Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lépünk fel a szlovák...

Miért nem lépünk fel a szlovákiai nyelvtörvény ellen?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogy lehet ilyen törvényt hozni az Európai Unióban? Miért nem ugrálnak Brüsszelben, hogy a szlovákok démonimádó fasiszták?

2012. nov. 30. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Brüsszel egy olyan országnak a fővárosa, ahol megvernek az utcán, ha véletlenül a "rossz" nyelven beszélsz (vallon előtt hollandul, flamand előtt franciául), és annak ellenére, hogy egy fejlett nyugat-európai ország a mai napig nem tudták megoldani ezt a problémát, szóval szerintem az ő szemszögükből a szlovák nyelvtörvény pitiáner helyzet, amivel nem érdemes foglalkozni.
2012. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Komplikato ***** válasza:

Vita tárgyához kéne egy hiteles magyar fordítás a lényegi részekről vagy az egészéről.


Úgy rémlik a törvény egyik fele jogilag rendben (emberileg meg hát izé), tehát az a fele rendben volt, hogy X% lakosságig kötelesek adott nyelven ügyintézést biztosítani egy településen.

Az a része ami kiverte a biztosítékot, hogy büntetnék azt aki adott helyen a nem támogatott nyelvet használja.


Na most nem tudom, hogy alkalmazták ezt bárki ellen?

Ha alkalmazták, az illető tett ilyen irányú feljelentést Brüsszelben?

Ha személy ilyet nem tett, akkor az ottani kisebbségi pártok, szerveződések tettek ilyet?

Ha igen, hol lehet ennek eredményét vagy eredménytelenségét megtekinteni?

Ha nem, miért nem?

2012. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"a mi tetteink miatt miért ugrálnak folyton?"


A mi tetteink miatt azért ugrálnak, mert Nyugat-Európában egy nagyrészt kiöregedett balliberális hippikből álló vezérkar van, akik a 68-as diáklázadásokban anarcho-kommunista fiatalként autókat gyújtogattak, mostanra meg magukat jól megszedett begyepesedett öregek lettek (igen a balliberalizmusba is be lehet gyepesedni, gondoljatok csak nálunk az SZDSZ-re).


Orbán egy karizmatikus vezére lett a jobboldali erőknek Európaszerte, és ez megingatja a 40 éves ballib status quo-t Nyugaton, ezért csípi a szemüket.


Mellesleg nemcsak minket "nem bírnak", hanem a lengyeleket is hasonló okokból nem szívlelik.

2012. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Ja és mielőtt bevágjátok, hogy Szlovákiaban a nyelvtörvény a szélsőjobboldali Slota és hasonló politikusok ötlete volt, és emiatt rájuk is fújhatna a Nyugat, hadd emlékeztesselek titeket, hogy míg Slota nem sok vizet zavart Nyugaton csak otthon elhitlerkedett, addig Orbán eszméi alapjaiban rengették meg a nyugati ballibek állóvíz-világát és páneurópai hatásai voltak tetteinek.
2012. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még a saját képtelen törvényeink ellen sem lépünk fel, nemhogy egy másik országé ellen...
2012. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Komplikato ***** válasza:

[link]


Mondjuk Wiki-re hivatkozni nem szerencsés, mióta bármilyen gyökér átszerkesztheti, de kiinduló alapnak.


Elég nagy "háború" volt a nyelvtörvény ügyben, sikerült anno Fico-t és így Szlovákiát gazdaságilag tökön rúgni azzal a bizonyos ellene szavazással, nem vagyok meggyőzve róla, hogy az ott élő magyarok örülnek ennek.


Azt sem tudtam, hogy van egy alap itthon, ami kifizeti az ilyen büntetéseket.


Az is kiderül, hogy egy szó sem igaz abból az EU-t nem érdekelte a dolog. Csak a szokásos lassú tempóban mentek a dolgok. Sajnos.


A baj az, hogy az ottaniaknak kell kiharcolni, amit csak tudnak, akár Szlovákiában, akár Brüsszelben. Ha Magyarország próbálkozik, ráfoghatják, hogy más ország belügyébe avatkozik. :(


Jut eszembe, hogy álla kinti civil kezdeményezés csatája a Norbi Update-el szemben, utóbbi hajlandó már magyar nyelven kommunikálni odaát?

2012. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tessék a törvény szövege magyarul:

[link]

Én Szlovákiai magyarként feleslegesnek, néha ostobának tartom a törvényt, de nem érzem úgy, hogy engem bármiben korlátozna.

2012. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy van itt egy illetékes is. :)

Végülis jó, hogy nem zavar ez az egész titeket, azt hittem, hogy eléggé bánt a dolog. De ha gond van, akkor szóljatok.

2012. nov. 30. 22:41
 9/9 anonim ***** válasza:

"De ha gond van, akkor szóljatok."


És mit csinálsz?!

Odamész, körülrajzolod, oszt kiradírozod?!

2012. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!