Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki hatalmazta fel Orbánt arra...

Ki hatalmazta fel Orbánt arra hogy a Kínai bérekkel versenyző irányba állítsa a gazdaságot? Ki szeretne a bérversenybe (1) részt venni, és ki a magasabb hozzáadott érték (2) alapúba?

Figyelt kérdés

Mert szerintem senki!


Lehet egy politikusnak hazudni, csúsztatni, a hatalomért félrenézni, esetleg mellé feküdni másoknak, stb!

Ez ok, ezért politika a politika.


De egyet nem lehet.

Egy országot a lehetséges fenntartható fejlődési lehetőségekkel teljesen szembe állítva vakvágányra terelni.


Én tényleg nem szeretek ideologizálni, mert nem érzem magam politikusnak, azt meghagyom nekik.

Nem kedvelem d nem is gyűlölöm Orbánt, de valamilyen szinten bíztam benne még ha nem is a Fideszre szavaztam.

De ha a hozott törvényeket végig nézem és a gazdasági folyamatok irányait, akkor tisztán a munkaerő bérversenyét látom Orbán programjában.

1 Munkatörvénykönyv.

2 A folyamatos elinfálás.

3 És a hab a tortán az oktatás finanszírozása.


Úgy érzem kezdi megelőzni Gyurcsányt a böszmeségben.

Hiszen a globalkapitalizmus alapszabálya hogy csak a magas hozzáadott értéket képző országok társadalmai lesznek képesek fejlődni, de legalább is nem a béka seg.e alá süllyedni.


De akkor MIÉRT!



2012. dec. 6. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Ti, akik megszavaztátok a dakotát...
2012. dec. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1, Én Jobbikos vagyok, az az nem Orbánra X eltem.

2, Aki arra X elt, az sem adott hasonlóra felhatalmazást.


Érezni kellene a dolgok súlyát.

Itt nem egy kis korrupció, vagy egy egy rossz adó a probléma! Hanem az ország gazdasági iránya ami meghatározza akár egy emberöltőre a társadalom lehetőségeit.


Nem volt elég ez a 22 év, még mélyebbre hatolunk az elrontott posványba?

2012. dec. 6. 10:53
 3/12 A kérdező kommentje:

Még valami!


Ha ez így megy tovább (reálisan a Jobbik nem nyer választást) listán a Jobbikra szavazok, egyéniben meg a maszopra. Mert ezzel már nálam is kiverte a biztit!

2012. dec. 6. 10:56
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Orbánról már a választások előtt is tudni lehetett, hogy nem százas. Nyilván, akik rá szavaztak, azok nem mind emiatt tették, de a kétharmad azokkal lett meg, akik az MSZP ellen szavaztak a Fideszre, nem azért, mert megismerték és jobbnak találták. Ezért is reklámozom folyton, hogy műveltségi cenzus kelljen a szavazat leadásához.
2012. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

Gyurcsány ehhez képest kismiska volt!Már visszasírom.

Ki hatalmazta fel?Senki!Felhatalmazza ő saját magát.

Az kell még ide, kínai bérek!Már nagyon arra hajaz a kormány a munkáltatókkal karöltve, hogy csak ingyen rabszolgák melózzanak!

2012. dec. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Komplikato ***** válasza:
76%

"Ki hatalmazta fel Orbánt arra hogy a Kínai bérekkel versenyző irányba állítsa a gazdaságot?"


Izé. Jobbik milyen irányú tervekkel szeretne élni, tekintetbe véve a ruszkik, kínaiak, azeriak nyakába borulás témát valamint említett globál kapitalizmus ellenességet? mert eddigi nyilatkozataik alapján mi leszünk a 10 millió szántó-vető önellátó paraszt országa, vélhetőleg 1800-as évek előtti életszínvonalon ...

2012. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Izé. Jobbik milyen irányú tervekkel szeretne élni, tekintetbe véve a ruszkik, kínaiak, azeriak nyakába borulás témát valamint említett globál kapitalizmus ellenességet? mert eddigi nyilatkozataik alapján mi leszünk a 10 millió szántó-vető önellátó paraszt országa, vélhetőleg 1800-as évek előtti életszínvonalon ...



Izzzzé!


Nem értelmezhető hogy te mire akarsz kilukadni!

