Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Europass önéletrajz - jó vagy...

Europass önéletrajz - jó vagy nem jó? És milyen egy igazán jó pályakezdő önéletrajz? Ha pályát módosítasz és valami teljesen más dologgal kezdesz el foglalkozni melyik a jobb, az üres hely, vagy a felesleges infók?

Figyelt kérdés
Régebben még feltettem itt egy kérdést, hogy milyen a jó önéletrajz, valaki beírta, hogy az Europass a tuti, gyakorlatilag megtámadhatatlan, erre valamelyik reggel hallottam egy TV-s riportban, hogy valójában az Europass sablon egy nagy rakást ér...
2012. szept. 14. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt én is láttam. Elgondolkoztam rajta, és tényleg magyar környezetbe szerintem is rossz.
2012. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az europassal az a baj, hogy mindenki olyat küld. Ha az interjúztató elé beesik 100 ugyanolyan kinézetű, formájú europass önéletrajz, akkor valószínűtlen, hogy a tied valamiért megmarad a fejében.
2012. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Igen, csak az interjúztatónak és a kedves HR-eseknek nem az a feladata, hogy az önéletrajzok formai kivitelezését becsmérelje! (nem nyomdászok, nem tipográfusok)

Neki a tartalom alapján kell ítélni, a külalak az csak egy extra, ami a tartalomhoz adódik.

Csak egy kérdés: Milyen diploma is kell ahhoz, hogy valakiből HR szakember legyen?! Nincs több kérdésem.

2012. szept. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Europass Központ válasza:
54%

Az Europass önéletrajznak pont az az egyik előnye, hogy mindenhol ismerik, így a HR-esnek nem kell bogarászni, átlátható, elég jól kiemeli a lényeget, és attól, hogy egységes, még nem lesz sablon, mindenkinek más-más a tanulmányi és szakmai tapasztalata, azaz az önéletrajza. Az Europass a pályakezdőknek kifejezetten hasznos, mert könnyen kitölthető az alábbi linken: [link] . Ráadásul, amíg nincs munkatapasztalatod, addig itt a diákévek során szerzett készségek, szakmai tapasztalatok jobban kiemelhetők.

Ha pályát módosítasz, akkor is lesznek olyan megszerzett kompetenciáid, amelyeket az új területen is hasznosíthatsz, ezért szerintem, amit úgy gondolsz, hogy a megpályázott helyen is tudnál hasznosítani, azt mindenképp írd bele, a többi, számodra nem releváns mezőt pedig hagyd üresen. Ez egyébként az Europass-nál jól meg van oldva, mert amit üresen hagysz, azok a mezők a végén bele sem kerülnek a kész dokumentumba.(www.europass.hu)

2015. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!