Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Veletlen-e, hogy a felsoktatas...

Veletlen-e, hogy a felsoktatasi keretszamok valtozasval egyidoben a felvi.hu-n megszuntettek a kulfoldi tovabbtanulasos forumot (Europass) es ezen belul a tobb, mint 700 bejegyzest szamlalo Tovabbtanulas Kulfoldon! Topikot?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de felhaboritonak tartom, hogy egy ertelmes kerdesekbol, beszelgetesbol allo es folyamatosan mukodo forumot megszuntettek minden elozetes figyelmeztetes nelkul erdekes modon 1 nappal a modositasok utan. Miert baj az, ha normalis beszelgetest folytatunk es segitunk egymasnak a jelentkezes folyamataban, felhivjuk egymas figyelmet, hogy mire erdemes figyelni esatobbi.


Egy UK-ben tanulo diak



2012. dec. 5. 19:12
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

tényleg sajnálom, hogy megszüntették.. persze, itt is van külföldi továbbtanulás topik, de mindenki ugyan azokat a kérdéseket teszi fel és a legtöbben 15 évesek, ami nem probléma (dehogyis, időben el kell kezdeni tájékozódni), csak a legtöbben annyira éretlenek, hogy egy google-t nem tudnak megnyitni és begépelni pár kulcsszavat, hogy több infót gyűjtsenek; a többség elvárja, hogy mindent elmondasz neki és a kisujját sem kell megmozdítania a kanapé elől, hogy választ kapjon. aztán jönnek az üzenetek, ahol egy-két ember fel van háborodba, amikor mondtam, hogy az én egyetememre valószínűleg kevés az esélyük bekerülni, mivel a legtöbb szakra színötöst kérnek (és még én érezzem magam rosszul, mert az ő érettségijük nem sikerült..)


a felvi.hu-s fórumot azért is kedveltem, mert a legtöbben picit idősebbek (esetleg már egyetemisták voltak), akik a legtöbb dolognak önállóan utánanéztek, de személyes tapasztalatokra kíváncsiak (milyen idekint, megélhetés, hogy mivel, hogyan untaztam ki pl, a munkavállalás mennyire para egyetem mellett ésatöbbi); meg lehet nézni, hogy milyen "minőségű" kérdéseket tesznek fel itt az emberek, őszintén szólva nem szívesen válaszolgatok. pláne, mint a legtöbb 13-15 éves, azt hiszik, hogy őket fogják elsőnek felvenni Oxbridge/Harvard/Yale-re (meg a világ top 10 egyetemének egyikére), ami álomnak szép, csak sajnos nincs a realitás talaján (és sokan hogy fel vannak háborodva, ha ezt óvatosan próbálod megemlíteni).


a jelentkezésem előtt találtam meg a fórumot, nekem anno egy akkoriban Liverpool-ban tanuló csaj segített állati sokat; ez volt 2008 körül; azóta megnőtt a fórum létszáma, és van pl egy lány (idén elsős), akinek már vagy 2 éve segítgettem külfölddel kapcsolatban, és idén kijutott (furi volt életünkben először nem csak a fórumon, de élőben is találkozni vele) és rengetegen segítettük egymást, egy normális közösség volt.

2012. dec. 7. 02:28
 12/12 A kérdező kommentje:

felvettem a kapcsolatot a felvi.hu irodával, kérve hogy állítsák vissza a fórumot, mivel semmi sem indokolja a megszüntetését.

kíváncsi vagyok a válaszukra..

2012. dec. 7. 02:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!