Az a baj hogy halvány gőzön nincs arról hogy a jobbiknak a tervei min alapulnak. Ontod a hallomásból kipattant és a demagóg szikrából csiholt kifejezéseid, miközben fogalmad nincs a Jobbik valódi elképzeléseiről.


1, Aki azt állítja hogy a globalizmus kedvez a kis és nyitott tőke gyenge gazdaságoknak az egyszerűen idióta!

Igen, én sem szeretem és akinek van esze az látja hogy milyen helyzetbe sodorja a világ gazdaságát.

De az nem azt jelenti hogy az elmúlt 22 év válasza rá a helyes, hogy hagyjuk magunkat sodródni.

Igen, vannak olyan területek ami ellen mindent meg kell tenni és védekezni ellene a lehetőségeink határain belül, és vannak területek amit meg kell próbálni kihasználni és ha lehet nem csak sodródni hanem belekapaszkodni a

főáramlatba.


A mezőgazdaság?


Nincs olyan hogy egy féle mezőgazdaság.

Van sok iránya a maga gazdasági hatásaival és jellemzőivel. Ha csak monokultúrát akarunk az = néhány milliárdos gazda és sok földönfutó, élelmiszer kitettség.

Kell a monokultúra is, de csak ésszel.

Mert kell a kultúrnövény termesztés is ami munkaerő felszívó képességű. De kellenek az adottságok kihasználásai is, pld a geotherm energia a fóliaházak stb stb. És igen, a mezőgazdaságot is lehet úgy fejleszteni hogy szinergikusan húzzon ipari területeket is.


A Jobbik programja ebben egyedülálló, a szinergiákra épülő fejlesztésekben. Az az, ugyan annyi allokációval szinergikusan több irányt és szegmenst lehet megmozgatni.


"persze ahoz hogy ezt megértsd, el kellene olvasni és megérteni a programot demagógia és média mágia srlang mentes értelmezéssel!"

2012. dec. 6. 11:47
 8/12 anonim válasza:
Te miért nem mész be az Országházba és adod elő az élet és politikai szemléletedet, ha ilyen okos vagy. Legyél kreatív, és ne a másikat ba....tasd. Ha valaki nem tud profi módon hozzá szólni esetleg egy témához (ami vélhetően nem kötötte le a téli delutánokon) az ne is szóljon hozzá, vaaaagy szóljon hozzá, és érezze magát poilitikusnak nem? A politika a politikusoké, ha nem vagy az akkor minek erőlteted, ha meg az vagy akkor meg menj és rugd szét a seggüket. :)
2012. dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Te miért nem mész be az Országházba és adod elő az élet és politikai szemléletedet, ha ilyen okos vagy. Legyél kreatív, és ne a másikat ba....tasd.


Bocs ha megbántottalak.

De itt nem vélemény megosztás folyik?


Nem tudnék politikus lenni, túl sok érdeket sértenék.

A Jobbikot ideológiailag csöszletik, engem le is lőnének.


Az meg hogy valaki értelmes indokokkal erősít vagy cáfol egy véleményt, talán belefér ebbe a kultúrkörbe is.

2012. dec. 6. 12:15
 10/12 szalkai ***** válasza:
44%

Nem értem a kérdést. Miért zárná ki egymást a kettő? Miért ne lehetne az egyszerűbb, alacsony hozzáadott értékű munka mellett/után magasabb hozzáadott értéküt is végezni?

Forditva biztosan nem működik a dolog: a lenézett egyszerű "droid" munka nélkül biztosan nincs magasabb hozzáadott értékű munka.

Példa: autóipar (legnagyobb jelentőségű szegmens, Magyarország számára kitörési lehetőség)-hogyan lehet ezt csak magas hozzáadott értékű munkával elképzelni? Ez csak egy satupadot életében nem látott LMP képviselő agyában lehetséges. , hogy mondjuk a Daimler idehozza a fejlesztőközpontját ők meg Stuttgartban majd összeszerelik a magyar munknélküliek által tervezett viágszinvonalú járműveket? A magas hozzáadott érték biztosításához szilárd alap kell, ehhez első (de szerintem megkerülhetetlen) lépés a lenézett gályamunka - kínai bérért. Aztán lehet továbblépni. A nagy ugrás, hogy maradjunk a kínai példánál csak Mao Cetungnak jött össze, tudjuk milyen eredménnyel.

2012. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!