kérdés

Orbán Viktor: "kérek mindenkit, ..., ne kockáztassanak, lépjenek be az árfolyamgátba"


2012. november 30-án, 7:43

MR-1 Kossuth Rádió, 180 perc


[link]



2012. nov. 30. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
v.ö. "Nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba"
2012. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Ha kitudod nyögni a törlesztő részleted,Ne lépj bele,én valami nagy disznóságot szimatolok!Lehet tévedek,de én kihagyom.Többször nem húznak csőbe!

Egyébként a bankod mindent elintéz.ha jogosult vagy rá.Vannak feltételei.

Elméletem a következő:ha sokan belépnek, havonta a hiteleseknek marad x ezer forint a zsebébe amit elkölt akármire(olyan mintha több pénzt keresnél),kvázi táplálja a gazdaságot,ez bizonyos mértékben javuló értéket fog mutatni a gazdaságban.A kormány ezeket a növekvő értékeket saját eredményének fogja beállitani,és döngetni a mellét,hogy mekkora zsenik.

5 év múlva te pedig törlesztheted a gyűjtő számládat plusz az aktuális hitelt,senki nem garantálja neked az akkori árfolyamot.Engem folyamatosan hívogat a bankom,és mindig olyan érzésem van nekik ez nagyon fontos valamiért. Pedig a bankot csak a profit érdekli.Nem látok bele ,de olyan ez nekem mintha ez egy csont lenne a bankoknak a bankadó miatt.Bár tévednék!

2012. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokszor előítéleteink befolyásolják döntéseinket. A pénzügyi döntéseknél ez nem feltétlenül előny! Első feladat, hogy a hitelt folyósító bankba kell bemenni. Az ügyintéző elkészíti és kinyomtatva átadja a fizetési konstukcióra vonatkozó tudnivalókat a törlesztési ütemezéssel együtt. Ez már döntési alap, hiszen látható belőle a havi törlesztési kötelezettség. Attól függően, hogy mikori, és milyen konstrukciójú az eredeti hitel változik, hogy jó-e változtatni. Ha csökken az árfolyamgát esetén a havonta fizetendő kötelezettség, mindenképpen érdemes átképni. Hosszú futamidőt javaslok, és függetlenül a hiteltől a havonta ezzel megtakarított összeg legalább egyrészét Lakástakarékba (lakáskassza) elhelyezni a legrövidebb futamidőre. Így elérhető, hogy a jelenleginél kevesebb lesz a törlesztés, viszont lejáratkor a lakástakarék megtakarítását az állami támogatással együtt betörlesztve a gyűjtőszámlán felhalmozott tartozás ebből fizethető. Hogy kevesebb, vagy akár több is, ez természetesen csak konkrét számolással tudható pontosan.

Dönteni természetesen nem kell a bankban azonnal, a számok ismeretében át lehet gondolni.

Ha eljutsz odáig, hogy a bank ajánlata a kezedben van, szívesen segítek, hogy konkrétan milyen lehetőségeid vannak.

Ne feledd a pénzügyi döntések számokon alapulnak, nem szabad zsigerből jönnie!

2012. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne politikai érzelmekre hagyatkozz!

Érdemes kihasználni. A rögzített árfolyamon fizeted öt évig. Kiszámítható lesz a törlesztő részleted. A gyűjtőszámlára pedig csak a rögzített árfolyam feletti tőketartozás kerül. A rögített árfolyam feletti kamattartozást pedig a bank és az állam fizeti. Ha nem igényled, akkor ezt továbbra is Te fizeted. A lakástakarék kasszák, nagyon jó megoldást nyújtanak az árfolyamgáttal kombinálva. Ha elköltöd azt a pénzt, amit most nem kell befizetned, no akkor viszont bajban leszel 5 év múlva.

2013. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!